Facebook подає позов до компанії Technology Technology через дані користувачів за 2008 рік

У 2008 році Facebook тільки починав закріплюватися як соціальна мережа нашого часу. Microsoft щойно співпрацювала з сайтом, ми всі були надзвичайно стурбовані станом Scrabulous (пам’ятаєте страждання з приводу втрати цієї гри ?!), сторінка профілю зазнала першого великого видозмінення (часові шкали свого часу), і Facebook Connect запустився взяти на себе Інтернет.

Водночас за лаштунками відбувалися ще зловісніші зміни. Facebook співпрацював з компанією Profile Technology, яка створювала додатки для соціальних мереж, - і однією з таких програм був сканер даних Profile Engine. Це пошукова система для людей, яка запустилася в 2007 році, заявляючи, що вона є „першою у світі спеціалізованою пошуковою системою для Facebook”. Профільні технології були менш вигідні з їхньою бізнес-моделлю, яка, як стверджується, передбачає брокерські послуги.

“Програма Engine значно полегшила пошук друзів у Facebook та забезпечила нові потужні інструменти пошуку для знайомства з новими людьми, заведення друзів та знайомств”, - йдеться на її сайті. «Більше 10 мільйонів людей створили детальні профілі для пошуку в Profile Engine, щоб інші могли їх легше знайти. Це полегшило пошук старих друзів та заведення нових ”.

Згідно з даними Profile Technology, угода, укладена з Facebook у 2008 році, дозволила платформі мати бекенд-доступ до даних Facebook. Угода існувала до 2010 року, коли Facebook нібито закрив доступ без попередження. І зараз компанія Profile Technology подає до суду на Facebook.

"Раптом Facebook втрутився в доступ сканера і несподівано повідомив Profile Engine, що вони не авторизовані", - каже мені адвокат Profile Technology Айра П. Роткен. "Були обговорення, які тривали протягом тривалого періоду часу, і подання цього позову було зроблено нелегко, це було крайнім засобом". На додаток до того, що узяти можливість Engine Engine проіндексувати його вміст, Facebook також відключив додатки компанії Facebook, "по суті руйнуючи їхній потік доходу", говорить Роткен.

То чому Facebook це зробив? "Це буде те, що ми будемо вести судовий процес у суді", - каже Роткен. "Ми, звичайно, вважаємо, як ми стверджуємо у скарзі, що Facebook діяв недобросовісно, ​​втручаючись у доступ сканера та помсти".

Незважаючи на те, що Profile Technology бореться з Facebook за відмову від угоди, а також за шкоду його імені та, отже, діловим відносинам, насправді тут немає жодного питання, чому Facebook припинив свій доступ: оскільки він вишкрібав профілі та індексував їх на своєму сайті, таким чином створюючи інші профілі, про які люди навіть не підозрювали, що існують, а також надзвичайно ускладнює видалення цієї інформації з бази даних Engine Engine. Швидкий пошук “Profile Engine” не викликає нічого, крім скарг:

“Profile Engine викрав всю мою інформацію та інформацію про друзів. Використовував його для створення мого профілю, на який я не можу заявити права. Нульова відповідь за запитом. Я впевнений, що це фейковий сайт. Усі мої друзі, інтереси та місцезнаходження видно ". [через]

“Я видалив свій обліковий запис у Facebook ще кілька місяців тому, ще сьогодні вранці я знайшов профіль, який видалив, на якомусь веб-сайті, про який я ніколи раніше не чув, називаним„ Професійна машина ”! Я намагався видалити цей обліковий запис… але це не дозволило. Ось що сказано на їхній сторінці «довідки»: «Ви, мабуть, не дуже хочете видаляти свій профіль. Набагато краще видалити небажану інформацію зі свого профілю за допомогою сторінки налаштувань… або залишити будь-які групи, які більше не стосуються вас. ’” [Через]

«’ Незважаючи на те, що я скасував свій обліковий запис у Facebook, моя інформація все ще знаходиться там, завдяки [Profile Engine]. І я все ще маю веб-слід, який я не можу стерти. Той, хто друкує моє ім’я, бачить моїх друзів та родину ”. [через]

скарга на профільний двигунЦя критика заслужена. Такі сайти, як Profile Engine, по суті є накопичувачами персональних даних, які збирають все, що можуть, від подібних Facebook, а потім надзвичайно ускладнюють вам можливість коли-небудь позбутися цієї інформації. Навіть якщо ви взагалі видалите всі свої фотографії з Facebook, друзів або свій обліковий запис, все це залишиться сидіти в Profile Engine.

Звичайно, Profile Engine має ці дані лише в першу чергу, тому що заплатив за це Facebook. "Протягом декількох років пошукова система" Профільні технології "була надзвичайно популярною", - йдеться у скарзі. «Узагальнено понад 400 мільйонів профілів, а також 15 мільярдів зв'язків між людьми та три мільярди сподобань та членства в групах. Запити третіх сторін про купівлю показали ринкову вартість у кілька мільйонів доларів ".

Думка щодо того, чи існує у компанії Profile Technology справу, розділена. "Я не думаю, що Profile Technology має тут вагому аргументацію, оскільки Умови Facebook регулюють", - говорить аналітик та адвокат Abine Сара Дауні. "Якщо [Facebook] не сподобається, як третя сторона, така як Profile Technology, використовує свою платформу, це може запустити цю третю сторону".

Вона зазначає, що заяви про наклеп компанії Profile Technology можуть мати певні переваги. "Твердження, що продукт є спамом чи небезпекою, особливо коли у вас є сила та видимість, яку робить Facebook, цілком може завдати серйозної шкоди репутації компанії".

Обидва адвокати Дауні та стартапи Рендольф Адлер зазначають, що всю скаргу можна прослідкувати за угодою, укладеною між Profile Technology та одним працівником Facebook. "Чи буде ця справа в цьому випадку, залежить від самого договору, і в скарзі сказано, що вона була частково написана і частково передбачена поведінкою", - говорить мені Адлер. "Також буде мати значення, чи один представник Facebook мав фактичні повноваження укладати контракт".

«Те, що люди не усвідомлюють, - це контракт може бути словесним або створюватися за допомогою електронної пошти. Це найкраща практика? Абсолютно не."

Менеджер з питань публічної політики та комунікацій Facebook Ендрю Ноєс каже мені: "Ми вважаємо, що позов є безпідставним і будемо захищати себе енергійно", але відмовився говорити конкретні питання щодо угоди між Facebook та Profile Technology.

Але ми знаємо це: Приблизно в 2009 році Facebook перестав дозволяти Google індексувати його вміст, оскільки хотів скласти конкуренцію пошуковій системі. Ще в 2007 році Facebook запровадив списки публічного пошуку, тому період його роботи, зручний для пошукових систем, був досить нетривалим.

Незважаючи на це, схоже, це маленьке вікно повертається, щоб переслідувати Facebook, навіть якщо просто нагадати нам, що Facebook деякий час не робив жодної думки про розпродаж нашої інформації. Навіть якщо соціальну мережу не визнають винною за всіма пунктами, цілком може знадобитися внести певну компенсацію в Profile Technology за припинення контакту без належного попередження між ними. Якщо твердження Facebook про те, що Profile Engine є "спам" та "небезпечним", є точними, користувачі повинні відчути полегшення від того, що Facebook перервав доступ - але це менше, ніж запевнення в тому, що мережа, яка зберігає все більші обсяги ваших даних (тепер включаючи історію покупок інформація) брала участь у її продажу менше п’яти років тому.

[Зображення надано AHMAD FAIZAL YAHYA / Shutterstock.com]

Ця стаття оновлена ​​з урахуванням таких змін: Profile Technology оскаржує твердження, що вони є посередництвом даних.  

Останні повідомлення