Google знову видаляє програму обміну повідомленнями Totok із магазину Play

ToTok був вигнаний з Google Play Store вдруге за два місяці.

Швидкозростаючий додаток для обміну повідомленнями - не плутати з TikTok - потрапив у заголовки новин у грудні 2019 року, коли у звіті New York Times стверджується, що воно використовується агентурним агентством Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) для шпигування тих, хто його завантажив. . Крім того, у звіті вказується, що стартап програми, яка має офіси в Абу-Дабі та Сінгапурі, є підставною компанією, пов'язаною з кіберрозвідувальною та хакерською фірмою.

ToTok був запущений минулого року і був завантажений мільйони разів із магазинів додатків Apple і Google у різних країнах світу.

Як очевидна відповідь на розслідування Times, додаток було вилучено з обох магазинів додатків наприкінці минулого року. Однак приблизно через два тижні оновлена ​​версія, яка цього разу попросила дозволу на доступ та синхронізацію списку контактів пристрою, знову з’явилася в Play Store. Але за останні кілька днів Google знову зняв ToTok.

Наразі незрозуміло, чому Google вирішив його видалити, хоча можна впевнено припустити, що програма якимось чином порушила політику Play Store. Ми звернулися до веб-гіганта, щоб отримати відповідь, і оновимо цей матеріал, коли почуємо відповідь.

Коли він вперше видалив додаток, Google сказав Digital Trends: «Ми серйозно ставимося до повідомлень про порушення безпеки та конфіденційності. Якщо ми виявимо поведінку, яка порушує нашу політику, ми вживаємо заходів ".

Магазин додатків Apple був більш послідовним, вирішивши не відновлювати ToTok з моменту його вилучення в грудні. Після того, як Google вдруге зняв його з Play Store, веб-сайт ToTok додав посилання на інші сайти для завантаження, такі як Samsung Galaxy Store, Huawei App Gallery, Xiaomi GetApps та OPPO App Market, але натиснувши, ми бачимо, що store, наприклад, уже видалив додаток. Залишається з’ясувати, чи наслідують інші.

Неназвані джерела американської розвідки повідомили New York Times, що ToTok використовується для відстеження "кожної розмови, руху, стосунків, зустрічей, звуку та зображень" із програми обміну повідомленнями. Але у відеозверненні, опублікованому в Twitter після першого зняття в грудні, засновник ToTok Джак Зіані наполягав на тому, що його компанія не має зв'язків з жодним урядом, "не з ОАЕ, США та Китаєм", додавши, що "конфіденційність користувачів та захист даних завжди був нашим головним пріоритетом ".

Хочемо спробувати нову програму обміну повідомленнями для свого телефону, яка є доступні в магазині Play? Потім ознайомтеся з цими пропозиціями від Digital Trends.

Останні повідомлення