Адвокат Facebook каже, що у вас немає жодної конфіденційності на сайті

За день до того, як генеральний директор Facebook Марк Цукерберг заявив на зборах акціонерів, що хоче побудувати "соціальну платформу, орієнтовану на конфіденційність", адвокат компанії стверджував, що конфіденційність насправді не існує у Facebook.

На слуханні колективного позову щодо доступу Cambridge Analytica до даних користувачів Facebook адвокат компанії Орін Снайдер стверджував, що, згідно із Законом 360, у Facebook (або соціальних мережах загалом) немає «жодних сподівань на конфіденційність».

"Взагалі не відбувається вторгнення в приватне життя, тому що немає приватного життя", - сказав Снайдер, намагаючись переконати суддю окружного суду США Вінса Чаббрію відхилити позов. Снайдер стверджував, що користувачі дали згоду на передачу своїх даних третім сторонам.

"Ви повинні пильно охороняти щось, щоб мати розумні очікування щодо конфіденційності", - сказав він.

Аргумент Снайдера, мабуть, зіткнувся з виступом Цукерберга на засіданні акціонерів Facebook у четвер, де генеральний директор наголосив на своєму прагненні захищати приватні дані користувачів.

"Однією з найбільших тем, яку ми будемо наполягати на наступних 5-10 роках, є вироблення цього бачення соціальної платформи, орієнтованої на конфіденційність", - сказав Цукерберг акціонерам.

Він додав, що Facebook в основному є публічним - як "цифрова міська площа", але що конфіденційність стане основним напрямом продуктової стратегії компанії на роки вперед. Виступаючи перед суддею в середу, Снайдер сказав, що ділитися чимось із великим натовпом людей (як ваші послідовники у Facebook) позбавляє вашого права на приватність.

Протягом минулого року Facebook зіткнувся з численними скандалами, пов’язаними з обробкою даних користувачів, включаючи надання компаніям можливості бачити приватні повідомлення глядачів. У той же час величезний розмір і суттєва монополія Facebook над соціальними мережами (компанія володіє як Instagram, так і службою обміну повідомленнями WhatsApp) змусив політиків і навіть колишніх керівників закликати її розбити.

Цукерберг подвоїв свою прихильність до конфіденційності, навіть якщо його адвокат говорить інакше. У квітні генеральний директор вийшов на сцену і заявив "майбутнє за приватним" на конференції розробників Facebook F8. Він представив шість основних стовпів, які, на його думку, допоможуть привести компанію туди.

Компанія в хитрому положенні, оскільки конфіденційність не вигідна. Чим більше даних соціальна мережа має про вас, ваші інтереси, вашу поведінку та вашу сім’ю, тим більше вона може використовувати ці дані, щоб допомогти рекламодавцям орієнтуватися на вас.

Ви і ваші дані по суті є продуктом як у Facebook, так і в Instagram - ось чому Facebook повідомив про величезний дохід від реклами в розмірі 16,6 мільярда доларів за останній квартал 2018 року. Facebook (і Цукерберг) знають це, але для них це не є добрим зв'язком з громадськістю. визнай це. За винятком випадків, коли вони перебувають у суді, відбиваючи позов.

Останні повідомлення