Електронні листи Марка Цукерберга можуть показати, що він знав про скандал щодо конфіденційності

У розпалі триваючого розслідування Федеральної комісії з торгівлі щодо скандалу конфіденційності щодо конфіденційності з Cambridge Analytica у Facebook, новий звіт припускає, що засновник та генеральний директор Facebook Марк Цукерберг міг знати про дуже критикуваний кавалерський підхід компанії до конфіденційності.

Згідно з доповіддю Wall Street Journal, електронні листи, передані FTC, свідчать про те, що Цукерберг знав про сумнівне ставлення до даних користувачів, і був пов'язаний з ним. Незрозуміло, що саме написано в електронних листах чи чи йдеться конкретно про Cambridge Analytica.

FTC проводить розслідування щодо передбачуваного обміну Facebook приватними даними мільйонів користувачів з Cambridge Analytica, британською політичною консалтинговою компанією, яка працювала на кампанію президента Дональда Трампа у 2016 році, разом із групою, яка підтримує Brexit. З тих пір компанія припинила роботу у світлі скандалу з передачею даних.

Звіт WSJ спирається на неназвані джерела, а не на електронні листи, але припускає, що вміст електронних листів Цукерберга може спричинити проблеми для соціальної мережі, припускаючи, що генеральний директор знав про неправильно оброблені дані. За даними анонімних джерел, Facebook працює над швидким врегулюванням з FTC, зокрема через ці електронні листи.

У своїй заяві Facebook заперечив, що генеральний директор свідомо порушив законодавство про конфіденційність, зазначивши, що компанія повністю співпрацювала з розслідуванням FTC. Скандал Cambridge Analytica - одна з багатьох останніх криз для великої соціальної мережі.

Поряд з потенційними неприємностями з боку FTC, передбачувані електронні листи можуть також спричинити чергову катастрофу для зв’язків з громадськістю для компанії. У першій заяві Цукерберга після розгортання скандалу він сказав, що він "працював над тим, щоб точно зрозуміти, що сталося". Хоча Facebook знав про порушення даних після того, як це сталося, і йому повідомили, що Cambridge Analytica видалила дані, розслідування FTC може розкрити більше про те, що Facebook знає про неправильно оброблені дані.

У заяві до Європейського Союзу минулого року Цукерберг заявив, що мережа допустила помилку, не прийнявши досить широкого погляду на відповідальність компанії за конфіденційність користувачів.

Цукерберг заявляє, що планує перейти Facebook до платформи, орієнтованої на конфіденційність, проте у відповідних судових процесах адвокат Facebook заявив, що в соціальних мережах "не очікується конфіденційність".

Останні повідомлення