Facebook видаляє підроблені російські акаунти з майже мільйоном підписників

Facebook видалив понад 500 фальшивих акаунтів із Facebook та Instagram з російськими зв’язками. У четвер, 17 січня, Facebook звільнив 471 акаунт Facebook та 41 сторінку Instagram за "скоординовану неправдиву поведінку" - або за нечесність щодо походження та намірів акаунта. Облікові записи були частиною двох окремих зусиль, одна пов’язана з працівниками російського інформаційного агентства Sputnik, а друга - поведінкою, подібною до Агенції Інтернет-досліджень.

У першій групі компанія соціальних мереж видалила 364 сторінки та облікові записи. Хоча Сторінки зазвичай заявляють, що це незалежні новини або Сторінки загального інтересу, Facebook заявляє, що адміністратори та власники облікових записів мали посилання на співробітників Sputnik, інформаційне агентство із Москви. Виникла в Росії, група діяла в Прибалтиці, Центральній Азії, на Кавказі та в країнах Центральної та Східної Європи.

Facebook повідомляє, що деякі з цих Сторінок ділилися публікаціями про "настрої проти НАТО, руху протесту та боротьбу з корупцією". Близько 790 000 користувачів Facebook стежили за акаунтами. Поряд із звичайними публікаціями група витратила близько 135 000 доларів на рекламу (оплачується в євро, рублях та доларах США), яка діяла з жовтня 2013 року по січень 2019 року. Група також перерахувала 190 подій в Інтернеті, починаючи з серпня 2015 року.

Facebook заявляє, що вони виявили фальшиві акаунти через звітність з відкритим кодом та партнерів Facebook.

У другій мережі фальшивих акаунтів Facebook видалив 107 Сторінок, Групи та акаунти разом з 41 акаунтом Instagram. Ця група, зазначає Facebook, також виникла в Росії, але в основному діяла в Україні. Поки в акаунтах розміщувались українські новини, підказка американських правоохоронних органів розпочала розслідування Facebook.

Загалом у мережі було 26 Сторінок, 77 акаунтів, чотири групи та 41 профіль в Instagram. Загалом у групи було 180 000 підписників у Facebook та 55 000 у Instagram. Група також витратила 25 000 доларів на рекламу, заплативши рублями.

Facebook повідомляє, що друга група демонструвала поведінку, подібну до Агенції Інтернет-досліджень та російської діяльності під час проміжних виборів у США. З тих пір Facebook неодноразово вилучав групи облікових записів із посиланнями на Росію.

"Поки ми досягаємо успіху у викоріненні цього зловживання, як ми вже говорили раніше, це постійний виклик, оскільки відповідальні люди рішучі та добре фінансуються", - написав Натаніель Глейхер, керівник політики з питань кібербезпеки у Facebook. «Ми постійно повинні вдосконалюватися, щоб залишатися вперед. Це означає будувати кращі технології, наймати більше людей та тісніше співпрацювати з правоохоронними органами, експертами з безпеки та іншими компаніями. Їхня співпраця була критично важливою для цих розслідувань ".

Facebook все ще продовжує перевіряти нерекламний вміст цих груп. Компанія заявляє, що оновить користувачів, якщо вони розкриють додаткові подробиці.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found