Facebook викликає ревнощі, зазначає дослідження

Facebook змінює електронну адресу користувача за замовчуванням на адресу @ facebook.com

Facebook викликає заздрі почуття, згідно з дослідженням німецьких дослідників Берлінського університету Гумбольдта. Якщо ви шукаєте пікап, виявляється, вам слід уникати перегляду соціальних мереж.

Ми, як правило, маємо найкраще обличчя, коли ділимося вмістом у соціальних мережах, і така самозакохана поведінка може мати невидимі наслідки. Стрічка новин наповнена фотографіями про відпустку в екзотичних напрямках, кар’єрними досягненнями та фотографіями з друзями. Це колекція найкращих частин нашого життя, об’єднаних в одне місце - тож, коли хтось відчуває, що їх власне існування не відповідає цим віртуальним моментам, це може трохи зіпсувати.

Соціальні мережі заохочують безперешкодний обмін інформацією, що легко поєднує відносини. Але існують “негативні наслідки, які ці події приносять”, які дослідники класифікують як ревнощі, соціальну напругу, соціальні перевантаження, ізоляцію та депресію. Неважко поглянути на фотографію гламурного вечора друга в місті, коли ти сидиш вдома сам із комп’ютером і відчуваєш ревнощі. Раніше про цей ефект було багато розмов, і його нечітко назвали FOMO, або Страхом втратити зниклих людей.

Дослідження було засноване на дослідженні 357 німецьких студентів, з яких кожен третій користувач називав ревнощі головною причиною поганих почуттів, спричинених Facebook. «Подорожі та відпочинок», «соціальна взаємодія» та «щастя» були трьома основними категоріями, які викликали ці заздрісні почуття. Цікаво, що на основі того самого дослідження категорія "подорожі та відпочинок" виявилася в трійці найкращих категорій і для заздрості поза мережею. Іншими словами, намагайтеся триматися подалі від фотографій або навіть просто розмов про перебування вашого друга на тропічних островах, поки у вас не покращиться настрій.

Згідно з дослідженням, жінки, як правило, заздрять фізичній привабливості, а користувачі середнього віку заздрять сімейному щастю. Але хорошим знаком є ​​те, що загалом заздрість найчастіше виникає серед користувачів, які мають подібні характеристики - стать, соціальний статус, культурне походження - як їх однолітки, «оскільки вони забезпечують відповідну референтну групу для самооцінки».

Заздрість може призвести до низхідної спіралі жалю за собою, якої може бути важко вийти з цілком реальними небезпеками, які включають «розчарування та виснаження, які завдають шкоди задоволенню особистого життя». Не допомагає те, що спостерігається явище самозакоханої поведінки, що прижилося в нашому цифрово пов’язаному суспільстві, яке дослідники називають „спіраллю заздрості до самореклами”. Фотографії досягнень та поїздок є соціально прийнятними типами "самозакоханого" контенту, які ми часто зустрічаємось у стрічці новин, що, в свою чергу, викликає почуття заздрості. І цикл триває.

Останні повідомлення