Як працює графічний пошук Facebook… як би

значок пошуку графіка facebook

Незважаючи на те, що пошук графіків ще не розповсюджений для всіх, останнім часом він вдався до розмови Facebook; і з поважної причини. Для тих, хто не знайомий, Graph Graph - це відповідь Facebook на персоналізовані результати, які ви можете отримати від таких пошукових систем, як Google та Bing, - набагато більш контекстуалізовані та з більш конкретними даними про ваше соціальне коло (та соціальне коло вашого соціального кола).

Як саме працює пошук графіків, залишається трохи загадкою, але нещодавно інженерний блог Facebook дав заборонений погляд на те, що змушує механізми Graph Search обертатися.

Для порівняння, старіша пошукова система Facebook (звана PPS) була елементарною. Ключові слова були єдиними факторами, які PPS використовував для отримання результатів. Навіть його "Фільтр пошуку" був елементарним, звужуючи результати на основі широких тем, таких як Люди, Групи та Сторінки, щоб назвати декілька.

Тепер давайте заглибимося в пошук графіків. Протягом останніх кількох років Facebook повільно інтегрував нові функції, які врешті-решт забезпечать пошук графіків. Візьмемо, наприклад, "Typehead", що, по суті, є відповіддю Facebook на автозаповнення Google. Коли ви вводите запит, пошукова машина обґрунтовано здогадується про те, що ви шукаєте, і пропонує результати у спадному вікні. Typehead був представлений у 2009 році - задовго до того, як був запущений пошук графіків, - але тоді він був не таким витонченим, як зараз у пошуку графіків.

Тут все починає ускладнюватися. Щоб зрозуміти, як працює пошук графіків, подумайте про загальну картину стосунків між друзями, сторінками, фотографіями, публікаціями та групами як про величезну мережу. Друзі мають стосунки з друзями, сторінки та фотографії за допомогою вподобань та коментарів. І ці сторінки, фотографії та групи мають стосунки між собою.

пошук графіків fbid

Інженери Facebook поділилися наведеною вище схемою, щоб спробувати трохи розбити речі. Уявіть великі крапки, які ми будемо називати вузлами, як іменники - вони можуть бути друзями, сторінками, групами, публікаціями та навіть вашим ім’ям. Те, як ці іменники пов’язані між собою, представлено стрілками (які включають такі атрибути стосунків, як “Друг”, “Позначений”, “Фото”, “Подія”, “Сподобалось” тощо), що називаються “Краями”. Отже, на цій діаграмі ви бачите, як користувач Шрірам Санкар буде пов’язаний із сторінкою під назвою „Бревіль”. У цьому випадку стосунки відбуваються через "подобається".

Зробивши крок назад і подивившись на загальну картину, ви можете бути здивовані тим, як Facebook зумів намітити мережеві контриби нашої соціальної природи. Він навіть знає стосунки між королевою Єлизаветою та Георгом VI та історією Зоряних воєн, каже інженер Facebook Шрірам Санкар.

Щоб зробити користувальницький досвід більш схожим на пошукову систему, Facebook відмовився від покладання лише на пошук за ключовими словами для пошуку графіків і прийняв рішення про обробку природними мовами. Це означає, що ви можете вводити пошукові запити так, як ви говорите природним чином, і алгоритм пошуку графіків розгляне кожне введене вами слово та визначить, що ви шукаєте.

Концепція здається досить легкою, але, очевидно, її виконання було простіше сказати, ніж зробити. З оригінальною пошуковою системою Facebook (1.0) дії у Facebook - реєстрації, вподобання, коментарі, ваша особиста інформація тощо - використовувались лише для ранжування результатів. У версії 2.0 програма «Графічний пошук» індексує всі ці дії, щоб з’ясувати взаємозв’язок між набраними вами словами. Наприклад, якщо ви шукаєте «Марк Цукерберг», пошук графіків повинен знати, що «Марк» і «Цукерберг» стосуються генерального директора Facebook, а не людей, які випадково поділяють ім’я «Марк» та прізвище «Цукерберг». Програмування пошуку графіків, щоб зрозуміти різницю, було непросто - і саме тут «Єдиноріг» входить у картину.

Простіше кажучи, Unicorn позначає кожен вузол цифрами і використовує його для розшифровки того, що ви шукаєте в контексті. Погляньте на наступний покажчик, який був зазначений у дописі в блозі як приклад.

Якщо Facebook проіндексував імена Марк Цукерберг (fbid: 4), Ренді Цукерберг (fbid: 13755), Марк Девід Джонсон (fbid: 1001) Ренді Джонсон (fbid: 5542) та Девід Джонсон (fbid: 10003), наступні це те, як це може виглядати. Зараз це купа імен, цифр і графіків, але ви зрозумієте, що це означає, лише за хвилину (для довідки: fbid стосується ідентифікатора Facebook).

позначка → 4

цук → 4

randi → 13755

цук → 13755

позначка → 100

Девід → 100

Джонсон → 100

randi → 5542

Джонсон → 5542

Девід → 10003

Джонсон → 10003

Ім'я Марк Цукерберг (Цук) позначено fbid 4, Ренді Цукерберг позначено 13755 тощо. Ця організація застосовується без урахування простору між іменами, оскільки імена пов’язані між собою. Потенційно в імені, як Марк, може бути лише один запис (номер fbid) або мільйони.

fb графік пошуку єдинорога - -

Це важливо, оскільки Graph Search трактує таку назву, як "Девід Джонсон", як пошук "Девід" та "Джонсон". Але, як показано наведеною вище сіткою, пошук графіків прагне зрозуміти взаємозв'язок між цими двома назвами.

Щоб з’ясувати, якого «Джонсона» ви могли б шукати, Facebook використовує те, що називає «важливим», щоб отримати результати, які, на думку Єдинорога, є для вас найважливішими. три крапки під "Джонсоном". З можливих результатів той, який Facebook плюне вам у відповідь, вважається найбільш актуальним. Однак Facebook не вникає у специфіку метрики важливості, тому ми можемо пролити трохи світла на те, як це працює.

І ось у вас це є. Тепер ви повинні мати досить хороше уявлення про те, як Facebook Graph Search працює для вас, щоб справити враження на своїх друзів або підняти участь у барі.

Останні повідомлення