Twible переосмислює Біблію в твітах

Свята Біблія виглядає так, як написана за допомогою твітів twible

Чи знаєте ви, яка найпопулярніша книга у світі? Це не Голодні ігри - це навіть не Гаррі Поттер. Це Біблія. І хоча багато людей читали його, це все-таки цілком зусилля з його 1189 розділами. Якщо вас цікавить контекст, але ні всікопія, є цифрове рішення під рукою: Твібель

Автору Яні Рісс спочатку прийшла ідея написати Суб’єкт: усі розділи Біблії 140 символів або менше чотири роки тому, коли вона шукала частину інформації в Біблії і виявила, що є багато її частин, про які вона мало що знала - а враховуючи, що вона пішла в школу богослов'я, це було для неї цілком зрозумілим.

«Мене також цікавили способи творчого використання людей у ​​соціальних мережах. Професор, якого я знав, написав твіт на тему світових релігій із кожною релігією із 140 символів або менше. Тож я подумав, чому б не твітувати Біблію? ”, - говорить Рісс. «Я кілька разів намагався читати Біблію від корки до корки, але безуспішно. Але чи не вийшло б інакше, якби я цього разу читав Біблію в громаді і намагався знайти в ній трохи гумору? Підходячи до Біблії, я хотів уявити, що Цибуля може сказати про це ".

Рісс задумала перетворити всі 1189 довгих і іноді надмірно багатослівних розділів Біблії - яких, на її думку, багато людей лякають - у коротші, більш керовані резюме, використовуючи Twitter і дескриптор @TheTwible. Вона вирішила залишити жартівливими посиланнями на поп-культуру та поточні події, щоб закликати аудиторію, яка звикла спостерігати за твіт-війнами знаменитостей та Instagram.

Вибираючи Twitter, Рісс каже, що вона хотіла обрати платформу людей, досить біблійну традицію. “Протягом століть люди прагнули представити Біблію за допомогою засобів масової інформації свого віку. У 1500-х роках це була Біблія мовою народу; у 1950-х роках це була Біблія на срібному екрані. Сьогодні мова Twitter говорить про те, ким ми є », - пояснює Рісс. “Засіб короткий, так, і я можу зрозуміти, коли люди вголос турбуються про те, що ми маємо якийсь національний розлад уваги. Але я думаю, що такі люди можуть недооцінювати значення соціальних медіа. Twitter є захоплюючим засобом розуміння Біблії, оскільки він за своєю природою є спільним та інтерактивним, оскільки сама Біблія повинна бути спільною та інтерактивною ".

Проект отримав незмінну кількість визнань протягом чотирьох років, які Рісс витратила на його твіт - вона отримала тонни ретвітів від людей, які вважали її резюме смішними чи цікавими, і навіть ненавидить листи від більш консервативних читачів, які заявляють, що вона піде пекло за виготовлення такої книги. Але це навряд чи стримувало Рісса; вона каже, що їй подобається аспект спільноти Twitter, і навіть включила деякі пропозиції, зроблені її послідовниками на сайті, в остаточну версію книги.

"Дотепер більшість людей, які відгукнулися, були більш прихильними до релігійного кінця - вони, як правило, вдумливі християни та євреї зі здоровим почуттям гумору", - ділиться вона. "Я хотів би почути більше нерелігійних людей. Я мав приголомшливу підтримку від Геманта Мехти [Дружнього атеїста на Patheos.com], який сказав, що не буде заперечувати, якщо Твібель був у кожному номері готелю. Це змусило мене сміятися вголос ".

Мова Twible є сучасною, смішною та простою для читання. Однак Рісс ділиться, що їй довелося пройти величезну кількість біблійних версій, щоб ефективно перекласти текст у твіти. «Протягом більшої частини часу, коли я писав у Біблії, я працював у видавництві з чудовим напрямком біблійних досліджень і міг отримати книги наполовину. Тож я трохи збожеволіла від коментарів », - каже вона. Однією з книг, якою вона користувалася, була книга Євгена Петерсона Повідомлення, який вона описує як “свіжий, роздумливий і розмовний переклад”, який допоміг їй більше зрозуміти психологію та емоції біблійних персонажів. Інші посилання, які вона використовувала, включають нову переглянуту стандартну версію (NRSV), нову міжнародну версію (NIV) та версію короля Джеймса (KJV).

Ось декілька фрагментів біблійних розділів з KJV, а потім їхні переклади Twible:

1. Буття Розділ 17

5 - І більше не будеш називатись твоє ім'я Аврам, але будеш зватись Авраам; бо батьком багатьох народів я зробив тебе.

10 - Це мій завіт, який ви будете дотримуватись між мною та вами та насінням твоїм після тебе; Кожна дитина серед вас буде обрізана.

11 - І обріжте плоть своєї крайньої плоті; і це буде знаком завіту між мною та вами.

#Twible Gen 17: Аврам тепер Авраам. G явно не думав заздалегідь щодо кількості персонажів у Twitter. Назвати довше; крайня плоть відрізала. Компроміс.

- Яна Рісс / Твібл (@janariess) 25 травня 2013 р

2. Левіт Розділ 20

15 - І якщо хтось лежить зі звіром, його обов’язково заб’ють на смерть, і ви вб'єте звіра.

16 - І якщо жінка підійде до якого-небудь звіра і ляже до нього, ти вб'єш жінку та звіра: вони неодмінно будуть забиті; їх кровімає бути на них.

17 - І якщо чоловік візьме свою сестру, дочку свого батька чи дочку своєї матері, і побачить її наготу, і вона побачить його наготу; цеє лиха річ; і вони будуть знищені на очах свого народу. Він відкрив наготу сестри своєї; він понесе свою провину.

18 - І якщо чоловік буде лежати з жінкою, що хворіє, і розкриє наготу її; він відкрив її джерело, а вона відкрила джерело своєї крові; і вони обоє будуть знищені серед свого народу.

#Twible Lev 20: Більше людей (і тварин), з якими ви не можете мати секс. Смертна кара для вас і корови. Крім того, жодної дошки Ouija @ вечірки для сну.

- Яна Рісс / Твібл (@janariess) 21 червня 2013 р

3. Прислів'я Розділ 31

13 – Вона шукає шерсть і льон, і охоче працює руками.

16 – Вона розглядає поле і купує його; плодом рук своїх вона садить виноградник.

17 – Вона силою підперезає свої стегна та зміцнює свої руки.

21 – Вона не боїться снігу за своє господарство: за все своє господарство є одягнений у червоний.

22 – Вона робить собі покриття з гобелена; її одяг є шовкові та фіолетові.

#Twible Prov 31: Список справ на світанку: Купити нерухомість. Зробіть зимові пальто. Ткане полотно 1-го. Зробіть сім’ю добре виглядати. Бути сильним. Візьміть зброю Мішель Обами.

- Яна Рісс / Твібл (@janariess) 12 серпня 2011 р

4. Лука Розділ 2

4 – І Йосип також піднявся з Галілеї, з міста Назарет, в Юдею, до міста Давида, що зветься Віфлеєм; (бо він був із дому та роду Давида :)

5 – Бути обкладеним податком з Мері, його подружньою дружиною, будучи чудовим з дитиною.

6 – Так і було, що, поки вони були там, настали дні, коли її мали доставити.

7 – І вона вивела свого первородженого сина, і, загорнувши його в пеленання, поклала в ясла; бо в корчмі їм не було місця.

#Twible Lk 2: “Пані, у нас немає вільних кімнат, але ззаду є сільський сарай, який, гм, досить чарівний. Сьогодні сіно безкоштовно ”.

- Яна Рісс / Твібл (@janariess) 16 липня 2012 р

5. 1 Коринтянам Розділ 13

4 Милосердя довго страждає, і добрий; милосердя не заздрить; милосердя не хвалить себе, не роздувається,

5 Чи не поводиться непристойно, не шукає свого, її не легко спровокувати, не мислить зла;

6 Не радіє беззаконня, а радіє правді;

7 Все носить, все вірить, все сподівається, все терпить.

1 Кор 13: Любов терпляча і добра. Це не дратується, що цю главу читають у Кожному. Неодружений. Весілля. Любов несе всіх. # Твіл

- Яна Рісс / Твібл (@janariess) 29 жовтня 2012 р

6. Одкровення Розділ 12

1 І явилось велике диво на небі; жінка, одягнена у сонце та місяць під ногами, а на голові вінець із дванадцяти зірок.

2 А вона, будучи з дитиною, плакала, мучившись при народженні, і боліла бути доставленою.

3 І з’явилося ще одне диво на небі; і ось великий червоний дракон, маючи на головах сім голов і десять рогів і сім корон.

4 А його хвіст намалював третю частину небесних зірок і кинув їх на землю; і дракон став перед жінкою, яка готова була бути доставлена, щоб зжерти її дитину, як тільки вона народиться.

#Twible Rev 12: Іскриста жінка народжує дитину Ісуса з драконом-вбивцею як акушерка. Це ДІЙСНО може оживити ясла, присвячені Різдву, на Різдво.

- Яна Рісс / Твібл (@janariess) 11 травня 2013 р

7. 1 Іван Розділ 3

9 Хто народився від Бога, той не робить гріха; бо насіння його залишається в ньому; і він не може грішити, бо він народжений від Бога.

10 В це явні діти Божі та діти диявола: хто не робить праведності, той не від Бога, і той, хто не любить брата свого.

11 Бо це послання, яке ви чули з самого початку, щоб ми любили один одного.

15 Хто ненавидить свого брата, той є вбивцею; і ви знаєте, що жоден вбивця не має вічного життя, що живе в ньому.

#Twible 1 John 3: «Любіть один одного; виконувати заповіді; не ненавидьте ". Біблія була б набагато коротшою, якби ми зробили все це 1-й раз.

- Яна Рісс / Твібл (@janariess) 20 квітня 2013 р

Окрім написання твіту для кожного з розділів Біблії, Твібель також є tl: dr резюме кожної книги, розказане менше семи слів. У друкованій версії також є кілька веселих списків - наприклад, “П’ять найкращих інцестуальних стосунків у Бутті” (Каїн і хто з ким у нього були діти з… його сестрою? Його мамою Євою ??) або “Найгірша кар’єра, якщо ти хочеш залишатися біблійним Чисто »(гінеколог, уролог, трунар, свинячий м’ясник, вампір) - мультфільми, словник хто є хто та єдинороги.

"Моєю основною метою протягом цього процесу було розсмішити людей і зробити їх щасливими", - ділиться Рісс. "Це гумористичний проект. Якщо їх розважають, то я зробив свою роботу. Але якщо по дорозі вони також дізнаються більше про Біблію, то я в захваті ".

Останні повідомлення