Чому відеоплатформа Instagram, IGTV бореться зі злетом

Тиждень тому Instagram оголосив, що знімає помаранчеву кнопку IGTV, яка розмістилася на версії програми соціальних мереж для мільярдів користувачів. Видно розміщений портал IGTV у програмі, що належить Facebook, мав на меті розпочати прагнення Instagram стати новим віком YouTube. Але через два роки IGTV, здавалося б, опинився посеред кризи ідентичності.

Спочатку IGTV представляв собою вертикальну відеоплатформу для мобільних пристроїв першого покоління, IGTV намагався створити ті самі цифри, що й інші нещодавні підприємства Instagram, як Stories.

"Ми дізналися, що більшість людей знаходять вміст IGTV за допомогою попереднього перегляду в Feed, каналу IGTV у Explore, профілях творців та автономному додатку. Дуже мало хто натискає на піктограму IGTV у верхньому правому куті головного екрану в додатку Instagram », - заявив представник Instagram про відхилення кнопки IGTV.

Однак насправді турботи IGTV гірші, ніж Instagram хотів би визнати. Дослідження аналітичної фірми Sensor Tower свідчать про те, що ледве 1% з понад мільярдів користувачів Instagram завантажили окремий додаток IGTV.

Відсутність будь-яких показників з Instagram означає, що незрозуміло, скільки з них активно налаштовуються на IGTV. Якщо індивідуальні номери переглядів є будь-якими ознаками, швидше за все, кількість постійних абонентів IGTV становить лише тисячі. Більше того, кілька зірок, які Instagram запросив просувати IGTV, покинули свій канал незабаром після завантаження декількох відео.

І це значною мірою результат того, що Instagram втратив з виду IGTV після перших місяців. Наприкінці 2018 року TikTok з нізвідки представив те, що намагався з'ясувати Instagram, - нескінченний потік вертикальних відеокліпів - і за лічені місяці назбирав мільйони користувачів по всьому світу. За той же період IGTV отримав 7 мільйонів завантажень, TikTok піднявся на лідери з понад мільярдом завантажень - величезний дефіцит для соціальної мережі, що належить Facebook.

Статиста

Instagram опинився на роздоріжжі. Він може продовжувати зосереджуватись на пропонуванні альтернативи YouTube для вертикальних відеороликів і ризикувати, щоб величезний новий ринок зісковзнув, або перемикати передачі, щоб гарантувати, що TikTok не стане більшим, ніж у нього є.

Instagram переслідує конкурентів

Минулий рік IGTV вказує на те, наскільки агресивно намагався взяти на себе обох Instagram.

У травні 2019 року компанія оголосила про підтримку ландшафтного відео для IGTV. Цей крок, про який гадали багато людей, був відчайдушною спробою переконатись, що він не втратить невертикальних творців на YouTube. Тим часом компанія також відмовляється залучати монетизацію до IGTV, змушуючи продюсерів довгоформатних відео дотримуватися YouTube.

Того ж місяця Instagram оновив стрічку IGTV, щоб функціонувати більше, як заміна TikTok на заміну каруселі з бічним прокручуванням на єдиний вертикальний список на основі А.І. Це ще не все. Кілька місяців потому Instagram майже клонував більшість додатків TikTok у Stories у новому розділі під назвою Reels. Крім того, наприкінці 2018 року Facebook навіть випустив спеціальний клон TikTok під назвою Lasso.

Більше ніхто не знає, що таке IGTV, включаючи сам Instagram.

Ці зусилля призвели до того, що IGTV привело до двозначного стану. Більше ніхто не знає, що таке IGTV, включаючи сам Instagram - і саме тут конкурентоспроможники, такі як TikTok, змогли процвітати.

“TikTok - це цільова мета. Існує сподівання, чим поділитися, як поділитися цим і чому ви робите це, керуючись іншими користувачами, а також інструментами, які надає програма. З точки зору аналітиків, IGTV має на меті утримувати більше людей на платформі, ніж відвідувати такі місця, як YouTube, щоб отримувати більш довгий вміст, але очікування з точки зору користувачів наразі не переважають в Instagram. Деякі люди цим користуються, інші ні. " Джон Раткліфф-Лі, віце-президент і директор з питань цифрової стратегії в Кетчумі, сказав Digital Trends.

Погоня за впливовими людьми

Getty Images

Оскільки на нових платформах набагато легше стати вірусом, більшість персон в Інтернеті відмовились від IGTV і вибрали TikTok для своїх останніх проектів. Також є додаткова перевага бенкетів TikTok з вбудованими креативними інструментами та проблемами, які дозволяють користувачам регулярно просувати модний контент без значних вкладень.

“Я думаю, що на всіх нових платформах дещо простіше розвиватися. Instagram є більш зрілим як платформа, тому зростання відрізняється від TikTok. Зростання на TikTok досить неймовірний, тим більше, що відео, які мають високу ефективність, насправді виштовхуються на платформі », - сказав Брент Рівера, у якого близько 19 мільйонів підписок в Instagram та TikTok, кожному Digital Trends. "Я отримав кілька відеозаписів понад 100 мільйонів переглядів, а одне - понад 230 мільйонів переглядів, які було б дуже важко відтворити деінде"

Хоча майже на кожному каналі IGTV присутня активна присутність TikTok, навпаки, це не так. Найкращі творці TikTok майже виключно залежать від нього для публікації нового відеоконтенту. Деякі навіть використовують IGTV для переробки своїх кліпів TikTok та отримання максимальної віддачі від своєї роботи.

“Я думаю, що на всіх нових платформах дещо простіше розвиватися. Instagram є більш зрілим як платформа, тому зростання відрізняється від TikTok ".

До речі, не буде перебільшенням сказати, що історія повторюється для Facebook. Хвора соціальна мережа опинилася в подібному положенні, коли намагалася кинути гайковий ключ у підйом Snapchat. Останній його блокбастер, Stories, по суті був копією подібної функції Snapchat.

Що стосується TikTok, компанія також робить усі зупинки. Найкращі можливості Copycat? Перевірте. Випустити клон? Перевірте. Інтегрувати продукт, схожий на TikTok, десь в Instagram? Перевірте. У серпні 2016 року Facebook майже навіть придбав Musical.ly - додаток для синхронізації губ, який китайський стартап Bytedance викрав, а згодом об'єднав зі своєю відеоплатформою TikTok.

Протягом багатьох років Facebook перетворювався на Голіафа компанії, і раз за разом доводив свою нездатність впроваджувати інновації та керувати трендами замість того, щоб їх піратствувати. Минули роки, як соціальна мережа під керівництвом Марка Цукербурга додала до свого портфоліо унікальний, успішний продукт. Сьогодні він знову стикається з Давидом, який потенційно загрожує його висхідній ситуації. Питання в тому, чи вдасться TikTok досягти успіху чи просто піддасться величезним ресурсам Facebook?

Виправлення 1/25:Більш рання версія цієї історії неправильно характеризувала вислів Рівери.

Останні повідомлення