Тисячі людей приймають участь у вечірках після того, як запрошення Facebook стає вірусним і закінчується бунтами

Коли голландський підліток, який проживав у крихітному містечку Харен, використовував Facebook, щоб запросити друзів на свій день народження на 16-й день народження, вона мало знала, який хаос настане.

Мерте Вейстхайс сподівалася на невеличке свято лише з кількома друзями, але не вдавшись зробити приватну подію у Facebook зруйнувала будь-які надії на тиху зустріч.

На розчарування Мерте, запрошення незабаром стало вірусним, і, за оцінками, воно отримало 30 000 людей. Було створено декілька веб-сайтів, що висвітлювали вечірку, деякі з яких згадували Project X, фільм про заміську вечірку, яка виходить з-під контролю. Але пустотники не залишали цього. Обліковий запис у Twitter та відео на YouTube також потрапляють в Інтернет, запрошуючи відвідувачів вечірок "бути там".

Побоюючись найгіршого, Мерте втекла з рідного міста. І судячи з того, що сталося в п’ятницю ввечері, вона мала розум це зробити.

За оцінками, 3 000 гуляк партії спустилися на Харен, населення якої всього 18 000. Коли речі вийшли з-під контролю, поліція рушила, щоб розігнати натовп, але, як повідомляється, в процесі цього були закидані камінням та пляшками. Ситуація ще більше погіршилася: магазини були розграбовані та пограбовані, а машина підпалена. Також зазначалося, що дорожні знаки та вуличні ліхтарі зазнали аварій.

Повідомляється, що поліція, яка очікувала появи великих скупчень людей, здійснила 20 арештів.

"[Мерте] опублікувала запрошення у Facebook і розіслала його друзям, а потім надіслала його іншим друзям, і незабаром воно поширилося як пожежа по всьому Інтернету", - заявила прес-секретар поліції Мелані Звама перед AFP перед вечором.

Подібні випадки

Подібний випадок не перший, і навряд чи буде останнім. У 2011 році дівчина в Австралії була змушена скасувати свою 16-ту річницю після того, як її запрошення, надіслане за допомогою Facebook, стало вірусним, і більше 200 000 людей вказали, що вони будуть брати участь у заході, який повинен був відбутися у будинку дівчини.

Дівчина в Німеччині також побачила, як її запрошення у Facebook потрапило до рук тисяч людей, в результаті чого близько 1500 гуляк з'явилися на її дні народження. На щастя, в тому інциденті не надходило повідомлень про проблеми.

Можливо, користувачам сайту соціальних мереж потрібно бути трохи обережнішими, використовуючи його для розсилки запрошень на вечірки, якщо, звичайно, їхній дім не зможе прийняти сотні тисяч гостей, і в цьому випадку це повинно бути нормально.

[Джерело: Sky] [Зображення: Юрій Аркурс / Shutterstock]

Останні повідомлення