Як Інтернет та соціальні медіа змінюють охорону здоров’я

доктор клавіатуриВи прокидаєтесь, відчуваючи легке лоскотання в горлі. Ви намагаєтеся обтрусити це і п'єте багато води. Через кілька годин він все ще там. Замість того, щоб зателефонувати мамі або призначити лікаря, ви переходите до Інтернету. Сьогодні кожен, хто має комп’ютер і зв’язок, може отримати доступ до Інтернету та знайти різноманітні результати, починаючи від простої ангіни і закінчуючи більш серйозними захворюваннями, такими як бронхіт та астма.

Але те, що ми можемо, не означає, що треба. У світі, де майже кожен перебуває в мережі Інтернет і може легко знайти та надати медичне заспокоєння, чи дійсно, справді є гарною ідеєю вважати соціальні медіа та Інтернет надійним джерелом охорони здоров’я?

Лікарі та лікарні працюють у соціальних мережах

Сьогодні все більше і більше представників медичної професії підтримують соціальні мережі для обміну корисною медичною інформацією та надання допомоги пацієнтам. Проведене опитування Pricewaterhouse Cooper запитало понад тисячу пацієнтів та понад сотню керівників медичних служб, що вони думають про те, як багато медичних компаній використовують соціальні медіа та Інтернет, а результати показують, що найбільш надійними в Інтернеті є ресурси, розміщені лікарями (60 відсотків) , далі йдуть медсестри (56 відсотків) та лікарні (55 відсотків).

le bonheur fb сторінкаСоціальні медіа все частіше використовуються лікарнями та медичними працівниками як засіб передачі загальної інформації про стан здоров’я, іноді навіть персоналізованої допомоги. Аманда Мок, спеціаліст з інтерактивного маркетингу для дитячої лікарні Le Bonheur, вважає, що спілкування з пацієнтами через соціальні мережі є прекрасним способом співпереживання з тими, хто потребує комфорту, а не просто надання відповідних новин щодо здоров’я. Окрім останніх новин про лікарню, сторінка Le Bonheur у Facebook містить переважно сімейні історії та поради щодо виховання дітей. "Наші користувачі люблять фотографії та історії успіху, [особливо ті], які демонструють співчуття та здатність нашої команди перевершувати і перевищувати сім'ю", - каже Мок. Лікарня отримує приватні повідомлення із запитами щодо конкретних захворювань, але вони ніколи не звертаються до них публічно на своїй сторінці у Facebook, зазвичай рекомендуючи пацієнтам направляти свої запитання до загальної контактної форми лікарні або зв’язуватися з ними по телефону. «Коли сім’я розміщує коментар щодо медичної проблеми, ми хочемо заохотити родину надіслати електронний лист на наш загальний рахунок. Ми робимо це з кількох причин: одна, щоб захистити конфіденційність цього пацієнта, та дві, простіше зв’язати сім’ю з потрібною людиною в нашій команді за допомогою », - пояснює Мок.

Кевін Фо, доктор медичних наук, лікар внутрішньої медицини та засновник KevinMD.com, проте зазначає, що потенціал дезінформації в Інтернеті високий. "Проблема в тому, що ви не можете довіряти всьому, що читаєте в Інтернеті", - говорить Фо. "Наприклад, враховуйте, що менше половини веб-сайтів пропонують точні факти про безпеку сну для немовлят, або що веб-сайти про анорексію частіше публікуються на YouTube". За словами Фо, медичним працівникам потрібна сильна присутність у соціальних мережах, щоб зарекомендувати себе як авторитетні джерела, а також належним чином направити пацієнтів на легальні сайти, які будуть використовуватися як вторинні джерела.

Хоча Фо використовує Facebook більше з особистих міркувань, він щодня професійно використовує Twitter, щоб ретвітувати провокаційні думки охорони здоров’я та новини, а також курирувати інформацію, що відповідає його професії. “Реформа охорони здоров’я, як правило, визначає багато думок про здоров’я в Інтернеті. Щоб справді виправити охорону здоров’я, я вважаю, що нам потрібні рішення з обох кінців політичного спектру, тому я уникаю ділитися думками, які є надто прихильними або догматичними », - говорить Фо. Його «основний список» включає різноманітні зацікавлені сторони в галузі охорони здоров’я, включаючи лікарів, експертів із соціальних мереж та політичних аналітиків.

Подібні Facebook та Twitter не лише дають медичним працівникам платформу для спілкування з пацієнтами, але й з колегами-лікарями. Доксиміті - це як Facebook для лікарів, де загальні лікарі можуть легко проконсультуватися зі спеціалістами у випадках, коли їм потрібна допомога.

Проблеми охорони здоров’я в Інтернеті

Звичайно, у лікарів є мінус занадто доступні онлайн. Інтернет майже завжди протилежний приватним - чутливі предмети, такі як фізичні та психічні захворювання, можуть легко виявити страждаюча ними людина або лікар, який лікує їх, через твіт чи коментар. Соціальні стосунки між лікарем і пацієнтом також можуть бути легко заплутані; багато закладів охорони здоров'я відмовляють персоналу "дружити" пацієнтам у Facebook та інших платформах соціальних медіа, ризикуючи поставити під загрозу лікування, а також репутацію.

The Wall Street Journal згадує опитування, опубліковане в Journal of General Internal Medicine ще в 2011 році, яке показало, що 35 відсотків респондентів, які є практикуючими лікарями, отримували прохання друзів від пацієнтів у своїх особистих акаунтах у соціальній мережі, і 58 відсотків з них завжди відхиляють їх.

"Я розглядаю Twitter як середовище з підвищеним ризиком, оскільки в основному це відкритий форум".

Томас Лі, доктор медичних наук з Центру ортопедичних стоп і гомілковостопних суглобів у Вестервілі, штат Огайо, піднімає вагому думку: соціальні медіа є важким засобом масової інформації для лікаря через HIPAA, Закон про портативність та підзвітність медичного страхування. "Дуже важко говорити про медичну допомогу без персоналізації вмісту, і ви не можете персоналізувати вміст, не порушуючи HIPAA", - пояснює Лі. «Крім того, медична практика вимагає детальної історії поточного стану пацієнта та ретельного фізичного обстеження, перш ніж ми зможемо поставити діагноз та план лікування. Людина з сильним головним болем протягом декількох місяців може варіюватися від простого головного болю до мігрені до алергічної реакції на небезпечну для життя пухлину мозку. Як би лікар - або комп’ютерна програма - розрізняв ці діагнози, не розмовляючи та не торкаючись пацієнта фізично? Без можливості безпосередньо поговорити з пацієнтом та оглянути їх, наша здатність бути точною значно зменшується ».

Лі уникає отримання професійних та медичних порад у своїх акаунтах у Twitter та Facebook, але визнає, що обидва допомагають зробити себе більш доступним для своїх пацієнтів та персоналу. Хоча він часто публікує публікації, для нього незвично вести динамічну розмову в Інтернеті.

"Я розглядаю Twitter як середовище з підвищеним ризиком, оскільки це, по суті, відкритий форум", - говорить доктор Роб Ламбертс про своє мінімальне використання сайту для мікроблогерів для власної практики; він лише іноді використовує його, щоб поставити медичне запитання своїм колегам. Раніше він використовував Facebook, щоб консультувати людей щодо дослідження Zithromax, але, крім цього, Ламбертс вважає, що сайти соціальних мереж скоріше для маркетингу та загального спілкування, ніж для медичного застосування.

Скотт Лінабаргер, старший директор з маркетингу багатоканального вмісту клініки Клівленда, вважає, що ніщо не повинно замінити розмову з вашим лікарем. «Ми не можемо надати конкретних порад, а також не можемо діагностувати користувачів через соціальні мережі. Наша інформація загальна і призначена для надання вказівок. Наші публікації стосуються користувачів, а не клініки Клівленда », - пояснює Лінабаргер. За повідомленнями понад 450 тисяч підписників клініки Клівленд у Facebook, вони хочуть отримати поради щодо здоров’я та здоров’я, інформацію про захворювання та стан здоров’я та новини про останні новини у галузі медицини на сторінці лікарні у Facebook. Загальна інформація, як правило, подається клінікою Клівленда за допомогою зображень, таким чином вони, як доведено, отримують більш високий рівень відповіді порівняно із суто текстовим вмістом.

Що можна сказати про терапію в Інтернеті та подібні практики, які проводять віртуальні сеанси? Дослідження, проведене дослідниками Сіднейського університету щодо ефективності терапії когнітивно-поведінкової терапії (iCBT), розглянуте електронною канапою, безкоштовною онлайн-програмою, яка пропонує різні модулі, що надають допомогу при тривозі та депресії. Результати показують, що програма є більш ефективною для полегшення депресії легкого та середнього ступеня тяжкості та серцево-судинних захворювань, а також проблем фізичного здоров'я, ніж інші методи пошуку медичних порад в Інтернеті.

е диван"По суті, онлайн-терапія допоможе обслуговувати майже 3 з 4 людей, які мають проблеми із психічним здоров'ям, але в даний час не отримують жодної допомоги", - говорить Лоуренс Шапіро, доктор філософії, президент Talk to An Expert, Inc., компанія з електронної терапії, що відповідає HIPAA, яка розпочала свою діяльність зовсім недавно. «Це особливо важливо для людей, які не можуть потрапити до офісу за звичайною допомогою, оскільки вони перебувають удома, у віддалених районах, мають фізичні вади тощо. Інтерактивна терапія знижує рівень для людей, які потребують допомоги ".

"Проведено кілька досліджень, які свідчать про те, що терапія в Інтернеті настільки ж ефективна, як терапія в офісі", - продовжує Шапіро. “За даними Американської психологічної асоціації, майже 25 відсотків людей з проблемами психічного здоров’я не отримують допомоги, яка їм потрібна, з наявною системою надання психічного здоров’я. Інтерактивна терапія розширює охоплення та зменшує вартість терапевтичних послуг ". З появою та прийняттям електронної терапії як законної форми охорони здоров’я, будь-який пацієнт, який не може собі дозволити призначити зустрічі в робочий час або переживає проблему в громадському місці (подумайте про когось із сильним страхом вилетіти в аеропорту, або хтось поранений та травмований в місці стихійного лиха) може негайно отримати психологічні послуги.

Доктор Інтернет, до ваших послуг

Згідно з доповіддю, складеною Проектом дослідницького центру Pew Internet & American Life Project, кожен третій американський дорослий користувався Інтернетом для з’ясування медичної проблеми. З усіх тих користувачів, які сподіваються знайти рішення в Інтернеті, 46 відсотків вважають, що їм потрібно звернутися за професійною медичною допомогою, щоб впевнитись, 38 відсотків вважають, що можуть впоратися зі своїми недугами в приватному житті та комфорті власного будинку, а 11 відсотків закінчили робити те або інше щось середнє. Точність доступу до інформації в Інтернеті - це зовсім інша справа - 41 відсоток тих, хто звертався за медичною консультацією, отримав діагностичне підтвердження від справжніх лікарів, а додаткові два відсотки - лише часткове. 18 відсотків зустріли незгоду чи інший діагноз, тоді як один відсоток отримав невизначену реакцію.

Як розумний пацієнт в Інтернеті, завжди добре бути готовим - або спочатку шукати альтернативні, швидкі та прості (і безризикові) методи вирішення менш серйозних медичних проблем, перш ніж витрачати гроші та час на медичну консультацію та ліки. Facebook є багатим джерелом сторінок, орієнтованих на фітнес, які надихають користувачів на здоровий спосіб життя. Одним клацанням миші ви можете стати членом спільноти, яка допоможе вам вирішити будь-які питання, пов’язані з фітнесом чи здоров’ям, через їх особистий досвід.

“Я роблю все можливе, щоб не сильно скаржитися вдома. Натомість я використовую сайти в соціальних мережах, такі як Twitter і Tumblr, щоб висловити свої почуття, не обтяжуючи своїх близьких.

Багато пацієнтів, які страждають від серйозних захворювань, також звертаються за допомогою до Facebook. Дана Бейкер, яка пережила рак щитовидної залози, давно страждає від довгого списку захворювань, включаючи синдром хронічної втоми, фіброміалгію, тривогу та депресію. Вона є членом різних груп підтримки у Facebook і використовує їх, щоб співчувати іншим людям, які страждають на подібні захворювання. “Коли ти хронічно хворий, це емоційно поглинає не тільки тебе самого, але й твоїх друзів та родину. Вашим близьким стає дуже важко, тому що вони повинні бачити, як ви страждаєте, і більшість випадків вони нічим не можуть вам допомогти », - говорить Бейкер. “Я роблю все можливе, щоб не сильно скаржитися вдома. Натомість я використовую сайти в соціальних мережах, такі як Twitter і Tumblr, щоб висловити свої почуття, не обтяжуючи своїх близьких. Я використовую групи підтримки у Facebook, щоб спілкуватися з іншими людьми, ділитися своїм досвідом з лікарями, ліками та альтернативними методами лікування. Ми також ділимося стратегіями подолання ».

Окрім використання сайтів соціальних мереж, щоб підтримувати зв’язок з іншими пацієнтами, Бейкер також використовує Google для пошуку майбутніх лікарів, сайтів, таких як WebMD, для пошуку будь-яких ліків, що відпускаються за рецептом, а також сайтів, що відповідають умовам, таких як migraine.com та thyca.org ( при раку щитовидної залози). Вона також використовує додаток для iPhone, що дозволяє їй підтримувати зв’язок зі своїми лікарями за допомогою прямого повідомлення, і вони зазвичай відповідають протягом дня.

Інтернет також може перенести на ваш робочий стіл домашні засоби правового захисту. Довіряти Інтернету прописати саморобку, може здатися схематичним, але, використовуючи правильні ключові слова та використовуючи відповідальну навігацію в Інтернеті, ви можете знайти законні «цілком природні» рішення для поширених легких захворювань. Такі сайти, як Домашні засоби правового захисту, заохочують охорону здоров’я вдома - їхній список природних засобів лікування вирішує широкий спектр загальних проблем, від кислотного рефлюксу до дріжджових інфекцій. У ньому також містяться коментарі людей, які випробували ці засоби, щоб ви мали уявлення, у що потрапляєте.

За результатами дослідницького центру Pew, значний відсоток людей в Інтернеті вважає за краще брати справу у свої руки, вважаючи, що достатньо мати на озброєнні достатню кількість можливостей веб-пошуку, щоб перемогти будь-яку хворобу. Проблема полягає в тому, що велика кількість інформації залишає занадто багато місця для здогадок - пацієнти можуть легко недооцінити стан здоров’я, і занадто часто вони схиляються до недостовірних та страшних даних. Це підтверджується дослідженням, проведеним Гонконгським університетом науки і техніки, яке виявляє, що чим менше ви знайомі з пацієнтом та його станом (мається на увазі, що хтось крім пошукової машини та ваших власних запитів діагностує), тим більше шансів ви повинні з’ясувати, що насправді не так.

«Я закликаю пацієнтів виходити в Інтернет та інформувати себе про свої захворювання. Пацієнти заслуговують на те, щоб бути добре поінформованими, а прозорість Інтернету дозволяє їм отримати доступ до інформації, яку раніше закривав постачальник », - повідомляє Фо. “Проблема, як зазначалося раніше, полягає в якості інформації в Інтернеті. Доступної забагато інформації. Лікарі повинні виконувати функції кураторів цієї інформації та допомагати пацієнтам розібратися, що корисно, а що ні. "

Середня точка та суть: соціальні медіа та охорона здоров’я може йти рука об руку

“Соціальні медіа не завжди є надійним форумом; неможливо підтвердити, чи є людина з іншого боку законним пацієнтом або лікарем ", - говорить Фо. Більшість лікарень та медичних установ проводять політику охорони здоров’я у соціальних мережах для своїх лікарів та персоналу, і доки ці правила дотримуються, соціальні медіа є чудовим інструментом для об’єднання пацієнтів та лікарів.

Проблема виникає, коли пацієнти схильні вважати, що у них найгірший діагноз із багатьох можливостей, і вони створюють непотрібну тривогу в собі ».

Пацієнти також повинні застосовувати ту саму компрометуючу політику. "Я взагалі не проти інформованих та добре освічених пацієнтів", - говорить д-р Аміт Малхотра, доктор медичних наук, "Технологія Smart Health". “Проблема виникає [тоді], коли пацієнти схильні вважати, що у них найгірший діагноз із багатьох можливостей, і вони створюють непотрібну тривогу в собі. Важливо навчитися, а потім добре поговорити з вашим лікарем щодо вашої проблеми [щоб він] провів вас через вашу проблему та вирішив ваші проблеми ". Замість того, щоб шукати діагнози, пацієнти можуть використовувати Інтернет як позитивний ресурс для того, щоб зберегти здоров’я та досліджувати сайти, що забезпечують надійний зміст для здоров’я. "Пацієнти повинні запитати:" Хто це фінансує? Хто пише цю інформацію? Чи існують комерційні відносини? Чи є порядок денний? «Як правило, я рекомендую інформацію про здоров’я із веб-сайтів .gov, таких як Medline Plus, або веб-сайтів .org, які належать до лікарень або медичних центрів, таких як клініка Майо», - пропонує Фо .

За словами Лі Аасе, директора з соціальних медіа клініки Мейо, крім розміщення загальної інформації про стан здоров’я, важливо також пропонувати вміст, який запрошує залучення пацієнтів. “Ми щотижня робимо функцію„ Міф чи справа ”у зв’язку з нашою суботньою радіопрограмою, в якій публікуємо часто чути висловлювання про хворобу чи стан, а потім пропонуємо користувачам сказати, чи вважають вони твердження правдивим чи це міф. Відповідь ми розкриваємо на сторінці після виходу радіопрограми », - згадує Аазе.

Сьогоднішній світ технологічно керований, і це в наших інтересах - чи є ви лікарем, який відповідає на запити ваших пацієнтів, чи особою, яка шукає належного медичного лікування, - щоб не відставати від цих досягнень, особливо коли мова йде про доступ до медичної допомоги. Але навіть до Інтернету потрібно ставитись із достатньою кількістю солі, а у випадку з охороною здоров’я в інтересах кожного діяти з обережністю та скептицизмом.

Останні повідомлення