Що з американцями, які не використовують WhatsApp?

За оцінками, з 2017 року в ньому було 1,5 мільярда щомісячних користувачів у всьому світі. Це заборонено в Китаї, де уряд видав програму копіювання WeChat. Коли авторитарні режими розправляються з народними протестами, це часто є одним з перших додатків у соціальних мережах, які затьмарюються. Щомісяця вона має 400 мільйонів користувачів лише в Індії, де користувачі кажуть, що це просто спосіб спілкування людей. Це надзвичайно популярно в Європі та на Близькому Сході.

І все ж залишається питання: чому WhatsApp практично невідомий у США, найбільшій світовій економіці? Чому WhatsApp також не є "типовим" для обміну повідомленнями, як це буває в інших країнах світу? Відповідь, схоже, на складний коктейль світового розвитку телекомунікацій, змішаний з американськими звичками подорожей. Вірніше, їх відсутність.

скріншот того, що додаток на смартфоні Минулого року Whatsapp оголосив про обмеження на пересилання повідомлень своїми індійськими користувачами, намагаючись зупинити безліч жахливих лінчів та пом'якшити урядові загрози судових процесів на своєму найбільшому ринку. Насір Качру / НурФото через Getty Images

WhatsApp була запущена в 2009 році в Каліфорнії, побудована інженерами-програмістами Брайаном Актоном та Яном Кумом. Популярність зросла настільки швидко, що Facebook придбав його в 2014 році за крутих 19 мільярдів доларів; це все ще найбільше придбання Facebook на сьогоднішній день і одне з найбільших в історії придбань технологій - значно більше, ніж 1 мільярд доларів, витрачений на покупку Instagram. (З тих пір Актон заснував Signal, більш безпечну, менш корпоративну та менш зручну для користувача інтерфейс версію WhatsApp.)

Опитування Pew, проведене наприкінці 2018 року щодо використання соціальних мереж для дорослих в 11 різних економіках, що розвиваються, показало, що Facebook і WhatsApp були на сьогоднішній день найпопулярнішими програмами обміну повідомленнями, перш ніж Instagram, Twitter, Snapchat, Tinder і Viber.

Проте кількість користувачів у США значно нижча, ніж у порівнянному чисельності населення. WhatsApp через Facebook не відповів на прохання прокоментувати цю історію. Показники доходу Facebook за третій квартал не відокремлюють користувачів WhatsApp від загального населення, що користується продуктами Facebook.

Але за даними дослідницького центру Pew, кількість дорослих, які користувались Facebook, виграла в 2018 році, а кількість користувачів WhatsApp зменшилася: лише 20% дорослих людей користуються WhatsApp у 2019 році порівняно з 22% у 2018 році. Це значно менше, ніж 73% які користуються YouTube та 69%, які користуються Facebook. Єдиною мережею соціальних мереж, яка була менш популярною в США, був Reddit.

"Є деякі люди, які використовують WhatsApp і люблять його, а потім є люди, які люблять" добре, що це? ""

"Це дивно", - сказала Шрі Срінівасан, запрошений професор Маршалла Льєба в Школі журналістики Університету Стоні Брук, говорячи про загальне неамериканське незнання WhatsApp. Срінівасан проводить семінари, на яких викладає журналістам поради та підказки щодо використання різних платформ соціальних медіа, включаючи WhatsApp. "Є деякі люди, які використовують WhatsApp і люблять його, а потім є люди, які люблять:" Добре, що це? ", - сказав він Digital Digital Trends.

Індія: WhatsApp - це спосіб життя

"WhatsApp - це стандартний спосіб звернутися до більшості людей тут", - заявив Пранав Діксіт, технічний репортер Buzzfeed News, що базується в Делі. "Це, безумовно, величезна частина мого повсякденного життя".

Dixit відчув цей культурний розрив у послугах обміну повідомленнями безпосередньо. Він стажувався в Wired в Сан-Франциско в 2014 році і був в офісі в той день, коли було оголошено про придбання Facebook WhatsApp. "Я використовував WhatsApp кілька років, тому що це програма за замовчуванням для більшості індіанців", - сказав він. Діксіт згадав про ранок оголошення, коли подумав: "Святий [оскаржує], це величезно!"

WhatsApp в Індії Індійський продавець газет, який читає газету із повною інформацією на задній сторінці від WhatsApp, призначений протидіяти фальшивій інформації, у Нью-Делі 10 липня 2018 р. Пракаш Сінгх / Getty Images

"Усі в Wired-офісі говорили:" wtf - це WhatsApp ". І я подумав:" Ви працюєте в провідному технічному журналі і питаєте мене, стажера, що таке WhatsApp? ", - сказав він зі сміхом.

Американський телекомунікаційний зв'язок розвивався інакше, ніж індійський - або, насправді, телекомунікаційний зв’язок деінде в світі. Коли текстові повідомлення стали популярними, це було надзвичайно дорогим для більшості людей у ​​світі. Діксіт сказав, що до появи WhatsApp в Індії більшості індіанців доводилося купувати так звані "пакети SMS": користувач платить певну суму грошей за відправлення певної кількості текстових повідомлень. Але це коштує занадто багато грошей для багатьох індіанців, сказав Діксіт, особливо навколо свят, коли перевізники підвищували ціну SMS-повідомлень (навпаки, сказав Срінівасан, більшість американців насправді не знають, що таке слово SMS - служба коротких повідомлень засоби).

"Перевізники в Індії по суті викрадали людей", - сказав він. Потім з’явився WhatsApp, приблизно в той самий час у 2010 році, коли 3G приїжджав до Індії та через кілька років після того, як iPhone почали проникати на індійський ринок. "Концепція обміну повідомленнями через 3G була досить революційною", - сказав Діксіт. "Для країни, яка звикла платити за текстове повідомлення, просто мати можливість їхати туди-сюди скільки завгодно було дивовижно".

Сьогодні WhatsApp - це те, як Діксіт потрапляє в спам з прес-релізами, як він звертається до джерел історій, навіть як люди в Індії бронюють вечерю або бронюють квитки на шоу. Діксіт сказав, що навіть не знає, де за замовчуванням є програма для текстових повідомлень для його телефону.

Американці не подорожують

За даними Pew Research, додаток найпопулярніший у США серед латиноамериканського співтовариства, що говорить про один популярний аспект WhatsApp: його міжнародність.

WhatsApp відіграє ключову роль у міжнародних текстових повідомленнях, чого американці роблять менше, ніж люди з інших країн. Це може пов’язатись із звичками до подорожей, які для американців разюче відрізняються, ніж для інших країн. З різних соціально-економічних причин американці не виїжджають за кордон за однаковою швидкістю в інші подібні країни: За даними Forbes, лише 42% американців мають паспорт, що значно відстає від 66% канадців і 76% британців та валлійців .

Крім того, американські телекомунікаційні мережі не пішли тим самим шляхом, яким пішли такі країни, як Індія. "Однією з причин, чому США ніколи не користувалися послугами обміну повідомленнями, які є популярними в інших місцях, є те, що тут дуже добре працюють дві речі: обмін текстовими повідомленнями та Messenger", - сказав Срінівасан, маючи на увазі як програми iMessage, так і Facebook Messenger. «Текстові повідомлення були дорогими пропозиціями в інших частинах світу. Але люди тут [у США] не бачать потреби в іншій платформі ".

США завжди були чужими, коли справа стосується обміну повідомленнями: у часи, коли більшість країн світу використовували ICQ або MSN для спілкування в Інтернеті, американці використовували AIM. Американці застрягли у настільних обчисленнях, і AIM перетворився на Gchat, який перетворився на Facebook Messenger.

"В Америці текстові повідомлення не розпочались пізно, оскільки телефонні дзвінки працювали так добре, а Інтернет був настільки дешевим", - сказав Срінівасан.

Тоді як, за словами Діксіта, такі місця, як Індія, в основному перестрибували настільні обчислення і переходили безпосередньо до мобільних. Навіть коли американці почали писати тексти на смартфонах, Apple очолила це, розробивши iMessage, зробивши необхідним спірне WhatsApp.

Функціонально WhatsApp мало чим відрізняється від чогось на зразок iMessage: обидва зашифровані, обидва надсилають тексти безкоштовно на міжнародному рівні, і обидва почали включати такі функції, як веселі наклейки та пересилання. Але популярність WhatsApp робить його важливим інструментом.

"Коли я кажу" WhatsApp ", американські журналісти половину часу не знають, що це", - сказав Срінівасан. "Це розчаровує".

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found