Підлітки кажуть, що соціальні медіа дозволяють їм зв’язуватися з друзями та отримувати підтримку

Нещодавно було показано, що використання соціальних медіа посилює депресію та тривогу, але нове опитування підлітків вказує на те, як такі сайти можуть бути корисними. Дослідницький центр Pew провів опитування американських підлітків, які запитували їх про свій досвід роботи із соціальними мережами як позитивний, так і негативний, і результати показують, що молоді люди добре знають про переваги та проблеми використання соціальних мереж.

Опитування було проведено на початку цього року серед 743 підлітків у віці від 13 до 17 років, тож це досить невеликий обсяг вибірки. Однак зібрані дані є досить поглибленими, тому вони дають цікаву підставу для роздумів.

Найбільшим позитивом використання соціальних медіа, який підлітки визначили, було відчуття більшого зв’язку зі своїми друзями, що, за словами 81 відсотка респондентів, їм допомогло. Крім того, підлітки цінували соціальні медіа за здатність взаємодіяти з різними людьми та як місце для отримання підтримки, коли вони борються; 69 відсотків респондентів заявили, що вважають, що соціальні медіа допомагають їм взаємодіяти з більш різноманітною групою людей, і 68 відсотки говорять, що почуваються так, ніби люди підтримують їх у важкі часи.

Але підлітки не обізнані з проблемами використання соціальних медіа, такими як навігація в онлайн-драмах, тиск, щоб виглядати певним чином для інших, і тиск, щоб бути "успішним" у соціальних мережах, збираючи багато лайків та коментарів. Серед опитаних 45 відсотків підлітків заявляють, що вони переповнені всією драмою в соціальних мережах, 43 відсотки заявляють, що відчувають тиск лише на розміщення вмісту, який робить їх гарним виглядом, і 37 відсотків заявляють, що відчувають тиск лише на розміщення вмісту, який отримає лайки та коментарі.

Інші висновки полягали в тому, що підлітки вірили, що соціальні медіа допомогли їм стати більш цивільно налаштованими, і що це допомогло їм знайти нові точки зору, з якими можна взаємодіяти. Загалом соціальні медіа, пов’язані з підлітками, скоріше використовують позитивні емоції, ніж негативні.

Важливо зазначити, що опитування не завжди є найкращим способом збору об’єктивних даних з проблеми. Опитування запитують респондентів, що вони думають, наприклад, запитують, чи почуваються підлітки невпевнено, коли вони дивляться на соціальні медіа, але насправді вони не визначають, чи зростає небезпека під впливом соціального середовища. Це означає, що ви покладаєтесь на те, що респонденти опитування мають значну самооцінку, відповідаючи на запитання, і довіряючи, що вони відповідають чесно. Однак результати цього конкретного опитування показують баланс позитивних і негативних реакцій на соціальні медіа, що свідчить про те, що підлітки усвідомлюють, як соціальні медіа впливають на їхнє життя, і що вони критично розмірковують над цим питанням.

Останні повідомлення