Фотограф виграв 1,2 мільйона доларів за фотографії, викрадені з Twitter

1 2 мільйони позовів не повинні красти фотографії twitter cam

Фотограф Даніель Морель був нагороджений 1,2 мільйонами доларів після того, як подав позов проти фотографічних агентств, які намагалися передати його фотографії як свої власні, витягнувши їх із Twitter.

У 2010 році Морель перебував у своєму рідному Гаїті, документуючи руйнування катастрофічного землетрусу, який спричинив серйозні збитки та загинув сотні тисяч людей.

Зображення переслідують і графічні, і їх вкрали. Морель опублікував деякі фотографії в Twitter, які потім були зроблені та використані агенцією France-Presse та Getty Images як свої власні, що порушує Закон про захист авторських прав у цифрову епоху та Закон про авторське право. AFP відповідав за пошук фотографій через іншого користувача, який їх ретвітнув, а потім передав Гетті. Редактор, який їх знайшов, стверджував, що, на його думку, бачити їх у Twitter означає, що вони були доступні для громадськості.

Очевидно, умови використання Twitter щодо повторного використання чужого контенту заплутали справу; однак редактор, відповідальний за все це, неправильно інтерпретував: Хоча ви можете ретвітити, улюбляти або навіть розміщувати зображення, знайдені в Twitter у Twitter, ніщо в політиці служби не дозволяє переробляти цей вміст поза платформою.

Це частина того, чому журналісти використовують вбудовування Twitter замість твітів, що захоплюють екран: атрибуція включається автоматично, а вміст технічно все ще надходить безпосередньо з Twitter, оскільки всі інтерактивні функції збережені, щоб повернути вас до самого оригінального допису. Існує також віджет з посиланнями на Twitter для письменників, яким потрібно брати матеріали, не порушуючи при цьому жодних авторських (твіттерних) прав.

Хоча ці дві компанії не були єдиними, хто запускав фотографії Мореля без правильної атрибуції, інші - серед яких, зокрема, були Вашингтон Пост, CBS та ABC, - врегулювали Мореля поза судом за нерозкриті суми. І тепер АФП та Гетті доведеться заплатити чималий штраф.

У своїй заяві адвокат Мореля пояснив масштаби цієї справи. "Ми вважаємо, що ці відповідачі або будь-які інші основні ліцензіари цифрових технологій вперше визнані винними у навмисному порушенні авторських прав фотожурналіста у його власних роботах".

Нам постійно нагадують, що коли ми надсилаємо щось у ефір соціальних мереж, Інтернет володіє цим. Але виявляється, іноді ваші твіти можуть бути захищені.

Останні повідомлення