Законопроект про цензуру в Сенаті Джоша Хоулі може зламати Інтернет

Новий законопроект у Сенаті США може призвести до того, що Інтернет, оскільки ми знаємо, що він перестає існувати, притягне до відповідальності великі технологічні компанії, такі як Facebook або YouTube, за все, що розміщено на їх платформах.

У середу сенатор Джош Хоулі (R-MO) вніс суперечливе законодавство, яке внесе зміни до розділу 230 Закону про порядність у зв'язку (CDA). Відомий як Закон про закінчення підтримки Інтернет-цензури, він викликав двопартійну реакцію щодо того, як це вплине на технологічні компанії, творців контенту та повсякденних користувачів.

Наразі такі технічні компанії, як Twitter або YouTube, захищають відповідно до розділу 230 від відповідальності за те, що користувачі розміщують на сайті. Ось чому ви, як правило, не можете подати до суду на Facebook за ненависну заяву, яку хтось інший публікує у вашій хронології.

Законопроект зосереджений на обмеженні політичної упередженості, йдеться в прес-релізі офісу Хоулі. Компанії можуть подати заяву на отримання імунітету від відповідальності, подавши зовнішній аудит, щоб довести, що їх алгоритми та політика видалення вмісту є політично нейтральними, які потім повинні бути переглянуті та затверджені Федеральною торговою комісією (FTC). На практиці компаніям доведеться модерувати свій вміст у будь-який спосіб - вони або нестимуть відповідальність за користувальницький вміст, і на них може бути подано позов, або їм доведеться забезпечити, щоб їхній вміст здавався політично нейтральним, рішенням, прийнятим державним органом.

Законопроект торкнеться лише найбільших компаній, включаючи Twitter, Facebook та Google - тих, хто має понад 30 мільйонів користувачів у США, 300 мільйонів глобальних користувачів або 500 мільйонів доларів доходу.

"Цей законопроект змушує платформи зробити неможливий вибір: або приймає докору, але Перша поправка захищає виступ, або втрачає юридичний захист, що дозволяє їм модерувати незаконний вміст, такий як торгівля людьми та насильницький екстремізм", - сказав Майкл Бекерман, президент та генеральний директор компанії лобістська група Інтернет-асоціація. "Це не повинно бути компромісом".

Технологічні компанії не хочуть, щоб на них подавали позов, тому, якби вони несли відповідальність за кожен твіт чи допис, ці компанії, швидше за все, перевіряли б їх на предмет наклепницьких матеріалів перед тим, як їх опублікувати. Наприклад, твіт у прямому ефірі стане майже неможливим, оскільки модераторам Twitter доведеться переглянути кожен твіт, перш ніж він буде опублікований. Те саме стосується кожного допису на Facebook або відео на YouTube - людям або алгоритмам доведеться переглянути їх, перш ніж вони стануть публічними. Весь процес також підлягав би перегляду урядом.

Біллі Ізлі, політичний аналітик консервативного аналітичного центру "Американці за процвітання", заявив, що уряд контролюватиме свободу слова в Інтернеті.

"Знищення найважливіших засобів захисту, що існують згідно з Розділом 230, створює сценарій, коли уряд може контролювати вашу промову та визначати, що ви можете або не можете сказати в Інтернеті", - зазначив Ізлі в заяві.

Хоулі не пояснив, як би працював цей тип поглибленого контролю, особливо для таких платформ, як Facebook та Twitter, на яких мільярди користувачів публікують дописи щодня, іноді кілька разів на день. Деякі з цих користувачів навіть покладаються на соціальні медіа для отримання доходу, такі як впливові особи Instagram або YouTube.

YouTuber Lindsay Ellis має понад 690 000 підписників на свій канал і публікує дописи раз на місяць. Канал Елліса зосереджений на відеоесе довгих форм, що створюються після значних досліджень, перевірки фактів, використання та документації джерел. Для такого творця, як вона, який вже грає за правилами, вона каже, що теоретично на неї це не вплине як на творця вмісту.

Але Елліс сказав на практичному рівні, що YouTube, швидше за все, змінить свою платформу та бізнес-модель взагалі, а не піде на надзвичайні зусилля з перегляду кожного відео, яке розміщується на сайті.

"Якби такий закон прийнявся, YouTube в основному був би змушений перетворитися на платформу, як Netflix", - сказала вона Digital Trends. "У них не буде великого вибору, аніж кинути бути платформою, якою вони задумали".

Елліс заявив, що законопроект стане "кінцем соціальних мереж", оскільки компаніям доведеться сплатити рахунок за модерацію всього контенту. Платформи соціальних медіа вже модерують висловлювання ненависті, графічне насильство та теорії змови, але, за словами Елліса, це було б "найбільшою масовою цензурою в сучасній історії".

Загалом законодавство не робить багато для вирішення багатьох найбільших проблем із соціальними мережами. Утримання великих компаній, відповідальних за окремі посади, або примушення їх дотримуватися позапартійних стандартів мало що допомагає вирішити питання щодо конфіденційності або цільового маркетингу, використовуючи ваші дані, за словами Стюарта Шапіро, професора та заступника декана Школи державної політики Блустейна в Університеті Рутгерса.

"[Законопроект] мало допоможе вирішити проблеми, які деякі люди вважають найбільшими проблемами в соціальних мережах зараз, а саме захист конфіденційності та націлену рекламу", - сказав він Digital Digital Trends. "Проблема, яку вони намагаються вирішити, не найважливіша ... вона особливо стосується партизанської вм'ятини, і при цьому виникає безліч інших проблем".

Шапіро сказав, що надзвичайна помірність не вирішить проблем, що стоять перед соціальними медіа та Інтернетом загалом; натомість це знизило б здатність американців висловлюватися у соціальних мережах.

"Соціальні медіа використовуються приватними особами, і в цьому сенсі те, що є в соціальних мережах, відображає нас, і це добре і погано", - сказав він. "Є якісь чудові речі і якісь жахливі речі".

Не зовсім зрозуміло, чи має законопроект Хоулі шанс прийняти чи ні, оскільки більша частина Сенату ще не зважена. Тим не менш, регулювання діяльності великих технологічних компаній є одним з небагатьох питань, щодо яких можуть погодитись як демократи, так і республіканці. Одне можна сказати точно: ці компанії не дадуть йому пройти, якщо зможуть допомогти.

"[Асоціація комп'ютерної та комунікаційної індустрії] десятиліття бореться з режимами інтернет-цензури у всьому світі разом із американськими дипломатами", - йдеться в заяві президента групи технічних лобістів Еда Блека. "Було б невтішно бачити, як країна, яка була лідером проти обмежувальних режимів, створила власний регульований урядом режим для нагляду за політичною коректністю вмісту в Інтернеті".

Останні повідомлення