100 000 користувачів Instagram впали на одну шахрайство - як цього можна уникнути

100000 користувачів instagram впали шахрайством не по-подібному

Понад 100 000 користувачів Instagram нещодавно стали жертвами шахрайства, відмовившись від своїх паролів і випадково передавши контроль над своїми акаунтами хитрому шведському ботнету під назвою Instlike.

Не схожі на обдурених людей, бо це виглядало законно. Філіп Крістофар, цифровий директор Volontaire, задокументував свій досвід роботи з хитрим додатком, зазначивши, що завантажив його, оскільки він мав купу справжніх позитивних відгуків користувачів. Він виявив, що причиною стільки позитивних відгуків є те, що додаток дає вам 100 безкоштовних монет, якщо ви оцінюєте його в App Store. Це дорівнює лише 1 долару, тому, мабуть, у багатьох користувачів дуже низький коефіцієнт переходу на шилі.

Але, незважаючи на позитивні відгуки, Instlike не приносить користі. Ви реєструєтесь, і це має приносити "лайки" вашим фотографіям в Instagram - те, за що люди готові платити гроші, як ми виявили, коли задокументували ринок фальшивих лайків в Instagram. Але це не просто приносить вам сподобання - додаток також любить фотографії інших з вашого облікового запису.

Зараз ця мережа автоматизованих вподобань сама по собі не є поганою, хоча і свідчить про те, що люди більше дбають про зовнішні прояви соціального утвердження, ніж про почуття, що стоять за ними, що є і сумним, і цілком правдоподібним. Люди готові відмовитися від контролю над своїм акаунтом, щоб дозволити боту хаотично вподобати фотографії інших в обмін на інші автоматизовані вподобання. Я б трохи переживав, що боту сподобалися речі, які мені здалися жахливими, але, гадаю, користувачі Instlike не поділяють цього занепокоєння, або їхнє бажання надлишку лайків на власних фотографіях переважає, можливо, неприємні фотографії, якими вони є схвалення. Але, хоча мені важко зрозуміти такий напрямок мислення, це не шахрайство.

Ось де Instlike отримує більше, ніж фунт маринованої оселедця: він не використовує API Instagram для всього цього, тому запитує у користувачів своє ім’я користувача та пароль і насправді просто віддалено входить у свої облікові записи. І Instlike поділяє криваву політику наркокартеля: ви не можете просто так піти. Навіть якщо ви позбудетеся програми, користувачі повідомляють, що їм все одно подобаються фотографії незнайомців. Колись Instliker, завжди Instliker.

Хороша новина полягає в тому, що якщо ви не завантажили Instlike, його вже немає. Нещодавно його було вилучено з App Store та Google Play Store, тому, якщо ви ще не стали жертвою, вам слід бути вільним. Але слідкуйте за тим, що розробив Антон Лобовкін, який стояв за цим ботом.

Але як бути з уникненням таких програм, як Instlike? Якщо ви збираєтеся завантажити додаток, який дозволяє отримувати випадкові вподобання від інших в обмін на випадкові вподобання від вас, ви йдете темною стежкою. Але який би тупий додаток ви не завантажували, НІКОЛИ НЕ ДАЙТЕ СВОЙ ПАРОЛЬ. Легальним програмам не потрібно знати ваш пароль. Ви навіть можете зробити цю підказку акронімом: NGYP. Не такий привабливий, як YOLO, але, безумовно, ефективний, щоб уникнути шахрайства.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found