FTC може нарешті щось зробити щодо монополії соціальних мереж Facebook

Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг виступає на панелі в Центрі ЗМІ Пейлі Drew Angerer / Getty Images

Розслідування антимонопольного законодавства Федеральної торгової комісії (FTC) щодо Facebook може призвести до попереднього заборони на платформу соціальних мереж - і це може відбутися вже наступного місяця.

The Wall Street Journal повідомляє, що попередня заборона FTC, оприлюднена в четвер в другій половині дня, не дозволить Facebook інтегрувати додаткові додатки. Повідомляється, що FTC розглядає можливість вжити заходів проти Facebook через загрозу антимонопольного права.

Заборона проти "політики взаємодії" Facebook може вплинути на те, як різні платформи Facebook взаємодіють одна з одною, повідомляє Journal.

Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг пояснив, як компанія включає сумісність, у березневій публікації в блозі.

"Люди повинні мати можливість використовувати будь-які наші додатки для зв’язку зі своїми друзями, і вони повинні мати можливість легко і безпечно спілкуватися через мережі", - сказав він.

Facebook володіє такими популярними програмами, як Facebook Messenger, Instagram і WhatsApp, і планує по суті поєднати платформи обміну повідомленнями всіх трьох. Метою було б забезпечити наскрізне шифрування на всіх своїх платформах, за словами генерального директора Марка Цукерберга, і компанія відмовилася створювати бекдор для урядових органів.

Судова заборона не дозволить йому поєднувати ці послуги та надалі інтегрувати інші, а також заборонятимуть застосовувати правила про те, як конкуренти та сторонні компанії можуть працювати з цими послугами. Поряд з Instagram та WhatsApp, Facebook володіє багатьма іншими програмами та сервісами, зокрема Oculus VR, FriendFeed та LiveRail.

Щоб щось із цього могло статися, більшості з п’яти членів FTC довелося б вимагати заборони, подавши позов до федерального суду. Digital Trends звернулися до FTC для підтвердження звітів, і ми оновимо цю історію, як тільки почуємо відповідь.

Про потенційне антимонопольне розслідування FTC проти Facebook спочатку повідомлялося в серпні. FTC вивчав, чи намагався Facebook придбати своїх конкурентів у соціальних мережах, перш ніж вони стануть загрозою для його бізнесу.

Генеральні адвокати майже кожного штату приєдналися до Нью-Йорка в рамках окремого антимонопольного розслідування щодо Facebook. Загалом, 47 генеральних адвокатів зараз вивчають, чи "стримував конкуренцію" гігант соціальних мереж таким чином, що це могло вплинути на дані користувачів та ціни на рекламу.

Інше розслідування Міністерства юстиції (МЮ) зосереджується на окремому питанні від розслідування ФТК, повідомляє Bloomberg. Слідство МЮ щодо Facebook було оголошено у вересні.

FTC, генеральні адвокати та Міністерство юстиції намагаються з'ясувати, чи порушує Facebook чинне антимонопольне законодавство, відоме як Закон Шермана. Закон Шермана забороняє "кожен контракт, комбінацію або змову, що обмежує торгівлю", і будь-яку "монополізацію, спробу монополізації або змову чи комбінацію для монополізації".

Ми зв’язалися з Facebook, щоб прокоментувати повідомлення про попередній заборону, але досі не отримали відповіді.

Останні повідомлення