Чи може наука передбачити наступний великий мем?

приклад котячого мемуУявіть, якби ви могли побудувати алгоритм для прогнозування наступного Сварливого кота або створити формулу, щоб визначити, чи буде тварина-дитина, одягнена в кутюру, вигіднішою як вірусне зображення. Ну, ми ще не зовсім там, але нове дослідження наближає нас до розуміння того, як дослідження можуть допомогти передбачити наступне захоплення Інтернетом.

Нещодавно ми розглядали підйом і падіння деяких відомих мемів, але нове дослідження співробітника Гарварда Мікеле Косчія вивело ідею побудови діаграм мемів на абсолютно новий рівень, використовуючи наукові розрахунки, щоб з’ясувати фактори, що впливають на успішний мем.

Дослідження використовує сайт збору мемів Quickmeme як орієнтир, аналізуючи лише меми, зареєстровані там. Оскільки Quickmeme стартував як побічний проект Reddit, багато популярних мемів, що виникли на Reddit, були враховані, такі як Скумбаг Стів та Перші світові проблеми, а також Social Awkward Penguin та Philosoraptor. Знімок екрану 11.04.2013 о 12.49.19 PM

Яка міра мему?

Коссія пояснює, як меми не існують у вакуумі - їх успіх залежить від ефективності інших мемів. “У Quickmeme еволюція популярності мему залежить не тільки від самого мему, але на нього впливають інші меми. Вплив може відбуватися двома різними способами: за допомогою конкуренції та за допомогою співпраці ".

Це означає, що дивитися на те, як меми швидко зростають до слави чи гноїтися в надрах Інтернету, працює краще, якщо одночасно подивитися на інші меми, які привертають увагу.

То які меми змагаються, а які меми співпрацюють? Важко сказати, які доповнюють одне одного, а хто заважає. Наприклад, в одній із представлених діаграм Coscia показує деякі найбільш спільні та конкурентні меми. Єдина проблема у використанні цієї інформації? Обидва набори мемів пов’язані між собою. Знімок екрану 11.04.2013 о 13.00.26

Набір мемів "Першокурсник коледжу" в основному зосереджений на глузуванні над людьми, які є менш компетентними, ніж вони собі уявляють, причому винятком є ​​"Всі речі", що не так чітко, як інші, але, тим не менш, хтось робить гіперболічні заяви .

Конкурсні меми мають приблизно однакову кількість тематичної узгодженості, оскільки вони в основному зосереджуються на виклику грубих / ледачих / претензійних людей.

Коссія виявила, що співпраця частіше, ніж конкуренція, можливо, тому, що вам подобається багато мемів одночасно, не зменшуючи популярності інших.

Ви не можете стати наступною великою справою, якщо ви вже досягли максимуму

Не кожен мем має однаковий термін зберігання. Деякі мають легко простежуваний пік - момент, коли вони користуються такою популярністю, як і коли-небудь. Деякі насправді не мають помітного піку, але продовжують проникати в культуру на нижчому рівні довше. Коссія розглянула три меми, щоб проілюструвати різні траєкторії: Нещастя у Брайана має певний пік, але поступове звуження (люди все ще використовують його), тоді як Смішно Фотогенічний Хлопець мав короткий момент актуальності, перш ніж зникнути в безвісті. З іншого боку, Футурама Фрай ніколи не користувався вершинами успіху як Смішно Фотогенічний Хлопець, але він все ще ногами. Знімок екрану 11.04.2013 о 13.11.36

Так багато іншого, щоб дізнатися

Коссія показує нам, що ви не хочете великої конкуренції, якщо ви мем типу flash-in-the-pan, але що ви можете добре працювати спільно, якщо ви мем з ногами. Це добре знати, якщо ви намагаєтесь зробити мем на основі поточної події - це повинно виділятися серед натовпу, оскільки люди безжально відмовляться від нього, якщо з’явиться щось краще.

Але дослідження виключає вирішальний елемент для з'ясування того, як зробити динамітовий мем. Дослідження Coscia було зосереджене виключно на мемах та їх взаємозв'язку з іншими мемами, а не на середовищах, за допомогою яких вони поширювались, тому, хоча дослідження показує, як меми працюють у співпраці та конкуренції між собою, воно не показує соціальних інструментів, якими користуються люди щоб розсилати їх по Інтернету.

Щоб по-справжньому зрозуміти, як створити наступний великий мем, корисно знати платформи та стосунки між людьми, які прискорили їх поширення. Чи частіше ми ділимося мемами, розміщеними близькими друзями чи незнайомцями? Якщо ви вперше розміщуєте щось на Reddit, чи має він набагато більше шансів досягти вірусної висоти, ніж якщо ви просто це чирікаєте?

Тож, на жаль, нам не вдалося створити Франкенмеме, викладеного бруківкою за науковими формулами - але це, звичайно, не через брак зусиль. Тим часом ви можете скористатися дослідженням, щоб з’ясувати, чи потоне ваш мем або запливе серед подібних фотографій.

Останні повідомлення