Facebook відмовляється від спроб побудувати Інтернет-безпілотники

Facebook

Facebook відмовляється від спроб побудувати власний інтернет-дрон.

Рішення припинити роботу над своїм літаком Aquila приймається через чотири роки розробки. Мета полягала в тому, щоб використовувати літаючу машину на сонячних батареях, щоб забезпечити підключення до Інтернету громадам у віддалених частинах світу, які не мають жодної Інтернет-інфраструктури.

Але в повідомленні, опублікованому на цьому тижні, Facebook зазначив, що з початку роботи над безпілотником Aquila в 2014 році ряд аерокосмічних компаній розпочали розробку висотних літаків з подібними цілями.

"Враховуючи ці розробки, ми вирішили більше не проектувати і не будувати власний літак", - написав у дописі Яел Магуайр, директор інженерної компанії соціальних мереж.

Компанія заявляє, що підтримуватиме проект Aquila, співпрацюючи з такими партнерами, як Airbus, а також продовжуватиме працювати над іншими ініціативами, спрямованими на залучення більшої кількості людей в Інтернет.

Великі надії

Колись Facebook покладав великі надії на свій безпілотник на сонячній енергії. План полягав у тому, щоб розгорнути їх флот на великій висоті до 90 днів за раз, одночасно надаючи десятки гігабіт на секунду пропускної здатності громадам нижче.

Але проектування безпілотника Aquila, який на 42 метри мав розмах крил, ширший, ніж у Boeing 737, було явно величезною проблемою. Керівник Facebook Марк Цукерберг це надзвичайно чітко заявив у своєму повідомленні в блозі влітку 2016 року, в якому перерахував численні перешкоди, які потрібно було подолати.

В кінці того ж року команда зазнала невдач, коли вітряна обстановка під час випробувального польоту призвела до аварії літака під час спроби посадки, інцидент, який спонукав інженерів переглянути його конструкцію. Вона досягла чистої посадки в 2017 році, але для досягнення цієї мети знадобилося шість місяців.

Відмова від роботи над безпілотником призведе до закриття об'єкта Facebook у місті Бриджвотер, Англія. Не зрозуміло, скільки робочих місць буде втрачено або перенесено в результаті.

„Зв’язок для всіх”

Магуайр писав, що "зв’язок для всіх і скрізь є одним із найбільших викликів нашого покоління", додавши, що Facebook вже об’єднав майже 100 мільйонів людей в результаті своїх різноманітних зусиль.

Оскільки компанія зараз розраховує на аерокосмічні фірми допомогти їй одного разу вивести інтернет-безпілотник у повітря, Магуайр заявив, що Facebook продовжує інвестувати у розробку технологій, пов’язаних з Інтернетом, наступного покоління, таких як Terragraph, співпрацюючи з партнерами над новою інфраструктурою наш волоконний проект в Уганді та підтримка підприємців у таких програмах, як Express Wi-Fi - все, щоб допомогти зв’язати 4 мільярди людей, які досі не мають доступу до Інтернету ”.

Проект безпілотника Facebook певною мірою конкурував з проектом Google Loon, який використовує величезні повітряні кулі на висоті замість безпілотних літальних апаратів, щоб нести необхідне обладнання для забезпечення підключення до Інтернету.

Останні повідомлення