Нова соціальна мережа Gab.ai обіцяє свободу вираження поглядів

обіцяє свободу словаЯкщо Перша поправка - це ваша справа, в Інтернеті є новий простір саме для вас. Gab.ai, який запустився лише місяць тому, привернув увагу тисяч правих користувачів, із 12 000 зареєстрованих та 42 000 в списку очікування для сайту, який обіцяє своїм користувачам майже повну свободу слова.

Заснований Ендрю Торбою, відкритим прихильником Трампа, сайт слідкує за останніми битвами Facebook та Twitter із цензурою користувачів, включаючи, мабуть, найвизначніше те, як Твіттер вигнав суперечливу консервативну Інтернет-особистість Міло Яннопулоса за кампанію переслідування актора Леслі Джонса.

Торба бачить альтернативу таким сайтам, як Twitter і Facebook, і хоча їй потрібно пройти довгий, довгий шлях, Gab.ai зібрав «більше 2,7 мільйона переглядів сторінок на 240 000 публікацій, причому люди проводять на сайті в середньому 12 хвилин коли вони увійдуть », - повідомляє Buzzfeed News.

Сайт має базову функціональність для відстеження інших користувачів, і, як і Reddit, має систему голосування та проти голосування на публікаціях, які з’являються в їх стрічці. Найпопулярніші публікації з’являються на популярній вкладці або в тренді.

Переконання творців щодо Першої поправки не закріплені в розділі щодо конфіденційності та політики щодо сайтів. Швидше за все, на домашній сторінці красується цитата британсько-індійського прозаїка та есеїста Салмана Рушді:

“Що таке свобода вираження поглядів? Без свободи образити вона перестає існувати ".

Хоча початкова популярність сайту вражає, потенціал, швидше за все, короткочасний, слідуючи життєвому циклу соціальних мереж, таких як Ello або Preach, які з часом згасали.

Торба висловив BuzzFeed News своє розчарування такими соціальними мережами, як Facebook та Twitter, та їх здатністю визначати правильне від неправильного та поміркований вміст для своїх користувачів. Це, за його словами, було великим фактором створення Габа.

"Що робить повністю лівостороннього монополіста Big Social кваліфікованим, щоб повідомити нам, що таке" новини ", а що" тенденція ", і визначити, що означає" домагання "? він сказав. "Мені це здавалося неправильним, і я хотів це змінити і дати людям щось, що було б справедливим і справедливим".

Хоча на сайті є певні обмеження свободи слова - погрози насильством, незаконна порнографія чи випуск особистої інформації без згоди - Габ прагне покласти на користувачів обов'язок боротися з переслідуваннями.

Завдяки фільтруванню ключових слів, ігноруванню користувачів і можливості бачити вміст лише перевірених користувачів (процес передбачає надання дійсної форми ідентифікатора), Габ відстороняється від ролі модератора, що, на його думку, сьогодні є проблемою в соціальних мережах.

Незважаючи на те, що сайт відчуває себе консервативною кімнатою для чатів, як зауважив Buzzfeed News, Торба наполягав на тому, що Gab призначений для людей багатьох ідеологій.

"Габ не для якоїсь конкретної групи людей, політичної схильності, раси, переконань чи чогось іншого", - сказав він Buzzfeed. "Будь-хто бажає висловити свою думку щодо Габа".

Останні повідомлення