Новий інструмент підроблених новин Facebook працює частково від Вікіпедії

Facebook

Facebook запускає нові інструменти, які допомагають користувачам краще оцінювати джерела новин - за допомогою Вікіпедії, що працює з використанням краудсорсингу. У вівторок, 3 квітня, Facebook розпочав випуск нових інструментів "Про цю статтю" в США після запуску тестів минулого року.

При натисканні на піктограму "i", яка анімує відображати "Про цю статтю", якщо прокрутка призупиняє статтю, у спливаючому вікні відображаються подробиці про джерело. Розділ веде до публікації у Вікіпедії, якщо вона є. Залежно від доступної інформації, за цими деталями йдуть відповідні статті, обмін статистичними даними та навіть карта місця, звідки надіслано статтю. Для публікацій, яких не існує у Вікіпедії, Facebook вказуватиме, що інформація недоступна, що може бути червоним прапором.

Незважаючи на те, що ці функції були частиною перших тестів інструменту, Facebook також розширює дані у першому широкомасштабному впровадженні. Про цю статтю також може відображатися більше статей з тієї самої публікації, тоді як в іншому розділі буде вказано, які друзі поділились однаковим вмістом.

Поряд із американським випуском, Facebook також тестує додаткові функції, щоб додати до інструменту, що стосується не лише публікації, але й автора. Користувачі, які беруть участь у цьому тесті, також бачитимуть інформацію про автора у Вікіпедії, інші статті від того самого автора та кнопку для вибору, щоб слідкувати за цим автором. Інструмент працює лише з публікаціями, що використовують авторські теги Facebook, щоб відобразити підказку з попереднім переглядом посилання, і поки що це лише тест.

Facebook заявляє, що інструмент був розроблений разом з Проектом журналістики Facebook - і що платформа постійно шукає шляхи додати більше контексту до джерел новин.

Facebook не перша соціальна платформа, яка звернулася до Вікіпедії, щоб надати більше інформації про джерело. YouTube додає посилання на Вікіпедію до відео, пов’язаних із відомим списком теорій змови. Цей список також створений з Вікіпедії. Генеральний директор YouTube Сьюзен Войчикі сказала, що ця функція розроблена, щоб допомогти користувачам визначити, які відео заслуговують на довіру.

Платформи соціальних медіа стикаються з негативними наслідками фальшивих новин, але в той же час вони також перебувають під контролем нормативних актів, які можуть заважати свободі слова або більше схилятися до однієї сторони політичного спектру. Використовуючи статтю з краудсорсингом, Facebook, можливо, намагається уникнути відповідальності за ярлики того, чи є джерело надійним, роздаючи це завдання іншим. Інформація з використанням краудсорсингу Вікіпедії може потенційно допомогти запобігти одностороннім презентаціям, але в той же час науковці часто позначають платформу як ненадійну з тієї ж причини.

Останні повідомлення