Facebook припинив роботу сотень програм, схожих на Cambridge-Analytica

Після того, як з’явилася новина про те, що Cambridge Analytica придбала дані в особистому додатку, який відстежував дані друзів, експерти прогнозували, що додаток „thisisyourdigitallife” був одним із багатьох із недостатнім відстеженням даних. Зараз ми бачимо, скільки. У середу, 22 серпня, Facebook повідомив, що понад 400 додатків призупинено через проблеми з передачею даних.

"З початку нашого розслідування в березні ми дослідили тисячі додатків", - написав Іме Арчібонг, віце-президент з питань партнерства з продуктами Facebook. "І ми призупинили роботу більше 400 через занепокоєння щодо розробників, які їх створили, або щодо того, як, можливо, була використана інформація, яку люди вирішили поділитися з додатком - що ми зараз досліджуємо набагато глибше".

Разом із призупиненням роботи більше 400 додатків, Facebook також заборонив першу групу після Cambridge Analytica - програму під назвою MyPersonality. Facebook заявляє, що додаток відмовився брати участь в аудиті, що призвело до заборони. Близько 4 мільйонів користувачів Facebook вирішили обмінюватися інформацією за допомогою програми myPersonality і отримають відповідне сповіщення, повідомляє Facebook. Додаток, здається, не отримував доступу до даних про друзів, зазначає компанія, і в основному неактивний з 2012 року.

Після появи звітів про видобуток даних із програми thisisyourdigitallife, створеної Global Science Research і нібито проданої нині неіснуючій фірмі Cambridge Analytica, Facebook розпочав аудит сторонніх додатків. Thisisyourdigitallife стартував, коли Facebook все ще дозволяв додаткам дозволяти стороннім додаткам також отримувати доступ до даних своїх друзів, варіант, який Facebook усунув задовго до розгортання скандалу з Cambridge Analytica.

Thisisyourdigitallife був однією з багатьох вікторин на Facebook. Користувачам сказали, що дані будуть використовуватися для анонімних фізіологічних досліджень, але, як повідомляється, Global Science Research продала ці дані компанії Cambridge Analytica, фірмі даних, яку найняв президент Дональд Трамп серед інших політиків.

Після скандалу експерти припустили, що thisyourdigitallife не є єдиним додатком, який неправильно обробляє дані користувачів. Колишній співробітник Cambridge Analytica висловив припущення, що більшість програм-вікторин є спеціально для видобування даних. Користувачі дозволять доступ сторонніх додатків для того, щоб пройти онлайн-вікторину, і ця платформа буде відстежувати дані користувачів Facebook. Пізніше хакер виявив уразливі місця для іншого додатку-вікторини, оскільки, мабуть, цього скандалу було недостатньо, щоб зупинити користувачів Facebook від спроб з’ясувати, якою вони є принцесою Діснея.

Доступ сторонніх додатків також часто використовується, коли ви входите на іншу платформу за допомогою ідентифікатора Facebook, який, як показали дослідники, може дозволити веб-сайтам також відстежувати вас.

Facebook продовжує проводити аудит сторонніх програм на платформі, починаючи з тих, що запускалися до того, як Facebook видалив можливість перегляду даних друзів. Facebook не поділився списком призупинених програм або кількістю користувачів, які дозволили цим додаткам понад 400 отримати доступ до своїх даних. Тепер Facebook автоматично припиняє обмін інформацією зі сторонніми програмами, які не використовувались протягом 90 днів.

Останні повідомлення