Попередження про шахрайство: як виявити шахрайство GoFundMe перед тим, як пожертвувати

Кат Юкава / Unsplash

Кампанія GoFundMe розпочалася із зворушливої, доброї самарянської історії: бездомний ветеран за власні гроші купував бензин для молодої жінки, яка опинилася у Філадельфії. Після того, як жінка пішла платити чоловікові, вона вирішила зробити більше і розпочала кампанію GoFundMe, щоб допомогти ветерану встати на ноги. Ця історія швидко здобула вірусну популярність і навіть історії від основних новин. Проблема? Вся історія була складною аферою GoFundMe, і понад 400 000 доларів, зібраних понад 14 000 людей, пішли на розкішний автомобіль, відпустку, дизайнерські сумочки та азартні ігри для жінки та її хлопця.

Хоча GoFundMe допоміг незліченним людям із справжніх пробок, благодійний веб-сайт, присвячений фінансуванню натовпу, також залучає шахраїв - від шахрайства бездомних до матері, ув'язненої за жорстоке поводження з дітьми після того, як прикинувся, що її син страждає на рак. GoFundMe - це не погана платформа - і у випадках, які передбачають кримінальні звинувачення, донори отримують відшкодування - але, як і Kickstarter та Indiegogo, донори повинні бути досить скептичними, щоб трохи поритися, перш ніж пожертвувати.

Ось як уникнути шахрайства GoFundMe.

Подивіться, хто організовує кампанію.

GoFundMe пропонує почати з того, хто вивчає кампанію. Перш ніж пожертвувати, компанія пропонує знати, як організатор пов’язаний з одержувачем. Кампанії, у яких стосунки неясні, можуть бути червоним прапором. Принаймні, приділіть хвилинку, щоб побачити в Google ім’я і одержувача, і організатора кампанії. Слідкуйте за організаторами, які проводять кілька не пов’язаних між собою кампаній.

Зробіть зворотний пошук зображень у Google.

Завантажити фотографію чужої кризи і зробити вигляд, що вона ваша, зробити просто - але так само як і виявити ці підробки. Завантажте зображення кампанії або скопіюйте вставте посилання та запустіть зворотний пошук зображень. Ви можете знайти одне і те ж зображення, яке ділиться на сторінках організатора в соціальних мережах, але уникайте будь-яких кампаній, де зображення прийшли від іншої людини. (Той самий трюк також може допомогти визначити фальшиві новини та докторські фотографії).

Деякі шахраї знімають власні фотографії, тому оригінальні зображення не роблять кампанію впевненим, але можуть відсіяти деякі підробки.

Прочитайте розділ коментарів.

Читання коментарів перед підтримкою краудфандингової кампанії - хороша ідея, яка стосується і виявлення шахрайства на платформах, таких як Kickstarter та Indiegogo. GoFundMe пропонує шукати підтримуючі коментарі від друзів та сім'ї одержувача. Відсутність коментарів також може бути червоним прапором.

Підтримуйте кампанії GoFundMe від людей, яких ви знаєте.

Один із найкращих способів уникнути шахрайства? Підтримуйте кампанії для людей, яких ви знаєте, або друзів друзів. Якщо незнайомець надішле вам повідомлення з проханням про підтримку GoFundMe, то є більша ймовірність, що це не справжня справа. Пропозиція виходить від Адрієнн Гонсалес, засновниці GoFraudMe.

Профінансуйте початкову кампанію.

Деякі шахраї недостатньо креативні, щоб скласти власну історію - вони беруть вірусну історію і створюють окрему кампанію. Проблема в тому, що ця кампанія жодним чином не пов’язана з першою, і кошти насправді не спрямовуються на цю вірусну справу. Швидко виконайте пошук у Google і переконайтеся, що існує лише одна кампанія від одного організатора, і ви вносите свій внесок у першочергову справу.

Якщо ви знайшли аферу GoFundMe, допоможіть потенційним донорам після вас, повідомивши про кампанію GoFundMe. GoFundMe каже, що шахрайство на платформі складає менше однієї десятої одного відсотка кампаній на платформі, - але невелике розкопування перед фінансуванням кампанії може дати вам більше шансів насправді зробити щось добре.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found