Facebook є медіа чи технічною фірмою? Цук каже, що це трохи того й іншого

Зустріньте команду, яка стоїть за сторінкою ЦукербергівУ середу генеральний директор Facebook Марк Цукерберг запросив своїх 82 мільйонів підписників взяти участь у його індивідуальній зустрічі з керівником технічної роботи Шерил Сандберг в рамках прямого ефіру.

Під час дискусії Цукерберг спробував визначити, що саме таке Facebook. Будучи опрошеним щодо розширення медіа-інформації про свою компанію в минулому, можливо, засновник Facebook відчув, що пора зупинити дебати. Чи допомогло його пояснення врегулювати дискусію раз і назавжди? Ну не зовсім так.

За словами Цукерберга, Facebook не є "традиційною" медіа-компанією, а також не традиційною технологічною компанією. Правильно, дякую, що це прояснили Марку. Перш ніж розшифрувати, що він мав на увазі під цим твердженням, ось його коментарі повністю, перекладені з прямої трансляції:

“Facebook - це новий вид платформи. Це не традиційна технологічна компанія. Це не традиційна медіа-компанія. Ми будуємо технологію і відчуваємо відповідальність за те, як вона використовується. Ми не пишемо новин, які люди читають на платформі, але в той же час ми знаємо, що робимо набагато більше, ніж просто розповсюджуємо новини. Ми є важливою частиною публічного дискурсу ".

Заява знаменує собою значну зміну позиції після коментарів Цукерберга з цього питання в серпні, коли він заявив на заході в Італії, що Facebook є технологічною компанією і "не є медіа-компанією". Так само в жовтні Сандберг повторила це твердження, коли сказала, що Facebook - це технологічна компанія, орієнтована на створення інструментів, а не медіа-компанія, яка займається створенням історій.

Зараз генеральний директор визнає, що Facebook насправді робить не лише "розповсюдження новин".

Те, як Facebook обробляє вміст своїх служб, було розкритиковано після виборів у США. Поширення фейкових новин у Facebook, з якими компанія зараз намагається боротися новими інструментами, викликало гнів у ЗМІ.

Говорячи про проблему фальшивих, спаму та оманливих новин, Цукерберг сказав: "І, роздумуючи про 2016 рік, я просто пишаюся тим, що люди в цій компанії сприймають так серйозно".

Коли Цукерберг розповідає про технологію своєї компанії та "як вона використовується", він, швидше за все, посилається на вміст, який дозволяє користувачам створювати, такий як Live Video, і суворі цензурні правила Facebook.

Це також той факт, що алгоритм стрічки новин Facebook робить підготувати вміст для своїх користувачів на основі їх діяльності - підливаючи більше масла у вогонь, коли йдеться про твердження, що Facebook редагує елементи та відбирає вміст так, як це робить ЗМІ. Крім того, компанія укладає багатомільйонні партнерські угоди з окремими медіа-компаніями, які використовують її функції публікації відео та миттєвих статей.

Враховуючи ці останні кроки, не дивно, що генеральний директор Facebook поступово змінює свою позицію щодо цієї теми.

Останні повідомлення