Користувачі Facebook несвідомо надали доступ до приватних повідомлень

Інструменти інтеграції Facebook дозволяють використовувати ярлики, такі як рекомендувати хіт Netflix у соціальній мережі або ділитися піснею Spotify у Messenger - але ці самі інструменти продовжують викликати запитання щодо політики конфіденційності Facebook. У звіті розслідування The New York Times зазначається, що Netflix і Spotify мали доступ до приватних повідомлень, тоді як Microsoft Bing міг переглядати імена друзів. У відповідь на звіт Facebook повідомляє, що ці налаштування конфіденційності, багато з яких були припинені, були надані лише з дозволу користувача.

Однак у звіті випливає, що обмін даними Facebook із третіми сторонами вийшов за рамки того, що користувачі розуміли, що вони погоджуються. Згідно з повідомленням, API дозволяв великим технологічним компаніям бачити список друзів користувачів і навіть отримувати доступ до приватних повідомлень за невизначеною згодою користувачів. API дозволив технологічним платформам вмикати такі функції, як спільний доступ всередині примітки Messenger.

Відповідаючи на звіт, Facebook каже, що жодна з функцій не дозволяла доступ без дозволу користувачів. Мережа також заявила, що ці функції не порушують рішення компанії у 2012 році з Федеральною торговою комісією. Facebook заявляє, що такі інструменти ввімкнули такі функції, як доступ до інформації про обліковий запис із телефону Windows, консолідація стрічок з декількох мереж, інтеграція Messenger та персоналізовані результати пошуку в Bing.

Останні не єдині випадки, коли звіти припускають, що варіанти дозволів Facebook занадто розмиті. Користувачі Android, які інтегрували свій список контактів у Facebook, пізніше знайшли запис своїх телефонних дзвінків у своїх даних Facebook. Дозвіл доступу до програми раніше дозволяв цій програмі бачити дані друзів (які не натискали цю кнопку дозволу). Після скандалу з Cambridge Analytica на початку цього року Facebook вніс кілька змін у доступ до API і каже, що більшість функцій у звіті вже припинено, починаючи зі змін партнерства в 2014 році.

Однак у звіті випливає, що деякі великі технологічні компанії продовжували отримувати доступ до деяких даних (для користувачів, які натиснули кнопку "дозволити") після припинення функцій у 2014 році. The Times повідомляє, що Amazon може бачити імена користувачів та контактну інформацію, друг надав доступ, в той час як Yahoo міг бачити публікації друзів, як доступ, що все ще відбувався цього літа.

Зазначені сторонні дані регулюються діловими контрактами, зазначається у звіті, до якого до 2017 року в списку було понад 150 технологічних компаній, а кілька все ще отримували доступ до даних цього року.

Facebook заявляє, що не виявив ознак зловживання даними, наданими компаніям, що використовують ці бізнес-контракти. Компанія підтвердила, що деякі платформи мали доступ до повідомлень, але знову заявляє, що це стосувалося лише користувачів, які надали додатку дозвіл на доступ до даних.

Іншим типом функції Facebook, яка зазнає критики, є функція миттєвої персоналізації, яка була вимкнена в 2014 році. Інструмент дозволив користувачам персоналізувати результати пошуку в таких місцях, як Yelp та Rotten Tomatoes, за допомогою інформації, якою поділилися друзі. Деякі все ще мали доступ до цієї функції ще в 2017 році, і Facebook каже, що це була помилка, і компанія продовжує працювати над обмеженням доступу.

Facebook заявляє, що вже переглядає інструкції щодо API та способи доступу сторонніх програм до даних.

Останні повідомлення