Я вимкнув інструменти відстеження оголошень у Facebook, і лише оголошення стали більш персоналізованими

Марк Цукерберг у Facebook | Майбутнє - приватне Емі Осборн / Getty Images

Після відключення всіх семи налаштувань відстеження реклами та інформації у Facebook, я відновив прокрутку стрічки новин, розраховуючи на те, що вона буде розрекламована оголошеннями про яловичий ривок та страхування автомобілів. Натомість я зрозумів, наскільки багато Facebook знає про мене, і прокрутив минулі оголошення, які замість того, щоб стати менш актуальними, лише відчували себе більш персоналізованими.

Facebook знає, що я вагітна. Facebook знає, що я фотограф. Facebook навіть знає, що я зараз реконструюю свою ванну.

Але більша проблема полягає не в тому, що знає Facebook, а в тому, що користувачі Facebook ні знати. Якщо технічний письменник не знає, що вимкнення налаштувань реклами на Facebook лише перенаправляє відстеження оголошень на відстеження даних, які неможливо - або, принаймні, трудомістко - вимкнути, що решта з двох мільярдів користувачів мережі насправді розуміє, що саме що відбувається з їхніми даними?

Якщо MIT закінчив машинобудування, що зберігає конфіденційність, і штатний технолог для Electronic Frontier Foundation (EFF) Беннет Сайферс називає відстеження даних Facebook "непрозорим і важким для розуміння", як пересічний користувач може зрозуміти, що відбувається у найбільшій мережі соціальних медіа?

Дослідження PEW показує, що три чверті користувачів Facebook не знають, як Facebook визначає, яку рекламу вони бачать. "У рекламі на Facebook є кілька помилкових уявлень", - сказав Сайферс Digital Trends. “По-перше, ви можете відмовитись від націлених оголошень. По-друге, ви можете відмовитися від захисту вашої конфіденційності, коли Facebook все ще збирає точно такий же обсяг даних ".

Що налаштовують налаштування реклами Facebook - а що ні

Рекламодавці завжди прагнули охопити конкретну аудиторію, яка може сприйняти певне повідомлення - саме тому ви бачите рекламу адвокатів з питань інвалідності під час денного телебачення та рекламу іграшок під час мультфільмів. Однак за допомогою веб-файлів cookie та соціальних мереж рекламодавці в Інтернеті мають більше можливостей адаптувати це повідомлення, ніж будь-коли раніше.

Елементи керування рекламою Facebook дозволяють користувачам вимикати дані оголошень у трьох категоріях - простий перемикач, який доступний у розділі оголошень налаштувань. Перший перемикач вимикає дані на основі партнерів про активність користувачів від Facebook. Це вимикає Facebook Pixel, трекер даних, який власники веб-сайтів встановлюють для відстеження даних відвідувачів. Facebook Pixel - це технологія, яка відповідає за те, що ви бачите рекламу саме тієї пари взуття, яку ви додали до свого кошика в цьому інтернет-магазині кілька годин тому.

Те, що ви натискаєте, наводите курсор миші або навіть шукаєте на Facebook Marketplace, може бути використано для націлювання ваших майбутніх оголошень.

Оголошення Facebook існують не лише на платформах, що належать Facebook - другий перемикач скасовує дозвіл Facebook використовувати ваші дані щодо оголошень, які ви бачите за межами Facebook, які можуть з’являтися де завгодно - від веб-сайтів до додатків. Компанія несе відповідальність за дивовижну кількість оголошень, що існують на Facebook та платформах, що належать Facebook, таких як Instagram та WhatsApp.

Остаточне перемикання в налаштуваннях реклами вимикає налаштування, яке повідомляло б ваших друзів про те, що вам подобається певна Сторінка, коли відображається реклама для цієї Сторінки.

Разом із цими трьома налаштуваннями Facebook дозволяє користувачам вимикати рекламу на основі інформації в розділі про, використовуючи розділ «Ваша інформація» в елементах керування рекламою. Ця опція вимикає рекламу на основі полів профілю щодо статусу стосунків, роботодавця, назви посади та освіти - це те, куди ви йдете, якщо вас дратує те, що як тільки ви змінили статус стосунків на одружений, ви почали отримувати рекламу підгузників і дитяча суміш - ще до повернення додому з медового місяця.

Але налаштування реклами Facebook, які ви можете вимкнути простим перемикачем, є лише частиною складного рівняння, яке визначає, які оголошення ви бачите сплетеними між мемами та зображеннями того, що ваш найкращий друг їв на обід. Розділ "Ваші інтереси" на сторінці налаштувань відстежує те, на що, на вашу думку, вас цікавлять Facebook, на основі дописів, які вам подобаються, посилань, на які ви натискаєте, або навіть дописів, над якими ви наводите курсор довше, ніж зазвичай.

Розділ "Інтереси" - це здебільшого те, чому після вимкнення налаштувань реклами, що перемикається, мої власні оголошення у Facebook відчували себе більш особистими - адже дописи, на які я схильний натискати, говорять про мене набагато більше, ніж про стан стосунків чи освіту. Незважаючи на те, що розділ інтересів неможливо вимкнути, відключення кожного окремого інтересу по черзі вимагає багато часу. Немає можливості одночасно видалити всі інтереси, які Facebook зібрав у вас - вам потрібно натискати X кожен раз.

Я зв’язався з Facebook, щоб дізнатись, чи можуть вони пояснити, чому так важко відключити ваші налаштування оголошень і чому немає опції групового видалення, але вони ще не відповіли.

Facebook все ще збирає однакову кількість даних при вимкнених налаштуваннях реклами - просто ні використання стільки цих даних.

Facebook заявляє, що після того, як ви видалите інтерес, той самий інтерес не буде доданий, якщо ви продовжите натискати подібні публікації. Але хоча мережа не буде додавати однакові інтереси назад, видалення одного не заважатиме мережі додавати подібні інтереси. Наприклад, я можу видалити інтерес до батьківства, але якщо я натисну посилання на Журнал для батьків, до моїх інтересів додається Журнал для батьків. Те, що ви натискаєте, наводите курсор миші або навіть шукаєте на Facebook Marketplace, може бути використано для націлювання ваших майбутніх оголошень.

Другим основним джерелом даних про рекламу, яке користувачі не можуть просто натиснути на перемикач, щоб вимкнути, є так зване посередницьке обслуговування даних. Незважаючи на те, що Facebook багато знає про вас, інші компанії, можливо, вже мають частину вашої інформації. Наприклад, Хулу знає, що вам подобається пияти, а eBay знає, що ви хочете придбати. Компанії можуть завантажувати списки інформації про клієнтів у Facebook, використовуючи такі дані, як ваша електронна адреса або номер телефону, щоб зв’язати цю інформацію з вашим профілем.

Поряд із компаніями, які мають вашу електронну адресу, оскільки ви підписалися, посередники даних - компанії, які існують виключно для відстеження інформації для цільової реклами - можуть також завантажувати списки з вашою інформацією та продавати цю інформацію рекламодавцям. Ці списки також можуть бути використані для націлювання оголошення Facebook. Якщо ви підписуєтесь на розсилки електронною поштою для блогу про вагітність або робите покупку в Інтернет-магазині для вагітних, ваша електронна пошта тепер може бути частиною списку даних, який завантажується у Facebook і продається іншим компаніям, надсилаючи вам рекламу, пов’язану з вагітністю, навіть якщо ви ще не натиснули ні на що скажене в самому Facebook.

Як і у випадку з інтересами, Facebook не пропонує легкого перемикання, щоб вимкнути ці дані. Рекламодавців, які використовували один із цих списків даних, можна видалити по одному на Facebook у розділі «Рекламодавці та компанії» в «Налаштуваннях реклами», натиснувши X на кожній окремій компанії з вашими даними. Або користувачі можуть відмовитись від самого посередника даних, по одному, зі списку, який містить більше 50 посередників даних.

Незважаючи на те, що розуміння того, що відстежує Facebook, та обмежені налаштування, що вимикають деякі з цих даних, є початком, користувачі також повинні розуміти, що відключення налаштування нічого не запобігає відстеженню цих даних - це просто заважає Facebook використовувати цю інформацію для надсилання цільових реклами. Facebook все ще збирає однакову кількість даних при вимкнених налаштуваннях реклами - просто ні використання стільки цих даних.

Що бачать про мене рекламодавці у Facebook?

Щоб бути зрозумілим, жодна інформація, яку Facebook знає про мене, не є абсолютно таємницею, і я насправді не очікував, що ця інформація залишатиметься приватною, коли вона буде передана в Інтернеті. Ви можете прокрутити мою публічну сторінку в Instagram і знайти оголошення про вагітність. Клацніть на біографію мого письменника, і ви побачите, що я фотограф, знайду штат, де я живу, і дізнаюся, чим я люблю займатися у вільний час. Але бачення ультраперсоніфікованої реклами нервує багатьох користувачів Facebook і ставить запитання, що, власне, знає Facebook про мене - і що, в свою чергу, рекламодавці Facebook знають про мене?

Марк Цукерберг Огляд основної адреси Facebook

Оскільки я також маю невеликий фотографічний бізнес (ще одне, що Facebook знає про мене), я був по обидва боки реклами у Facebook. І хоча сприйняття гіперперсоніфікованої реклами викликає занепокоєння, я знаю, що Facebook не доставив списку користувачів із певним інтересом, на яких було моє ім’я, якомусь випадковому рекламодавцю.

Піднімаючи допис у Facebook, я можу вибрати географічний регіон, вік та стать того, до кого буде додано цю публікацію. Я можу вибрати зі списку різних інтересів та інформацію про профіль - наприклад, я можу покращити публікацію про свою весільну фотографію спеціально для користувачів Facebook, які перелічують статус своїх стосунків.

Я ніколи не бачу списку імен або користувачів. Я можу здогадатися, що користувачі, яким сподобався цей допис, могли бути частиною цієї аудиторії, або бачили цей допис через спільну публікацію або друга, який сподобався або прокоментував допис. Але Facebook прямо не повідомляє рекламодавцям, хто є частиною цієї аудиторії.

"Люди кажуть нам, що хочуть бачити рекламу, яка їх найбільше цікавить ..."

“Коли люди націлюють рекламу на Facebook, Facebook не передає їм жодних даних. Це правда в певному сенсі, вони не продають списки даних », - сказав Сайферс. "Але люди раз за разом показували, що ви можете використовувати інструменти націлювання для вилучення даних про людей ... якщо ви націлите своє оголошення певним чином, ви можете знати, що той, хто натискає це оголошення, є частиною цієї цільової демографічної групи".

Facebook заявляє, що не продає інформацію про користувачів - і хоча мережа перебуває під посиленим контролем, оскільки стороння програма продавала дані користувачів у скандалі з Cambridge Analytica, ніхто не знайшов протилежного. Хоча Facebook не зловмисно продавав дані користувачів, це не означає, що мережа робить усе можливе для захисту даних користувачів. Навіть сам генеральний директор Марк Цукерберг зізнався, що Facebook не "досить широко розглядав" свою відповідальність і дозволяв засоби контролю, які надавали доступ до сторонніх програм без дозволу користувача. (Як і у випадку з Cambridge Analytica, сторонні програми можуть не підпадати під однакові обмеження, особливо ті програми-вікторини, які насправді призначені для збору вашої інформації, коли ви натискаєте, щоб дозволити доступ до ваших даних.)

Брайан Беддер / Getty Images

"Люди говорять нам, що хочуть бачити рекламу, яка їх найбільше цікавить, саме тому ми закликаємо людей використовувати доступні інструменти, щоб зрозуміти і контролювати, як їх інформація впливає на рекламу, яку вони бачать", - сказав мені представник Facebook. "Ми вважаємо, що відповідна реклама та конфіденційність не суперечать, і ми прагнемо робити все добре".

Facebook може знати багато про свої два мільярди користувачів, щоб забезпечити анонімний спосіб рекламодавців охопити людей, яких насправді може зацікавити ця реклама, але проблема з даними оголошень полягає не в анонімності.

Найбільші проблеми конфіденційності Facebook

Проблеми з даними оголошень у Facebook потрійні - по-перше, складність, яка ускладнює розуміння та управління цими даними для пересічного користувача, по-друге, можливість дискримінації в рекламних кампаніях, і по-третє, можливість кількох поганих гравців використовувати те, що в основному корисний інструмент для бізнесу для створення цілеспрямованих дезінформаційних кампаній та пропаганди. Facebook зробив щонайменше кілька невеликих кроків для вирішення кожного з них - додавши нові інструменти, які допоможуть користувачам зрозуміти рекламу, обмеживши інструменти націлювання оголошень про житло та роботу, та додавши нові обмеження для політичної реклами - але, можливо, потрібно зробити набагато більше.

Facebook за перші три місяці 2019 року заробив більше 16 мільярдів доларів доходу від реклами.

"Я не думаю, що анонімність даних є проблемою", - сказав Сайферс. “Перш за все, анонім означає різні речі для кожного, кого ти запитуєш. Є способи, як тіньові актори можуть використовувати тактику для отримання інформації. Я не думаю, що в цьому проблема. Проблема полягає у використанні його для дискримінації. Існує багато способів для тіньових рекламодавців використовувати це, і це складно забезпечити в поліції ".

Нещодавно Facebook вніс ряд змін після позову Міністерства житлово-комунального господарства з приводу дозволеного використання платформою демографічної інформації, такої як гонка для націлювання оголошень на житло. Мережа зазнала подібної критики щодо оголошень про роботу.

Налаштування Facebook, додав Сайферс, ускладнює аудит кампаній, які можуть бути дискримінаційними або, насправді, бути націленими на дезінформацію. Здебільшого аудит цих кампаній залежить від Facebook.

Джош Едельсон / AFP / Getty Images

Тими ж інструментами націлювання, які можуть допомогти малому бізнесу досягти успіху, можна маніпулювати, щоб націлити дезінформацію на користувачів, які, найімовірніше, повірять їм, говорить Сайферс. Серед переліку інтересів, які відстежує Facebook, соціальна мережа використовує ярлики, такі як приналежність до політичних партій, як варіанти, які можна використовувати для націлювання на рекламу, наприклад. Розділ за інтересами також включає цілу категорію "новини та розваги", яка містить публікації, за якими користувач стежить. Це теоретично дозволило б поганим акторам націлити посаду на ліберала чи консервативного працівника, якому також подобаються пости з торгової точки зі схильністю до фальшивих новин.

Що робити користувачам Facebook?

Оголошення не зникають - Facebook заробив більше 16 мільярдів доларів доходу від реклами за перші три місяці 2019 року. І хоча ви завжди можете вийти з Facebook, це не підходить для багатьох людей чи багатьох підприємств.

Повне позбавлення від реклами зупинить бізнес, який покладається на доступну, але релевантну рекламу, яку пропонують Facebook та подібні торгові точки, і, в свою чергу, може вплинути на робочі місця, які компанія може запропонувати. І хоча Facebook є одним з найбільших гравців, соціальна мережа не єдина, хто використовує дані користувачів для продажу реклами в Інтернеті.

крупним планом хтось видаляє додаток Facebook зі свого iPhone Jaap Arriens / NurPhoto через Getty Images

Проблема, однак, є більшою, ніж те, з чим окремі користувачі Facebook можуть вирішити самостійно. Законодавство, яке робить конфіденційність даних пріоритетом соціальної мережі - і, в свою чергу, спрощення налаштувань конфіденційності - було б великим кроком вперед, вважає Сайферс. Навіть те, що дозволяти вам видаляти свої інтереси чи дані про рекламу групами, на відміну від окремих, може бути великою підмогою.

Хоча велика частина відповідальності покладається на компанію та організації, які працюють над захистом конфіденційності користувачів, це не означає, що користувачам нічого робити. Вимкнення доступних параметрів відстеження оголошень може не призвести до абсолютно нерелевантних оголошень, але це допомагає. І хоча усунення всіх тем у розділі інтересів займе кілька сотень клацань, користувачі можуть відключити інтереси, які частіше піддаються зловживанню в дезінформаційній кампанії, такі як ярлики для політичних приналежностей, а також сторінки та організації, які можуть схилятися до конкретна точка зору. Також старанні можуть пройти процедуру відмови для кожного з посередників даних, які також видобувають дані з Facebook.

Перш за все, зазначає Сайферс, користувачі повинні бути співзвучними з імовірністю проведення дезінформаційних кампаній та усвідомлювати власні упередження. Повідомлення, що створюють великий емоційний відгук, набагато частіше потрапляють до кампанії дезінформації. "Навчайтесь і думайте про власні упередження", - сказав він. "Коли ви бачите рекламу, яка справді розпалює почуття, або повідомлення, яке насправді сильно приваблює вас у емоційному плані, подумайте, хто і чому намагається зв'язатися з вами цим повідомленням".

Останні повідомлення