Програми відстеження періодів обмінюються інтимними даними людей із Facebook

Деякі програми для відстеження періодів надсилають Facebook особисту інформацію про жінок, які ними користуються.

Щоб працювати, програми вимагають від жінок вводити інформацію про свій менструальний цикл, а також інформацію про свою сексуальну активність. Відповідно до звіту, опублікованого в понеділок адвокаційною групою "Privacy International", яка базується у Великобританії, низка цих програм надає цю інформацію Facebook, повідомляє Buzzfeed.

Зокрема, група заявила, що програми MIA Fem та Maya надсилали інформацію про використання контрацепції жінками, коли їх місячні були, і чи не виникали вони в соціальній мережі таких симптомів, як судоми та набряки.

З певної точки зору, програма Maya наразі завантажує понад 5 мільйонів. Виробники MIA стверджують, що у неї понад 2 мільйони користувачів по всьому світу. Ми звернулися до розробників обох додатків за коментарями та додатковими відомостями про те, як вони використовують дані користувачів, але відповіді ще не отримали. Власник Maya, Plackal Tech, заявив Buzzfeed, що не передає жодних особистих даних або медичних даних Facebook.

Дані передаються Facebook через соціальну мережу Software Developer Kit (SDK). SDK дозволяє розробникам збирати дані користувачів, щоб Facebook міг показувати користувачам цільову рекламу. Окрім того, що дані використовуються для реклами, дані можуть також збирати Facebook і використовувати за межами соціальної мережі.

Як повідомляється, Facebook звернувся до розробників обох додатків, щоб обговорити, як вони потенційно порушують умови використання компанії. Facebook вимагає, щоб розробники програм розкривали користувачам, яку інформацію - якщо вона є - передає Facebook. У випадку з двома програмами, здається, цього не відбувається. Помилкою в цій конкретній ситуації є розробники додатків, а не соціальна мережа.

Конфіденційність, як правило, дедалі більша стурбованість, що стосується Facebook, зокрема після скандалу з Cambridge Analytica. Федеральна комісія з торгівлі оштрафувала Facebook на 5 мільярдів доларів за використання приватних даних після скандалу.

Під час судового провадження за колективним позовом, зосередженим на Cambridge Analytica, адвокат компанії Орін Снайдер заявив, що у Facebook "не очікується конфіденційність".

"Взагалі не відбувається вторгнення в приватне життя, тому що немає приватного життя", - сказав Снайдер, намагаючись переконати суддю окружного суду США Вінса Чаббрію відхилити позов. Снайдер стверджував, що користувачі дали згоду на передачу своїх даних третім сторонам. "Ви повинні пильно охороняти щось, щоб мати розумні очікування щодо конфіденційності", - сказав він.

За минулий рік генеральний директор Facebook Марк Цукерберг зробив ряд заяв, наголошуючи на бажанні компанії створити соціальну платформу, орієнтовану на конфіденційність.

Останні повідомлення