Видалити TikTok? Що потрібно знати

Поточний шум щодо популярного відеопрограми TikTok оформлений як один із принципів конфіденційності: додаток непрацездатний, він продає ваші дані та належить китайській компанії, тому хто знає, куди ця інформація потрапляє. Державний секретар Майк Помпео пішов так далеко, що припустив, що США "дивляться" на заборону програми.

Міністерство оборони та такі великі приватні компанії, як Wells Fargo, вже заборонили своїм співробітникам мати додаток на своїх робочих пристроях. Демократичний та Республіканський національні комітети також застерегли від його використання.

Але чи справді TikTok настільки небезпечний?

Експерти заявили Digital Trends, що не більше, ніж інші програми в соціальних мережах або онлайн-сервіси.

Чому виділяють TikTok

Річард Форно, директор Університету штату Меріленд, випускник програми з округу Балтімор, стверджує, що TikTok не є більш-менш інвазивним, ніж ваші програми Facebook або Google.

"Я не думаю, що TikTok сильно відрізняється від будь-яких інших додатків, сервісів або платформ у соціальних мережах", - сказав Форно Digital Trends. "Я думаю, що це було виділено через зв'язок з Китаєм".

Справжня та тривала суперечка з TikTok полягає в тому, що вона належить компанії, яка базується в Пекіні, а не західній компанії, заявили експерти ProPrivacy, британської групи з захисту цифрової конфіденційності.

TikTok належить китайській компанії ByteDance, і останні місяці кружляють чутки про те, що китайський уряд може використовувати цю програму для шпигунства за користувачами у всьому світі.

У заяві Digital Trends електронною поштою представник TikTok дистанціював компанію від китайських власників, зазначивши, що «TikTok очолює американський генеральний директор із сотнями співробітників та ключовими лідерами з питань безпеки, безпеки, продуктів та державної політики тут, у США. . У нас немає вищого пріоритету, ніж просування безпечної та надійної роботи додатків для наших користувачів. Ми ніколи не надавали користувацькі дані уряду Китаю, а також не робили б цього, якщо про це запитали ".

TikTok зберігає свої користувацькі дані в США на резервному сервері в Сінгапурі. Її головний співробітник з питань інформаційної безпеки Роланд Клутьє був прийнятий на роботу в квітні 2020 року після кількох десятиліть у правоохоронних органах та охороні.

Навіть якщо це правда, що програма шпигує, за словами експертів, кожна програма в соціальних мережах шпигує за вами більш-менш однаково.

"Коли ви подивитесь на додаток, він не кращий і не гірший за будь-які інші великі платформи соціальних медіа, які за останні десять років мали значний проміжок конфіденційності", - сказала Хізер Федерман, віце-президент з питань конфіденційності та політики в компанії з розвідки даних BigID. «Різниця в тому, що це китайський додаток. З точки зору сприйняття, це не чудово. Але з точки зору реальності це те саме, що ви отримуєте з будь-яким додатком ".

“Якщо ми думаємо про такі занепокоєння, як те, що сталося з Facebook та Cambridge Analytica, це схоже на TikTok, тому що вони все ще відчувають, за ким ви стежите, ваше місцезнаходження, ваші контакти, ваше почуття особистості, що вам подобається, і вони може зробити чіткі висновки і націлити вас з політичної точки зору », - сказав Федерман, маючи на увазі скандал, в якому британська фірма Cambridge Analytica збирала дані користувачів для отримання політичної вигоди. "Це все ще може бути частиною проблеми, оскільки це надзвичайно чутливий політичний рік".

Зрештою, методи, які використовують як західні, так і китайські компанії для збору даних від користувачів, "є законно тривожними", - написав Рей Уолш, експерт з питань цифрової конфіденційності в ProPrivacy.

TikTok представляє подібний ризик, як Snapchat та Instagram, сказав Форно.

"Головне - просто зберігати холодну голову та відокремлювати політичний шум від усіх технічних проблем", - пояснив він. Нещодавнє дослідження, проведене у Washington Post, дійшло до подібного висновку: TikTok збирає приблизно таку ж кількість інформації від своїх користувачів, як і Facebook.

Інвазивний галузевий стандарт

Але, за словами експертів з питань конфіденційності, онлайнові служби все ще збирають багато даних користувачів. І є поважні причини для занепокоєння TikTok.

Форно сказав, що користувачі повинні пам’ятати про метадані, зібрані додатком; кількість часу, який ви витрачаєте на TikTok, ваше місцезнаходження, з ким ви спілкуєтеся та багато іншого, також надсилаються в додаток.

Це надзвичайно корисно для відстеження користувачів, і з огляду на погляди Китаю на протести та цензуру, це може бути проблемою, додав він.

Хоча в Китаї існують нормативні акти, які вимагають від компаній доступу до споживчих даних, Уолш зазначив, що «тісні зв’язки між китайськими компаніями та урядом викликають стільки занепокоєння серед захисників прав людини та конфіденційності.

У своєму нещодавньому звіті про прозорість, що проходить раз на два роки, TikTok повідомляє, що отримав сотні запитів від урядів по всьому світу про надання даних користувачів та видалення повідомлень.

Компанія не вказала, скільки запитів надійшло з Китаю, де замість TikTok працює додатковий додаток, який називається Douyin. Раніше TikTok звертався до Digital Trends до Douyin для коментарів щодо державних запитів на інформацію про користувачів. Дуїн не відповів на запит Digital Trends про коментар.

Загрози регулювання

Коментарі Помпео щодо TikTok також порушують питання: чи може уряд США насправді заборонити додаток?

"Білий дім, безсумнівно, може сказати, що їм це не подобається", - сказав Форно. "Це зробило б велику заяву, і це відвернуло б людей від цього".

Курт Опсал, генеральний радник Фонду електронних прикордонних служб, заявив Digital Trends, що, хоча незрозуміло, що Помпео мав на увазі під "забороною", можливо, адміністрація Трампа могла б спиратися на приклади заборон на обладнання Huawei та ZTE, ще два китайці компанії, які зазнали санкцій США.

"Але TikTok інший, оскільки він не залежить від урядових користувачів, федеральних грошей або експорту технологій так, як це роблять Huawei і ZTE", - написав Опсал в електронному листі. Він також зазначив, що будь-який закон, який намагається заборонити програмне забезпечення в США, порушить питання щодо Першої поправки, оскільки "кодекс - це мова".

"Здається малоймовірним, що уряд намагатиметься повністю заборонити TikTok, наприклад сказати, що ніхто в США не може користуватися додатком", - сказав він. "Не існує закону, який дозволяв би федеральному уряду забороняти звичайним американцям користуватися додатком".

Останні повідомлення