Австралія: жодних доказів, що пропонують заборону TikTok, не потрібно

Австралія завершила перевірку безпеки в TikTok і не виявила жодних доказів зловживання даними для заборони. Організації безпеки країни дійшли висновку, що на цьому етапі короткоформатна відеоплатформа не викликає жодних проблем з національною безпекою, повідомляє Reuters.

Прем'єр-міністр Скотт Моррісон заявив, що країна буде "продовжувати спостерігати" за китайським додатком, але "сьогодні немає доказів того, що це необхідний крок".

"На даний момент немає нічого, що могло б припустити нам, що інтереси безпеки порушуються або австралійські громадяни ставляться під загрозу", - сказав Моррісон на форумі з безпеки в Аспені у вівторок, 4 серпня.

Моррісон також попередив громадян, щоб вони усвідомлювали той факт, що "лінія з'єднується з Китаєм", і вони повинні "здійснювати власне судження щодо того, чи повинні вони брати участь у цих речах чи ні".

Австралія розпочала офіційне розслідування щодо потенційних загроз безпеці, спричинених TikTok та кількома іншими платформами, що базуються в Китаї, такими як WeChat минулого місяця. Дія була здійснена незабаром після того, як Індія заборонила десятки китайських служб, включаючи TikTok. Однак, як і в США, використання пристрою TikTok залишатиметься заблокованим на пристроях Австралійських сил оборони.

Належить китайському стартапу Bytedance, TikTok перебуває в центрі переговорів про угоду з Microsoft, намагаючись уникнути заборони з боку США. Якщо продаж завершиться, операції TikTok у чотирьох країнах - США, Австралії, Новій Зеландії та Канаді - придбає програмний гігант із Редмонда, що базується в Сіетлі. На даний момент залишається незрозумілим, чи мало повідомлення про цю потенційну угоду якусь роль в огляді безпеки Австралії.

"Microsoft швидко розпочне дискусії з материнською компанією TikTok, ByteDance, за лічені тижні, і в будь-якому випадку завершить ці обговорення не пізніше 15 вересня 2020 року", - написала Microsoft у своєму повідомленні в блозі в неділю, 2 серпня. Під час цього процесу Microsoft розраховує на продовження діалогу з урядом США, у тому числі з президентом ".

На відміну від Австралії, адміністрація Трампа поки прямо не коментувала результати перевірки безпеки TikTok, яку вона розпочала в листопаді.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found