Забудьте про техніку, візьміть книжку-розмальовку для дорослих

дорослі розмальовки в соціальних мережах загубили океан Джоханна Басфорд Йоганна Басфорд / Facebook Наприкінці важкого дня, що може бути кращого, ніж гра Fallout Shelter на вашому телефоні, перегляд відео на планшеті чи просто пошук в Інтернеті для фотографій котів? Мабуть, книжки-розмальовки є, і теж не для дітей. Книжки-розмальовки для дорослих - це останній і, безумовно, найменш технічний метод, який люди вибирають, щоб допомогти відпочити. Однак, незважаючи на привабливість низьких технологій, ця тенденція настільки ж поширена в соціальних мережах, як і в книгарнях.

Наскільки вони популярні? За даними Associated Press, за минулий тиждень вісім із 20 найкращих книг у списку бестселерів Amazon були розмальовками для дорослих, і представник видавництва, що спеціалізується на назвах, сказав: "Ми не можемо надрукувати їх досить швидко, ми отримуючи замовлення на 60 000 одночасно у деяких наших найбільших роздрібних торговців ". Dover Publishing заявила газеті New Yorker, що "не бачила такого явища, як за 30 років публікації".

Книжки-розмальовки для дорослих - моя нова одержимість. Ясно, що я всю ніч зачарований цим птахом типу фламінго. pic.twitter.com/bFcxqAFdr4

- Крістін Соломон (@Kristine_S_) 30 травня 2015 р

Перевірка amazon.com виявляє чотири книжки-розмальовки для дорослих у 11 найкращих списках найбільш продаваних книг, а на amazon.co.uk є одна у трійці лідерів, одразу за Гарпер Лі Go Go Watch a Watchman and To Kill A Mockingbird. Одне ім’я, яке фігурує в обох списках, - Йоханна Басфорд, 31-річна художниця з Великобританії, книга якої «Таємний сад» продана в 1,5 мільйона примірників.

#jardimsecreto #florestaencantada Фото, опубліковане Клейто Кабрал (@cleitocabral) 13 липня 2015 року о 19:40 PDT

Нетехнологічний аспект забарвлення в книзі поширюється на створення Басфордом красивих, хитромудрих картин. Замість того, щоб створювати їх цифровим способом на комп’ютері чи планшеті, вона сказала slate.com, що вона «віддає перевагу ручкам та олівцям, а не пікселям», і зізнається, що вона зовсім не для використання комп’ютерів. В інтерв'ю Mirror вона сказала: "Комп'ютерна графіка може відчувати себе холодно і бездушно, тоді як малювання руками фіксує відчуття енергії та характеру, яке жоден піксель ніколи не може повторити". Не можна сперечатися з тим, що монохромні результати вражають.

Однак те, що книжки-розмальовки для дорослих - це чітко аналогове, тактильне проведення часу, яке не вимагає володіння певною маркою смартфона або постійної підписки, щоб розблокувати наступну картину, ще не означає, що це не захоплює світ Інтернету. Подібно до фотографій, зроблених на наших телефонах, зображення як оголених, так і повних кольорових малюнків швидко поширюються в соціальних мережах.

На Pinterest є тисячі результатів, пов’язаних із книжками-розмальовками, і майже всі поділяються дорослими про книги для дорослих. Існують канали YouTube, присвячені підказкам, порадам та навчальним посібникам, заснованим на цих приголомшливо складних зображеннях. Йоганна Басфорд має майже 80 000 підписників на своїй сторінці у Facebook, а в Twitter багато людей діляться прикладами своїх завершених шедеврів.

Пса: розмальовки для дорослих насправді вас заспокоять. Якщо ви думаєте про його отримання, зробіть це pic.twitter.com/oqIp7t4deJ

- Клер (@olechefski) 17 липня 2015 р

Приблизно те саме на Tumblr, і такі хештеги, як #adultcoloringbook та #adultcoloring, мають десятки тисяч пов’язаних зображень в Instagram. Корейський співак Кім Кі-бум, більш відомий як Кі, привернув понад 130 000 вподобань, коли поділився власними зусиллями щодо фарбування, підтверджуючи його міжнародну привабливість.

Фото, опубліковане 범 키범 (@bumkeyk) 16 жовтня 2014 р. О 22:06 PDT

Якщо у вас є спокуса спробувати дорослих забарвлення, але у вас немає під рукою олівців, ручок чи навіть кольорових олівців, не хвилюйтеся, є навіть додатки, які використовують цю тенденцію, нещодавно запущений Colorfy для iOS - прекрасний приклад. Однак не варто ділитися фотографіями в певних колах, тому що ми сумніваємось, що дорослі пуристи-розмальовки будуть дивитись на них дуже прихильно.

Останні повідомлення