AOL будує соціальну мережу навколо MapQuest

mqvibeЯк повідомляється, AOL зацікавлена ​​в тому, щоб увійти в гру соціальних мереж і воскресити свою важку платформу MapQuest для цього. З тих пір MapQuest, який колись був найкращим сайтом у свій сінний день, перемагав Google Maps і спостерігає зростаючу конкуренцію з боку Bing Maps - здебільшого завдяки їх мобільній присутності. Але зараз, за ​​чутками, AOL планує соціальну мережу навколо сайту з напрямками, поєднуючи геосоціальну та місцеву мережі.

Але чи призведе підключення Інтернет-тенденцій до успіху? Сайт, який зараз перейменований у mqVibe, не намагатиметься взяти на себе подібні до Facebook, Twitter чи навіть Google+. AOL, схоже, не зацікавлена ​​у запуску масштабної соціальної мережі, яка залучить сотні мільйонів користувачів і послужить розповсюджувачем засобів масової інформації.

Натомість mqVibe, схоже, зосереджений на соціальному просторі Yelp, Foursquare, Gowalla - набагато меншій, але все ще популярній соціальній платформі. Геосоціальна сфера відповідає жанру місцевого бізнесу все ще формується: ми все ще намагаємося з’ясувати, чи є це вигідним ринком і які наслідки він може мати. Ганебний процес IPO Groupon є достатнім доказом цієї інтенсивної галузі.

Тим не менш, AOL має більшість частин головоломки, щоб зібрати щось подібне. MapQuest - це заснований сайт, і це може бути саме тим, що AOL потрібно, щоб дати своїй боротьбі з місцевою інформаційною мережею Patch ціль. Блог-платформу називають великим надмірним інвестуванням, яке продовжує переслідувати AOL, однак куратор купонів Patch Deals, перетворений на якусь геосоціальну мережу, орієнтовану на карти, може бути капітальним ремонтом, необхідним для її стійкості.

Чи очікуємо ми, що mqVibe вкраде будь-який грім конкурентів? Ми не настільки впевнені. Ймовірно, йому вдасться скласти конкуренцію Говаллі та Йелпу, але нинішній імпульс Foursquare здається нестримним. І справжнім бегемотом з них усіх швидко може стати Google. Сайт довів, що серйозно ставиться до щоденних угод із нещодавньою покупкою DealMap та розширенням Google Offers, і, звичайно, Google Maps залишається головним вибором для споживачів для навігації. Не кажучи вже про те, що Google має мобільну ОС для просування всього цього, яка і надалі включатиме технологію NFC, яка значно полегшить покупки на мобільних пристроях. Це якась грізна конкуренція, і хоча ми не очікуємо, що mqVibe припинить геосоціальні зусилля Google, це може стати протиотрутою для проблем, з якими стикається Патч, і поєднати крапку між кількома відокремленими службами.

Останні повідомлення