Дворічна публікація у Facebook може призвести до в’язниці для відвідувачів Дубаю

Коментарі, опубліковані у Facebook два з половиною роки тому, можуть призвести до тюремного ув'язнення для британки, яка їх написала.

Влада Об'єднаних Арабських Еміратів заарештувала жінку, коли вона в'їхала в Дубай минулого місяця, щоб відвідати похорони свого колишнього чоловіка, заявила передвиборча група Затримана в Дубаї.

В одному з передбачуваних коментарів лондонець Лалех Шахравеш, 55 років, описав свого колишнього чоловіка як "ідіота" після того, як він залишив її для іншої жінки, тоді як в окремому коментарі вона назвала його нову дружину "конем". Шахравеш розмістив повідомлення в 2016 році, живучи в Великобританії.

Суворі закони ОАЕ щодо Інтернету означають, що особа може бути покарана за висловлювання наклепів у соціальних мережах, незалежно від того, де вони перебувають на момент публікації. Окрім можливого дворічного тюремного ув'язнення, Шахравеша може також вдарити до штрафу до 65 000 доларів.

У коментарях, затриманих в Дубаї, Шахравеш нещодавно сказав: «Я погано відреагував. Я вибив і написав два неприємні коментарі про його нову дружину на його сторінці у Facebook. Я знаю, що не повинен був. Я мав би повести себе краще, але я почувався злим, зрадженим і скривдженим ».

Шахравеш була одружена зі своїм чоловіком 18 років і прожила в Дубаї вісім місяців, перш ніж повернулася до Великобританії у 2016 році зі своєю 14-річною донькою.

Через кілька місяців плани її чоловіка приєднатися до сім'ї у Великобританії були невдалими, коли він сказав їй, що хоче припинити шлюб. Незабаром після цього Шахравеш побачив у Facebook публікацію, яка свідчить про те, що він одружився повторно. Побачивши фотографії нещодавно одруженої пари, Шахравеш, як повідомляється, написав фарсі: «Сподіваюся, ти підеш під землю, ідіоте. Проклятий ти ", перш ніж висловитись зауваженням про нову дружину свого колишнього чоловіка, яке сказав:" Ти залишив мене за цим конем ".

Наречена повідомила про посади владі Дубаю, повідомляє Затриманий в Дубаї.

Після смерті чоловіка від серцевого нападу в березні 2019 року Шахравеш відвіз свою дочку в Дубай на похорон, щоб вона могла остаточно попрощатися з батьком. Після арешту матері підліток повернувся до Великобританії, щоб доглядати родичі.

Бі-бі-сі повідомляло, що Шахравеш отримала заставу до появи її суду 11 квітня. Її паспорт вилучили чиновники, щоб гарантувати, що вона не втече з країни.

Дубай є популярним туристичним напрямком для міжнародних мандрівників, оскільки в 2018 році там бронюють готелі, які бронюють готелі майже 16 мільйонів. Але, ймовірно, мало хто знає суворі закони штату, що регулюють вміст соціальних мереж.

"Відвідувачі Дубаю по праву не знають, що можуть потрапити до в'язниці за публікацію у Facebook або Twitter, зроблену поза межами юрисдикції ОАЕ, і зроблену багато років тому", - заявила Радха Стірлінг, генеральний директор компанії "Затримано в Дубаї". "Закони ОАЕ щодо кіберзлочинності застосовуються екстериторіально та зворотно".

Зараз Міністерство закордонних справ Великобританії розслідує справу.

Останні повідомлення