Google забороняє понад 2000 каналів YouTube для про-китайського спаму

Google заборонив сотні китайських каналів YouTube, які, за його словами, брали участь у "координованих кампаніях впливу". У період з квітня по червень цього року підрозділ компанії, відповідальний за боротьбу з урядовими атаками, Threat Analysis Group (TAG) зняв близько 2600 облікових записів YouTube, що значно перевищило 277 каналів, які він заблокував за перші три місяці 2020 року.

Більшість із цих каналів розміщували "спам, неполітичний вміст", зазначає Google у дописі в блозі, але деякі з них брали активну участь у спам-мережі та завантажували політичний контент переважно китайською мовою.

"Підгрупа публікує політичний контент переважно на китайській мові, аналогічно висновкам у недавньому звіті Graphika, включаючи контент, пов'язаний з протестами проти расової справедливості в США. Ця кампанія відповідала аналогічним висновкам, повідомленим у Twitter", - додала Google.

У звіті Graphika під назвою «Повернення (спамульованого) дракона: Про китайська спам-мережа намагається знову» йдеться про широкомасштабну прокітайську діяльність з пропаганди в Twitter, Facebook, YouTube та інших соціальних мережах, яка була розпочата на початку цього року .

"Мережа широко використовувала відеозаписи, взяті з прокітайських урядових каналів, а також меми та довгі тексти на китайській та англійській мовах", - йдеться у звіті. "Він переміщував свій політичний контент із повідомленнями спаму, як правило, з декорацій, баскетболу, моделей та відео TikTok".

Окрім цих китайських спам-акаунтів, Google заборонив кілька каналів, які, як стверджується, пов’язані з впливами на кампанії з боку Росії та Ірану.

Ми звернулись до Google за коментарем щодо того, чи розробляє він якийсь запобіжний захист напередодні виборів, і ми оновимо історію, коли почуємо відповідь.

Раніше цього року TAG також визначив понад десяток урядових груп зловмисників, які використовували теми COVID-19 як приманки для спроб фішингу та шкідливого програмного забезпечення. Крім того, Google заявив, що передає 240 мільйонів спам-повідомлень, а також 18 мільйонів шкідливих програм та фішинг-повідомлень Gmail щодня, пов'язаних з COVID-19, і що його системи навчені блокувати 99,9% з них.

Протягом багатьох років соціальні медіа-платформи, такі як YouTube та Facebook, намагалися боротися із втручанням іноземних політиків. Хоча зараз вони активно почали розправлятися з цими скоординованими зусиллями щодо спаму, питання далеко не закінчені - особливо з наближенням президентських виборів у США.

Останні повідомлення