Від класики до хмари: як я навчився любити Lightroom CC

Adobe Lightroom CC iMac Daven Mathies / Цифрові тренди Daven Mathies / Цифрові тренди

Я був там, коли минулого року Adobe показала повністю перероблену версію Lightroom CC на Adobe MAX. Між привітаннями та оплесками, під відчутним хвилюванням 12 000 присутніх креативів, я відчув, що після оголошення оголосив лише одне: полегшення. Мені було байдуже до нових функцій чи можливостей, я просто дивився на той спрощений, мінімалістичний, матово-сірий інтерфейс, наче спостерігав, як сходить сонце після холодної ночі.

Як фотограф, я ніколи не любив працювати в оригінальному Lightroom (тепер його називають Lightroom Classic). Я виявив, що це програма, яка викликає головний біль, болюча, бо є потужною. Він бігав як антикварний автомобіль, але без коси та полірування, що, принаймні, дозволило б приємно дивитись. Це був артефакт епохи ПК, коли бежевий був відповідним кольором для споживчих технічних товарів.

Нова програма отримала назву Lightroom; оригінал отримав хвіст, який призначив його там, де застаріле програмне забезпечення йде на смерть.

Настав час еволюціонувати, і ось переді мною, нарешті, з’явився новий Лайтрум, повністю відбудований з нуля. Ось такий сучасний досвід користування фотографів давно заслужили. Пропав інтерфейс, заснований на модулях, який намагався змусити користувачів до лінійного робочого процесу - і разом із ним зникли п’ять модулів, які я взагалі ніколи не використовував: Карта, Книга, Слайд-шоу, Друк та Інтернет. Модулі "Розробка" та "Бібліотека" були об'єднані в один, і ви можете розпочати редагування фотографії, просто натиснувши (або натиснувши) на кнопку управління редагуванням, не перезавантажуючи зображення в новий модуль. Це було славно.

Звичайно, інші фотографи, без сумніву, використовували ці інші модулі, але Lightroom Classic - це перш за все інструмент організації та редагування зображень - той, що в старості став товстим і повільним. Для порівняння Lightroom CC виглядав сучасним та обтічним, з новим акцентом на простому, що дало йому підставу взагалі існувати: вашим фотографіям.

Adobe продовжує оновлювати Lightroom Classic, але того дня на MAX було загальне відчуття, що компанія обережно намагається залучити користувачів до Lightroom CC. Зрештою, саме новий додаток прийняв назву Lightroom; стара версія отримала хвіст, який, крім усіх, призначений для того, куди вмирає застаріле програмне забезпечення. Чому б просто не назвати це Lightroom Jurassic? Переробляйте його двійкові кістки у паливо для програмного забезпечення, яке краще адаптується до епохи після ПК. Навіть Брайан О’Ніл Хьюз із Adobe з гордістю заявив у своїй презентації, що зробив перехід півтора року раніше і не озирнувся назад. Якби один із найдосвідченіших професіоналів Lightroom на планеті так довго жив через баггі, передвипускні версії нового програмного забезпечення, то, безумовно, це спрацювало б для мене.

Телефон Adobe Lightroom CC Daven Mathies / Цифрові тренди Daven Mathies / Цифрові тренди

Звичайно, я завантажив програму, як тільки зміг, і почав працювати в ній того дня вдень зі свого готельного номера. Але хоча я миттєво полюбив його аспекти, я швидко виявив, що в ньому не було необхідних особливостей. Зневірений, повернувшись до класики, я пішов - і там я пробув наступні кілька місяців.

На щастя, Adobe за цей час спробувала додати нові функції до програми, а Lightroom CC перетворився на грамотний редактор фотографій. Нарешті я вирішив спробувати переключитись знову, і із задоволенням повідомляю, що я теж не озирнувся - навіть якщо часом мені доводиться змушувати цього не робити. Якщо ви ще не здійснили перехід, пора хоча б поглянути.

Отримайте голову в хмарі

Перше, що слід зрозуміти щодо Lightroom CC та Lightroom Classic, це те, що він представляє абсолютно нову парадигму робочого процесу. Інтерфейс уніфікований (наскільки це можливо) між настільними та мобільними платформами, і майже все - навіть ваші RAW-файли - автоматично створюється резервна копія в хмарі та доступна з будь-якого місця. Ви можете розпочати редагування на телефоні, перебуваючи в полі, і закінчити його з комп’ютера вдома, не пропускаючи удару. Adobe продемонструвала це в прямому ефірі, перескакуючи між Apple iPhone 8, iPad Pro та Microsoft Surface Book 2.

Але суть демонстрацій продуктів полягає в тому, що вони демонструють лише приголомшливі частини чогось, а не нестерпні частини. Файли RAW займають багато місця, і якщо ви будь-який професійний професіонал, легко повернутися зі зйомки з гігабайтами за гігабайтами зображень. Більшість Інтернет-провайдерів пропонують Інтернет-послуги, створені для споживання, а не для створення вмісту, із швидкістю завантаження, яка часто в рази менша, ніж швидкість завантаження. У щільних містах у вас може бути кращий варіант - але в сільському містечку, де я живу і працюю, мені доводиться мати справу зі швидкістю завантаження всього 4 мегабіти на секунду.

На швидкості 4 Мбіт / с ці 300 фотографій займуть 5 годин, щоб завантажити їх у хмару.

Під час нещодавнього огляду камери, я зняв близько 300 фотографій, обсяг яких становив трохи менше 10 гігабайт даних - не велика зйомка, в будь-якому випадку. Але на швидкості 4 Мбіт / с ці 300 фотографій займуть 5 годин, щоб завантажити їх у хмару. Це за п’ять годин до того, як я зможу використовувати їх (принаймні, усі) на іншому пристрої, за п’ять годин до того, як пошуковий інтерес від Adobe запустить AI, і за п’ять годин до того, як я зможу надійно увійти до гри Destiny 2 без затримок.

А тепер уявіть, як ви повертаєтесь із чогось на кшталт весілля з не 300, а 3000 фотографіями? Я дам вам порахувати.

Інтернет, достатньо повільний, щоб задушити факс, безумовно, не є виною Adobe, але про це слід пам’ятати, перш ніж увійти в хмарний робочий процес. Переміщення навколо портативного жорсткого диска та синхронізація каталогів Lightroom Classic між ноутбуком та робочим столом - як би це не було нудно - може бути найбільш ефективним рішенням для деяких користувачів, якщо ви не дбаєте про доступність RAW-файлів на вашому мобільний пристрій.

На жаль, навіть якщо ви цього хотіли, ви не можете використовувати Lightroom CC таким чином. Що стосується управління файлами, ви більш-менш застрягли в хмарі. Це має сенс: зрештою, Adobe хоче підписати вас на платні плани хмарного сховища. Повна концепція фотокаталогу зникла. Ви все ще можете створювати альбоми для окремих проектів, але Lightroom CC тепер зберігає всі ваші фотографії під однією парасолькою. Це за своєю суттю не погано - і, можливо, спочатку більшість людей використовували Lightroom Classic - але я вважаю за краще створювати нові каталоги для різних проектів або, принаймні, категорій проектів, щоб тримати справи спритними та організованими. Мені не потрібно бачити фотографії продуктів із оглядової зйомки поряд із портретами із весільної роботи.

Поверхня Adobe Lightroom CC Daven Mathies / Цифрові тренди Daven Mathies / Цифрові тренди

Параметри імпорту та експорту Lightroom CC також надзвичайно обмежені (немає навіть комбінацій клавіш для відкриття вікон імпорту та експорту). Ви не можете додавати будь-які метадані при імпорті, а єдині типи файлів, доступні при експорті, - це оригінал або JPEG. І для останнього єдиним контролем у вас є встановлення довгого виміру; немає можливості встановити величину стиснення JPEG. Ви навіть не можете вибрати ім'я та послідовність файлів під час експорту.

Більше того, не те, що це точно має значення, враховуючи відсутність опцій, але пресети експорту повністю зникли. Це погана новина для мене, оскільки я використовував різні пресети в Lightroom Classic для різних цілей, від виведення фотографій за розміром до стандартів Digital Trends, до сильно стиснених файлів для соціальних мереж, до зображень із повною роздільною здатністю для архівування.

Але в цьому річ: Lightroom CC хоче, щоб ви зберігали всі свої фотографії в хмарі та використовували вбудовані параметри спільного доступу, щоб ділитися зображеннями та альбомами з іншими людьми. Якщо ви постійно архівуєте свою роботу на зовнішньому диску та видаляєте її зі свого каталогу, ви не збираєтеся купувати оновлені плани хмарного сховища від Adobe. Але мені не потрібно тримати всі мої зображення доступними в хмарі після закінчення терміну їх дії. Коли я виконую роботу, я виходжу - архівую, створюю резервні копії, видаляю. Змийте, промийте, повторіть.

Ви можете придбати кілька жорстких дисків на 2 ТБ за вартість одного року хмарного плану на 2 ТБ.

Звичайно, неможливо експортувати та видалити зображення із Lightroom CC. Програма просто налаштована таким чином, щоб зробити це менш зручним, ніж залишати їх там, де вони є. Окрім досади при прокручуванні старих фотографій та альбомів, які мені більше не потрібні, це може не представляти величезної проблеми - за винятком того, що хмарне сховище також дороге.

Adobe пропонує кілька різних варіантів ціноутворення, але стандартний план фотографування на 10 доларів на місяць є, мабуть, найкращою пропозицією. З його допомогою ви отримуєте Photoshop, обидві версії Lightroom, доступ до (насправді цілком крутих) мобільних додатків Spark та 20 ГБ хмарного сховища. Схоже, що нові користувачі можуть придбати план на 1 ТБ за 20 доларів на місяць, але з якоїсь причини я зміг оновити його лише за 15 доларів на місяць. Це досить гарна угода. Для порівняння план Dropbox Plus розміром 1 ТБ становить 8,25 дол. США на місяць - і він не має, як, наприклад, сім програм.

Однак, якщо я хотів би збільшити до 2 ТБ - що мені потрібно було б, якщо б я хотів зберегти навіть більшість своїх фотографій у хмарі - ціна стрибає до 30 доларів на місяць, що абсолютно не має сенсу. Я міг придбати кілька жорстких дисків об'ємом 2 ТБ за вартість одного року хмарного плану на 2 ТБ. Зателефонуйте мені в стару школу, але враховуючи те, що мені не потрібно постійно отримувати доступ до всіх своїх фотографій з будь-якого пристрою - і плата за цю здатність буде значно дорожчою, ніж резервне копіювання файлів локально - просто не здається стимулом це робити.

То чому б не дотримуватися Lightroom Classic?

Ось у чому річ: Як би я не скаржився, правда мені дуже подобається Lightroom CC. Це сучасний Lightroom, який я чекав від Adobe протягом багатьох років. Інтерфейс користувача чудовий і чуйний, редагування та організація більш впорядковані, і він не переповнений речами, які мені не потрібні. Він пропонує набагато приємніший досвід, ніж Classic, і, хоча я, звичайно, не потребую хмарного доступу до всіх своїх фотографій, приємно не мати з собою зовнішній жорсткий диск, коли я в дорозі.

Більше того, якщо клієнт робить запит на зображення, коли я перебуваю поза телефоном, мені не потрібно чекати, поки я повернусь додому, щоб доставити. Я можу підняти його в додатку для iOS, внести будь-які швидкі редагування та відправити прямо там, поки моє латте навіть не охолоне. Ви навіть можете отримати доступ до своєї бібліотеки Lightroom CC з будь-якого комп’ютера через веб-програму. Редагування файлів Nikon RAW у Google Chrome трохи схоже на магію.

Звичайно, Lightroom CC все ще ставить набридливі обмеження для користувачів - відсутність варіантів експорту особливо неприємно - але жодного з них недостатньо, щоб змусити мене скучити за Lightroom Classic; недостатньо, щоб повернутися назад, так чи інакше.

Єдина моя скарга полягає в тому, що я просто не можу дозволити собі використовувати Lightroom CC так, як це було призначено, зберігаючи всі мої зображення в хмарі. Звичайно, у мене немає справжньої потреби в цьому, але для деяких людей це дійсно було б більш простим рішенням, і просто ганьба, що вартість хмарного сховища заважатиме людям використовувати Lightroom якнайкраще. Наразі план на 1 ТБ, який я можу собі дозволити, є достатнім для збереження моїх поточних робочих проектів і дає мені час для резервного копіювання файлів локально, перш ніж видаляти їх із Lightroom.

Це не ідеальне рішення, але яка програма ідеальна? Для мене Lightroom CC дійшов до того рівня, коли його недоліки менші, ніж у Lightroom Classic. Але мова не йде про вибір менш поганого варіанту; Lightroom CC виглядає і відчуває себе майбутнім, і я сподіваюся, що більшість моїх тривалих проблем будуть розглянуті в оновленнях по дорозі.

Звичайно, це все одно не допоможе з жалюгідною швидкістю завантаження, яка проходить для широкосмугового зв’язку у американських провайдерів. Але оскільки все більше і більше споживачів починають покладатися на хмарні сервіси, можливо, підвищений попит на більш швидке завантаження підштовхне цих провайдерів у правильному напрямку. Принаймні, ми можемо сподіватися?

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found