Проблеми з блокчейном - Як вирішити проблеми за допомогою останніх технологій Vogue

Блокчейни мають енергетичну проблему - технологія спирається на дороге обладнання та забирає величезну кількість електроенергії для обробки складних алгоритмів та транзакцій. Ларс Хагберг / Getty Images

Серед постійної пристрасті до криптовалют та технології блокчейн, євангелісти заявляють, що це може допомогти замінити все - від самих грошей до основи багатьох наших цифрових інструментів. Але з урахуванням того, що в минулому році плата за біткойни стрімко зросла, а смарт-контракти Ethereum спричинили втрату мільйонів доларів, чи справді це технологія, яка готова до загального впровадження?

Навіть немає конкретного визначення того, що таке блокчейн. Якщо, однак, ми вважаємо, що це система розподіленої книги, є ключові сфери, яких, на думку багатьох з тих, хто стоїть на передовій розвитку блокчейну, бракує. Ми сіли з розробниками блокчейнів, щоб дізнатись більше про недоліки технології.

Працюємо на всіх

блокчейн поза біткойнами

Ця стаття є частиною нашої серії «Блокчейн за межами біткойнів». Біткойн - це початок, але це далеко не кінець. Щоб допомогти вам обернутися головою, чому, ми глибоко зануримось у світ блокчейну. У цій серії ми вийдемо за рамки криптовалюти та вдосконалимо блокчейн-додатки, які можуть переформувати медичні записи, машини для голосування, відеоігри тощо.

"Найбільшою проблемою, яку я зараз бачу, є проблема масштабованості", - сказав Юстас Пікеліс, співзасновник блокчейн-платформи електронної комерції Monetha, Digital Trends. «Зараз Ethereum може обробляти 17 транзакцій в секунду. Facebook може обробляти 175 000 запитів в секунду. Visa, 44000 транзакцій в секунду. Отже, якщо ми дійсно хочемо використовувати криптовалюти як валюти, на даний момент це буде неможливо ».

Найкращий приклад проблеми масштабування блокчейну - ескалація комісій за транзакції біткойнів та час підтвердження, що відбулися під час вибухового зростання вартості валюти наприкінці минулого року. Збори зросли з долара-двох до 50 доларів.

Інші криптовалюти та блокчейн-платформи не страждають настільки серйозно від цієї проблеми, і в Біткойні впроваджуються технології для її пом'якшення, але це нелегке виправлення, навіть якщо вони є на місці.

"Коли ви зберігаєте дані на блокчейні, це досить дорого", - пояснив Олександр Демидько, CRO компанії з баз даних блокчейну Fluence. «Ось чому всі ці рішення намагаються зберігати дані поза ланцюжком та періодично надсилати їх у блокчейн. Але все одно важко шукати дані, що там зберігаються. Ось чому ми [вважаємо], що в ідеалі повинен бути спосіб завантаження даних у децентралізоване середовище, а потім пошук там потрібних мені даних. Це те, що ми намагаємося вирішити за допомогою децентралізованої бази даних, оскільки вона наразі не підтримується блокчейном ".

Юстас Пікеліс, співзасновник Монети Юстас Пікеліс, співзасновник Monetha, блокчейн-платформи електронної комерції. Юстас Пікеліс / Facebook

Блокчеїни, подібні до тих, що використовуються в біткойнах, які використовують систему «доказ роботи», вимагають величезних обчислювальних потужностей - це дорого в апаратному забезпеченні та електроенергії. Хоча існують альтернативні варіанти, блокчейни все ще є обчислювально обчислювальними порівняно з традиційними рішеннями базування даних. Зберігання також є потенційною проблемою.

Блокчейн простих транзакцій біткойна перевищує 150 ГБ. Будь-яка комерційна установа, яка використовує технологію блокчейн для традиційної бази даних, може розраховувати, що кожному вузлу буде потрібно значно більше місця, ніж це. Ця проблема склалася б, якби ви, як компанія, мали управляти приватним блокчейном, контролюючи кожен вузол самостійно.

Едгар Берс, керівник відділу зв’язків з громадськістю HashCoins, вважає, що технологія блокчейну, яка існує зараз, не буде корисною або масштабованою для великої бази даних.

"Більшість блокчейнів, які ми маємо сьогодні, погано підходять для підприємств, які покладаються на величезні обсяги даних [...] Більшість підприємств покладаються на терабайти інформації та централізовану архітектуру серверів [...] Багатобайтові блокчейни неефективні", - сказав він. “Коли для вашого бізнесу потрібні надважкі комунікації, вам дійсно доведеться кинути всі технології на блокчейн, щоб пережити навантаження. Якщо ви розробляєте блокчейн на певний максимум транзакцій в секунду, збільшення ділових операцій може бути приголомшливим через необхідні оновлення блокчейну - які вам, можливо, навіть не доведеться вручати ».

Це менше проблем, якщо ви керуєте блокчейном публічної книги, оскільки ви можете децентралізувати свій блокчейн за вузлами, які є у всьому світі. Це, безумовно, життєздатне рішення, яке використовується такими урядами, як Естонія. Однак це повністю натрапляє на інше питання. Проблема приватності.

Тільки для твоїх очей

Більшість людей уявляють технологію блокчейн як публічно розподілену систему, на якій побудований біткойн. Вузли (майнери) розташовані по всьому світу, і весь блокчейн є загальнодоступним для завантаження, перегляду та перевірки. Ця повна прозорість створює всілякі проблеми для організацій, які обробляють навіть найменші конфіденційні дані.

"Повна децентралізація майже утопічна, де її можна використовувати лише в дуже примітивній функції, як-от біткойн", - пояснив Пікеліс. «Коли ви говорите про більш складні речі, трохи більше інформації, що зберігається на блокчейні, насправді важко досягти цієї повної децентралізації. Тим не менше, люди мусять вірити, що компанії використовують ці децентралізовані програми, щоб вони могли на борту і реально зберігати речі та хешувати те, що є приватною [подібно] публічною інформацією ".

Навіть розробники Fluence, які працюють над розробкою технології баз даних блокчейн, яка теоретично могла б обробляти потенційно конфіденційну інформацію, не вірять, що вона ще готова. «Як і кожна технологія, яка ще не дозріла, ви не хочете зберігати там надмірно конфіденційні дані. Як тільки він стане більш зрілим, ви зможете йому більше довіряти », - сказав Демидько Digital Trends.

Це не означає, що вони не працюють над рішенням. Першим і найбільш передбачуваним, враховуючи залежність блокчейну від криптографії, є шифрування.

"На прикладі бази даних водійських прав я користувач, у мене є водійські права, і я хочу внести її в децентралізовану базу даних", - пояснив Демидько. “Я можу зашифрувати його своїм особистим ключем і не передавати цей ключ нікому, а владі, яка цього потребує. Якщо я вкладу свої водійські права у децентралізовану базу даних, вона там зашифрована, тому жодна інша особа не зможе прочитати її без мого дозволу. Вузли, де зберігаються дані, мають доступ до даних, але вони не можуть їх прочитати, оскільки не мають ключів ".

Однак одне лише шифрування не є остаточним рішенням проблем конфіденційності. Приватні ключі можуть бути випадково розкриті сторонніми розробниками, а розвиток квантових обчислень може призвести до легкого грубого форсування приватних ключів, що загрожує недоторканності даних, що зберігаються на справді децентралізованому блокчейні. Поки що цих простих проблем не існує, тому конфіденційність залишатиметься серйозною перешкодою для багатьох перспективних проектів.

Проблема непрофесіонала

Незважаючи на те, що технологію блокчейну стає легше використовувати та розуміти постійно, це все ще непроста тема, щоб закрутити голову. Послуги та інструменти блокчейн вимагають від користувачів більше технічного ноу-хау, ніж багато сучасних цифрових платформ, і це може виявитись проблематичним для прийняття, особливо якщо переляки безпеки та втрачені кошти стануть пов’язаними з публічним іміджем блокчейну.

Захист даних не вдається, і система повинна бути кращою. Blockchain створює безпечний, незмінний публічний запис і готовий кардинально покращити навколишній світ, від систем голосування до договорів оренди.

"Блокчейн і біткойни [насправді] важко використовувати тим, хто не пов'язаний з розробниками технологій чи програмного забезпечення", - заявив генеральний директор Fluence Євген Пономарьов у розмові з Digital Trends. «Просто надіслати транзакцію досить складно. Наступного року нам усім, як громаді, потрібно створити інструменти для полегшення, бо це єдиний шлях до кращого усиновлення ".

Такі інструменти повинні передбачати легшу безпеку користувачів. Хоча технологія блокчейн часто є більш безпечною, ніж традиційні паролі, втрата приватного ключа може створити всілякі головні болі. У децентралізованій системі часто відсутній арбітражний процес для відновлення.

Хоча блокчейн часто безпечніший за звичайні паролі, втрата приватного ключа може створити всілякі головні болі.

"Є деякі криптографічні дослідження, які були проведені з відновленням ключів", - запропонував Пономорьов як потенційне рішення цього питання. “Розбивши ключ на багато частин, даючи їх багатьом людям. Вони можуть допомогти вам відновити його з частин, якщо ви його загубите. Деякі компанії намагаються використовувати систему зберігання, де ви можете отримати свої ключі та розмістити їх десь або у когось у безпеці, щоб захистити вас від втрати ключів ".

Однак CRO його компанії швидко зауважив, що ці методи недосконалі, що потенційно відкриває нові шляхи для атаки сторонніх акторів. За його словами, безпека та простота використання не завжди поєднуються.

Дикий Захід

Багато перших прихильників технології блокчейн хвалили її здатність працювати поза звичними обмеженнями та правилами централізованих урядів та фінансових установ. Хоча та відсутність нагляду все ще вітається багатьма, все більша кількість розробників вважає, що певна форма стандартизації та контролю необхідна, щоб зробити блокчейн основною технологією.

"Я думаю, що [регулювання можливо], безумовно, можливо", - сказав співзасновник Монети Пікеліс. “Існує стільки невизначеності […], що люди все ще не погоджуються на один вид консенсусу щодо того, що вони повинні робити щодо криптовалют та первинних пропозицій монет (ICO). Я думаю, ми побачимо, що багато чого відбувається в просторі регулювання ICO, криптовалют та блокчейну зовсім по-різному в різних частинах світу ".

Частиною цього буде фінансове регулювання, сказав він, припускаючи, що такі органи, як Американська комісія з цінних паперів та бірж, створять керівні принципи щодо дозволеного. Це особливо вплине на компанії, які хочуть продати власні токени.

Незважаючи на те, що регулювання певних криптовалют було б складним, неважко розглянути перенасичення нових криптовалют і схем маркетингу блокчейнів і побачити переваги обмежень. Розширення блокчейну на нові сфери також запрошує нові правила або порушує діючий закон. Наприклад, якби він використовувався для відстеження медичної документації, він би негайно став чинним законодавством багатьох країн світу.

"Вся увага до технології блокчейн трохи передчасна, і її розмір створює великий тиск, і тому деякі речі починають тріскатися, а деякі речі можуть здаватися нераціональними", - сказав нам Пікеліс. "Мине деякий час, щоб люди, які не володіють технічною кмітливістю та технічними знаннями, мали можливість повністю довіряти розумним контрактам та технології блокчейну".

Неважко поглянути на переповненість криптовалют та схеми маркетингу блокчейнів і побачити переваги обмежень.

Ми починаємо бачити ранні ознаки цього, і, як нещодавно HashFlare розповів Digital Trends, першими кроками, швидше за все, буде знання правил вашого клієнта (KYC), призначених для запобігання відмиванню грошей.

Це навряд чи порадує тих, хто насолоджувався діяльністю на околицях суспільства анонімними криптовалютними гаманцями та відносною безкарністю керівних та регулюючих органів.

Однак, як і у випадку з будь-якою новою та захоплюючою прикордонною технологією, якщо блокчейн хоче бачити більше загальноприйнятого прийняття, може знадобитися спрощення взаємодії та певна форма виправлення - а це означає управління.

Це все не вирішить. Технологія блокчейн за своїм розподіленим характером. У деяких випадках це сильна сторона, але також важко блокувати ланцюги для вирішення деяких проблем, для досягнення яких були розроблені централізовані системи.

Цілком імовірно, що багато, як і перші часи Інтернету, деякі з найбільших і найефективніших платформ блокчейн колись стануть опорами у повсякденному суспільстві. Якщо ця аналогія, якщо слідувати до її висновку, однак, це також означає, що скарби інших людей впадуть на бік, залишивши лише найбільш корисні та різнобічні позиції. Блокчейн - це не диво-ліки від кожної технологічної хвороби, і, як показала недавня історія, потужні інновації мають непередбачувані наслідки.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found