Як перенести файли з Android на ПК

Одночасно передача даних - навіть таких речей, як фотографії високої роздільної здатності - між ПК та мобільним пристроєм може бути справжньою проблемою. Але з плином часу змінюються і методи переміщення цих файлів між пристроями. Зараз у нас є власні рішення, хмарні сервіси та перевірені фізичні зв’язки. Ці пульсуючі головні болі, спричинені передачею файлів, залишились у минулому - або, принаймні, повинен бути.

У цьому посібнику ми покажемо вам, як перенести файли з Android на ваш ПК, незалежно від того, чи потрібно використовувати програмне забезпечення або більш традиційне апаратне рішення.

Передача через Wi-Fi

Якщо ваш комп’ютер підключений до бездротової мережі, одним із найпростіших способів передачі файлів на мобільний пристрій є послуга бездротової передачі. Він спеціалізується на перенесенні інформації між ПК та пристроєм Android. Після налаштування він швидкий, простий і надійний, якщо ваше бездротове з’єднання стабільне.

У Windows 10 основним сервісом для відвідування має стати Microsoft Phone Companion для Android. Він посилається на рідну програму Your Phone, що постачається через Microsoft Store. За допомогою двох, синхронізованих за допомогою вашого облікового запису Microsoft, ви можете переміщати фотографії між двома пристроями, приймати дзвінки на ПК з Windows 10 і надсилати тексти, не торкаючись телефону. Щоб це працювало, вам не потрібен кабель USB.

На жаль, для MacOS немає подібного власного клієнта. Натомість Google надає файл DMG, який ви можете завантажити та встановити на своєму Mac: Android File Transfer. Після встановлення потрібно фізично підключити телефон Android, щоб переглядати файли та папки.

Поза цими двома рішеннями, ви можете відмовитися від сторонніх варіантів. Наприклад, Pushbullet надає послугу передачі файлів під назвою Portal. Після встановлення програми та сканування QR-коду веб-сайту ви можете просувати зображення, відео та інші файли через сайт і на свій мобільний телефон. З Google Chrome це особливо легко, оскільки ви можете просто перетягувати файли, щоб миттєво переносити їх з одного пристрою на інший.

Якщо ви хочете чогось трохи менш повного сервісу, Send Anywhere і AirDroid спеціально розроблені для передавання файлів смартфонів на ваш ПК.

Послуги хмарного зберігання

Більшість найкращих постачальників хмарних сховищ пропонують розумну альтернативу власним та стороннім програмам.

Спочатку запустіть свій улюблений браузер, зареєструйтесь у хмарній службі, такій як OneDrive, Google Drive або Dropbox, а потім завантажте файли. Після цього завантажте сумісний додаток на свій пристрій Android і використовуйте його для доступу до ваших даних, що зберігаються у хмарі.

Якщо у вас ПК з ОС Windows 10, OneDrive має стати вашим хмарним сервісом, оскільки він інтегрований в операційну систему. Навіть якщо ви перебуваєте на Mac, OneDrive - чудове рішення, як тільки ви завантажите та встановите програму Microsoft із магазину Mac App Store. Є передплата на Microsoft 365? Навіть краще.

За допомогою OneDrive ваша інформація залишатиметься в хмарі, але буде доступною для будь-якого пристрою, що має доступ до облікового запису. Ця доступність корисна, коли вам потрібно передавати дані між різними платформами, що полегшує обмін зазначеною інформацією з друзями та колегами.

Google Drive - це власне хмарне сховище для Android - додаткові установки додатків не потрібні. Google пропонує настільні клієнти для Windows 10 та MacOS для автоматичної синхронізації файлів між мобільним та ПК. Підписка на Google теж досить дешева, якщо вам потрібно більше 15 ГБ.

На жаль, як перетягування, так і передача та хмарні служби мають деякі проблеми з безпекою. Якщо ви не використовуєте захищену бездротову мережу, можливо, викрадання даних. Будьте розумні щодо своїх передач та конфіденційної інформації - завжди вмикайте двоетапну перевірку та використовуйте унікальний пароль (зберігайте його в диспетчері паролів) на всіх ваших облікових записах у хмарному сховищі.

Створити пару через Bluetooth

Bluetooth все ще має багато переваг, незважаючи на те, що ми за промовчанням підключаємось до Wi-Fi. Звичайно, сполучення не настільки швидке чи легке, але це хороша альтернатива, якщо бездротова мережа недоступна. Просто увімкніть Bluetooth на вашому ПК та мобільному пристрої, а потім подивіться на свій комп’ютер, чи не виявляє він пристрої поблизу. Ось де шукати:

  • Windows:Налаштування> Пристрої> Bluetooth та інші пристрої
  • MacOS:Системні налаштування> Bluetooth

Після створення пари ПК, як правило, переходять у режим підтвердження, вимагаючи введення коду або порівняння чисел. Цей код дозволяє комп’ютеру обмінюватися ключем безпеки з вашим мобільним пристроєм. Після цього ваш пристрій Android повинен з’явитися у вашому списку підключених пристроїв. Він також повинен відображатися як зовнішній диск у Провіднику файлів (Windows) або Finder (MacOS).

У Windows 10 ви можете натиснути піктограму Bluetooth, розташовану на панелі завдань, і вибрати Надіслати файл. Для Mac натисніть значок Bluetooth на рядку меню, виберіть цільовий пристрій і натисніть Надіслати файл на пристрій. Ви також можете керувати пристроями Bluetooth прямо безпосередньо з Bluetooth та інші пристрої панелі в Windows або Bluetooth панелі в MacOS.

Bluetooth є надійним методом, оскільки мобільні пристрої включають це підключення. Після створення пари легко знову з’єднати пристрої. Однак, якщо у вас стародавній комп’ютер та новіший мобільний пристрій, можуть виникнути проблеми з узгодженням протоколів. Також існує ймовірність того, що ваш комп’ютер може не мати Bluetooth, хоча ви можете придбати адаптер Bluetooth на основі USB - що точно не допоможе вам перенести ці файли тут і зараз.

Використовуйте функцію "Поруч"

На початку 2000-х Google розробив Android Beam, який дозволив швидкий обмін файлами з прилеглими пристроями через NFC. Google знецінив цю функцію, починаючи з Android 10 2019 року на користь функції «Поруч».

Ця функція працює з комбінацією Bluetooth та Wi-Fi Direct для визначення, підключення та швидкого надсилання файлів на пристрої Android. Просто виберіть файл, яким хочете поділитися, торкніться значка Поділитися , а потім виберіть Спільний доступ поблизу. Потім пристрій сканує інші пристрої Android - одержувач може прийняти або заборонити переданий файл.

Наразі функція "Поруч спільний доступ" працює лише між пристроями Android із Marshmallow (v6) та новішими версіями. Google заявляє, що Chromebook підтримуватиме цю функцію в найближчі місяці, забезпечуючи швидку передачу файлів з мобільного на ПК.

Використовуйте USB-з’єднання

ЦАП Zorloo Ztella MQA USB

Якщо ви не проти жонглювати дротовими пристроями, простий USB-кабель допоможе вам швидко отримати доступ до файлів Android із ПК. USB-C робить це особливо простим завдяки своєму двосторонньому дизайну. Хоча телефони Android все частіше мають USB-C, не всі телефони мають цей найновіший роз’єм. Навіть більше, ваш ПК може навіть не мати підключення USB-C, за замовчуванням класичний, більш звичний порт USB-A.

Ось різні типи кабелів, які ви можете знайти в сучасних телефонах Android:

  • Мікро-USB на USB-A
  • Мікро-USB на USB-C
  • USB-C на USB-A
  • USB-C на USB-C

Як показано у списку, можливо, вам доведеться придбати новий кабель або адаптер для ПК. Просто підключіть два пристрої та отримайте доступ до свого телефону, ніби це зовнішній пристрій зберігання даних. Цей метод є локальним, швидким та безпечним, ніж інші варіанти, такі як хмарні передачі. Але для того, щоб це працювало, потрібно мати під рукою потрібні кабелі!

Якщо все інше не вдається, спробуйте USB-накопичувач

Завдяки бездротовій передачі даних та хмарному сховищу USB-накопичувачі дещо застаріли, але в поверненні до основ немає нічого поганого. Поряд із тим, що безпечніше для ваших даних, збереження або передача вмісту за допомогою USB-накопичувачів, як правило, стає простішою і у вашій бездротовій мережі.

Трюк, однак, полягає у пошуку USB-пристрою, який працює з вашим телефоном. Багато пристроїв Android, наприклад, використовують USB On-The-Go, який підтримує зовнішнє сховище та периферію. Це дозволяє вам фізично підключити USB-накопичувач та швидко здійснювати передачу файлів між ПК та пристроєм Android.

На старих телефонах Android вам знадобиться адаптер Micro-USB на USB-A, оскільки USB-накопичувачі зазвичай постачаються з роз’ємами USB-A. Новішим телефонам знадобиться адаптер USB-C до USB-A.

Тим часом, якщо ви використовуєте зовнішній жорсткий диск або твердотільний диск, ви можете піти, придбавши новий кабель із потрібними роз’ємами - якщо сумісний кабель не постачається з дисководом.

Останні повідомлення