Як Microsoft планує вирішити проблему Surface Neo та Surface Duo App

Surface Duo і Surface Neo будуть їздити або вмирати на своїх програмах, як і всі мобільні пристрої.

Але це не ваші середні планшети чи телефони. Унікальні конструкції з двома екранами роблять завдання перенесення додатків ще складнішим, ніж зазвичай. Якщо вам потрібна підтримка як для Windows 10, так і для Android, стислі терміни та сумнозвісний запис Microsoft, і у вас є багато причин для занепокоєння.

Напередодні свого дня розробника Microsoft поділилася тим, як вирішить ці проблеми і створить реальне рішення для Surface Neo та Duo.

Windows, Android, кого це цікавить?

З самого початку Microsoft стверджувала, що Surface Neo і Surface Duo запускатимуть додатки з двома екранами практично з усіх можливих джерел. Точніше кажучи, це мільйони програм для Android з Google Play Store на Surface Duo та всіх існуючих програм Windows на Surface Neo. З попередніми помилками в програмах із Windows RT та Windows 10 Mobile, Microsoft швидко запевнила, що ці пристрої будуть успішними завдяки програмному забезпеченню.

На Microsoft Developer Day Microsoft нарешті показав нам, як саме це відбуватиметься. По-перше, будь-яка програма, незалежно від того, на якій платформі вона створена, повинна працювати. Сюди входять старі програми Win32, програми UWP, веб-програми та програми Android (на Duo).

Однак це не означає, що ці програми чарівним чином скористаються двофазним форм-фактором та різною позою цих нових пристроїв Surface. Microsoft розповсюджує низку інструментів та SDK, щоб допомогти розробникам це зробити, а також створювати нові програми з нуля з урахуванням цього форм-фактора.

Для Duo та Neo розробники отримають доступ до нового SDK з двома екранами для фреймворку Xamarin.Forms. Xamarin існує роками, і це фреймворк з відкритим кодом, призначений для створення міжплатформенних додатків, включаючи iOS, Android та Windows. Він навіть використовує .NET з однієї спільної кодової бази.

По суті, розробники можуть використовувати це для створення міжплатформенних додатків з двома екранами як для Windows 10X, так і для Android. Це завдяки його можливості дозволити розробникам створювати користувацькі інтерфейси в XAML з кодом позаду в C #. Ці інтерфейси відображаються як ефективні власні елементи керування на кожній платформі.

Це означає, що розробники можуть створювати додатки для iOS, Android та Windows лише з одним кодом, і їм не доведеться переписувати програму для певної платформи.

Навіть краще, завдяки елементу управління TwoPane View та іншим API та інструментам, вбудованим у Xamarin.Forms, розробники також можуть автоматично налаштовувати свої програми на двоекранні пристрої Windows 10X та Surface Duo.

Це має гарантувати, що будь-які програми, які ви завантажуєте в Windows 10X і на Surface Duo, працюватимуть не тільки в режимі одного екрану, але і в тому випадку, коли їх натягувати, обертати та використовувати один із багатьох унікальних шаблонів, доступних на цих пристроях.

Microsoft обіцяє, що програми Windows у цьому новому ароматі Windows 10 працюватимуть у контейнерах. Це означає, що вони працюватимуть віртуалізовано у фоновому режимі та працюватимуть швидше та надійніше. Microsoft оголосила про свій контейнер Win32, який дозволяє старим програмам Win32 працювати безперебійно в Windows 10X. Однак Windows Central повідомляє, що, хоча більшість традиційних програм Win32 працюватимуть у Windows 10X, програми, що обробляють системні дані ОС, не працюватимуть. Також з драйверами буде працювати виключно через Центр оновлення Windows, а це означає, що ви не зможете встановлювати драйвери вручну.

Крім того, це означає менш нав’язливі оновлення, більш надійну систему та покращений час автономної роботи.

Розробники можуть це все перевірити сьогодні за допомогою нового емулятора Microsoft, який повинен допомогти у розробці та тестуванні програм для Windows 10X та додатків з двома екранами на Surface Duo.

Веб-програми - це майбутнє

Програми з магазину Microsoft або Google Play Store не є повною інформацією про те, як Microsoft вирішить проблему додатків Surface Neo та Surface Duo. З виходом нового браузера Edge та нових інструментів розробника, які можуть імітувати та віддалено налагоджувати пристрої з двома екранами, компанія також робить ставку на веб-програми, більш відомі як Progressive Web Apps (PWA).

Microsoft наголосила, що однією з найбільш часто використовуваних програм на будь-якому пристрої є веб-браузер. Це особливо важливо, оскільки PWA - це, по суті, веб-сторінки, які простіше кодувати та підтримувати. Однак вони можуть запускатись подібно до програми, яку ви завантажуєте в Microsoft Store. Вони також мають однаковий доступ до функцій Windows 10, таких як підтримка в автономному режимі, сповіщення тощо.

Ось чому Microsoft наполягає на розробників і на веб-програмах. Microsoft хоче надати веб-розробникам більше інструментів для вдосконалення веб-програм для пристроїв із двома екранами. Більшість PWA працюють на основі HTML, CSS та JavaScript, але Microsoft робить ставку на майбутнє. Компанія співпрацює з робочими групами CSS в Консорціумі всесвітньої павутини, щоб забезпечити, що в міру того, як PWA стають все більш популярними, розробники зможуть створювати їх і для пристроїв із двома екранами у веб-браузерах та операційних системах.

Універсальна платформа Windows (UWP) відсутня в рішенні Microsoft, яке дозволило розробникам кодувати програми, які працюють на різних пристроях Windows. Хоча про це не згадувалося, раніше Microsoft заявляла, що програми UWP будуть підтримуватися в Windows 10X.

Нехай це стосується додатків Android на Surface Duo, Windows 10X, веб-додатків або UWP, Microsoft, здається, прагне знайти належне рішення для додатків Surface Neo та Duo. Це може заплутати всі ці різні варіанти, але одне можна сказати точно: на цих нових пристроях з двома екранами не буде бракувати додатків.

Останні повідомлення