Містифікація візуалізує поширення фальшивих новин

скритий бета-знімок екрану, постріл 2016 12 23 о 4 51 19 вечора Цей знімок екрану показує, як поширюються чутки про коментар Гілларі Клінтон про медсестер. Hoaxy / Знімок екрана Соціальні медіа можуть перетворити фальшиві новини в заплутану павутину - і тепер ця мережа може бути візуалізована завдяки новій пошуковій системі для неперевірених новин, виробленій дослідниками з Університету Індіани, оголошеної в середу. Hoaxy - це бета-програма, яка відстежує поширення неперевірених історій, показує джерело та те, як “новини” поширюються з часом.

Швидкий пошук ключового слова на Hoaxy виявляє кілька різних історій на цю тему, а також кількість пов’язаних твітів, джерело, а також те, що Snopes та подібні ресурси ще не розвінчали тему. Додавання галочки поруч із темою створює візуальний графік поширення цієї “новини”.

Hoaxy розміщує акції на графіку - акції виходять у веб-подібному візерунку з початкової частки, тоді нові веб-сайти охоплюють ці вторинні акції, створюючи візуальне уявлення про те, як розповсюджується інформація.

Поряд з картографуванням поширення неперевірених новин, система відстежує кількість перевірок фактів незалежними веб-сайтами, включаючи snopes.com, politifact.com та factcheck.org.

Програма бета-версії надійшла від Обсерваторії соціальних медіа в Університеті Індіани за результатами роботи дослідника IU Network Science Institute Філіппо Менчера. Кілька років тому Менцзер вперше зацікавився вивченням поширення фейкових новин, коли запустив експериментальний веб-сайт про чутки про знаменитості, в якому прямо вказано, що ця новина була неправдивою - і лише через кілька місяців отримав чек на дохід від реклами сайту.

"За останній рік вплив фальшивих новин у США зріс із зайнятості в ніші до явища, здатного вплинути на громадську думку", - сказав Менцер. "Зараз ми бачили приклади фейкових новин, що надихають на реальну небезпеку, наприклад, бойовик, який вистрілив у піцерії у Вашингтоні, округ Колумбія, у відповідь на неправдиві заяви про торгівлю дітьми".

Хоча в даний час бета-версія відстежує лише публічні публікації у Twitter, Менцзер каже, що розуміння поширення фейкових новин - це перший крок до зупинки зростаючого впливу фейкових новин.

Худіж також не вирішує, що є правдою, а що фальшивим, - а просто відстежує поширення неперевірених історій. "Не всі твердження, які ви можете візуалізувати на Hoaxy, є хибними, і ми не говоримо, що перевірка фактів є точною на 100 відсотків часу", - сказав Менцер. «Містифікація - це інструмент для спостереження за тим, як неперевірені історії та перевірка фактів цих історій поширюються в соціальних мережах. Користувачі повинні оцінити докази щодо претензії та її спростування ".

Останні повідомлення