Як видалити шкідливе програмне забезпечення та віруси з телефону Android

Як і ваш комп’ютер, ваш телефон Android може стати жертвою шкідливого програмного забезпечення. Це уповільнює роботу вашої системи та створює збої, які ускладнюють навіть використання вашого телефону. Вам потрібно швидко зупинити це, щоб захистити свій телефон і себе. Якщо ви завантажили інфіковану програму чи відвідали пошкоджений веб-сайт, є кроки, які ви можете зробити, щоб у майбутньому видалити шкідливе програмне забезпечення та захистити свій телефон.

Першим кроком є ​​пошук шкідливого програмного забезпечення на вашому телефоні. Ми розповімо вам, як це зробити, а потім надамо вам кілька варіантів захисту та антивірусні програми, які ви можете використовувати для відновлення здоров’я телефону та збереження його в майбутньому.

Крок 1: Вимкніть, поки не з’ясуєте особливості

Переконавшись, що ваш телефон піддається атаці зловмисного програмного забезпечення, утримуйте кнопку живлення натиснутою та повністю вимкніть телефон. Це може не зупинити шкідливе програмне забезпечення від заподіяння шкоди, але може зупинити погіршення проблеми та зупинити постійні спроби зловмисного програмного забезпечення отримати доступ до сусідніх мереж.

Вимкнення також дає час на роздуми та дослідження. Чи знаєте ви конкретну інфіковану програму, яка перенесла на ваш пристрій зловмисне програмне забезпечення? Чи знаєте ви, які ще типи програмного забезпечення воно могло завантажити без вашої згоди? Якщо ні, перейдіть на інший комп’ютер і знайдіть свої симптоми (а також будь-які нові програми, які ви випробували), щоб звузити проблему. Якщо ви не можете знайти програму в корені проблеми, ви не можете її видалити.

Якщо ваше дослідження нічого не виявило, можливо, ви захочете знову увімкнути телефон і перейдіть до п’ятого кроку. Програми проти зловмисного програмного забезпечення можуть допомогти визначити, що спричиняє ваші проблеми, і навіть можуть видалити заражене програмне забезпечення для вас. Однак це також потребуватиме відновлення телефонного доступу до Інтернету, що передбачає певний ризик.

Крок 2. Під час роботи перейдіть у безпечний / аварійний режим

Коли ви знову ввімкнете пристрій і зануритесь, щоб ізолювати проблемну програму, перейдіть спочатку в безпечний режим. Це допоможе обмежити шкоду, яку може завдати заражена програма.

Для більшості пристроїв Android можна перейти в безпечний режим, утримуючи кнопку живлення протягом декількох секунд, коли пристрій увімкнено, а потім натискаючи та утримуючи Вимкніть живлення варіант. Це повинно викликати кілька варіантів живлення, включаючи можливість Перезавантажте в безпечний режим. Виберіть цей режим і дочекайтеся перезавантаження телефону, перш ніж продовжувати. Якщо ви не можете знайти безпечний режим, натомість активуйте режим польоту, щоб відключити пристрій від будь-яких мереж. Зазвичай цей варіант можна знайти у верхній частині панелі сповіщень.

Знімок екрана екрану Samsung Galaxy Power OffЗнімок екрана екрану Samsung Galaxy Safe Mode

Примітка: Якщо ви навіть після завантаження програми безпеки не можете з’ясувати, що спричиняє проблему з шкідливим програмним забезпеченням, зараз не час займатися. Попросіть фахівця про допомогу, і якщо вам слід витерти телефон. Це хороша стратегія, якщо все частіші програми-вимагателі забирають ваш телефон і блокують ваші дії.

Крок 3: Зайдіть в Налаштування та знайдіть програму

Відвідайте Налаштування на вашому пристрої Android. Налаштування, як правило, має піктограму у формі шестерні, але це залежить від ваших тем та компонування: Шукайте його, якщо у вас є проблеми з пошуком потрібного місця.

В Налаштування, прокручуйте, поки не побачите названий розділ Програмита введіть. Шукайте список усіх своїх поточних програм - можливо, вам доведеться вибрати Менеджер програм щоб знайти повний список. Опинившись там, прокручуйте, доки заражену програму не знайдете в центрі проблем.

Виберіть додаток, і це повинно викликати варіантиВидалітьПримусово закрити або Примусово зупинити (часто ви не можете видалити основні програми, лише вимкніть їх, але ці програми навряд чи будуть проблемою).

Крок 4: Видаліть заражену програму та все підозріле

Просто виберіть Видаліть, а ваш пристрій Android має видалити відповідну програму. Також корисно переглянути свій список програм і видалити інші підозрілі завантаження - якщо ви раніше не переглядали цей список, ви можете бути здивовані якимись дивними речами вашого пристрою.

Знімок екрана списку програм для телефонів AndroidЗнімок екрану процесу видалення програм на телефоні AndroidЗнімок екрану процесу видалення програми на телефоні Android

Примітка: У деяких випадках ви не можете видалити проблемну програму. Насправді опції видалення може навіть не бути. Натомість ви побачите Вимкнути в меню, і це буде все. Додаток із надзвичайно розумними (і небезпечними шкідливими програмами чи програмами-вимогами) може зламати налаштування адміністратора. Додаток, можливо, призначив собі адміністративні налаштування, захищаючи себе від видалення.

На щастя, це часто легко виправити. Поверніться до оригіналу Налаштування меню та прокрутіть вниз до Екран блокування та безпека (або подібний відповідний розділ). У меню Безпека знайдіть вкладку із написом " Адміністратори телефону (пристрою) . " Можливо, вам доведеться відвідати “ Інші налаштування безпеки ”По-перше, залежно від ієрархії вашого меню безпеки. В Телефонні адміністратори , ви повинні мати можливість відслідковувати налаштування, що дозволяє шкідливому програмному забезпеченню вилазити. Потім ви можете налаштувати ці налаштування і, нарешті, видалити програму.

Крок 5: Завантажте захист від зловмисного програмного забезпечення

Кожен пристрій Android заслуговує на захист. Але особливо розумно завантажувати антивірусні рішення, якщо раніше ви мали справу з сумнівними програмами. Коли ви закінчите видаляти клопітку програму вручну, настав час підвищити рівень безпеки. Ви можете вибрати один із декількох додатків безпеки, щоб захистити свій телефон. Різні варіанти сканують віруси, позбавляються від сміттєвих файлів та захищають вашу інформацію. Деякі програми можуть навіть видалити потенційно заражене програмне забезпечення. У цій галузі є багато варіантів - від антивірусного програмного забезпечення до спеціалізованих програм. Спробуйте таке програмне забезпечення, як Safe Security, Avast Antivirus або AVG Antivirus з Google Play Store, або погляньте на інші наші рекомендації щодо безпеки та антивірусу для Android. Після завантаження захисту від шкідливого програмного забезпечення ви можете помітити, що ваш пристрій працює ефективніше (і швидше).

І хоча це звучить очевидно, це також відмінна ідея постійно підтримувати своє програмне забезпечення. Регулярно перевіряйте та завантажуйте найновіші оновлення програмного забезпечення для свого Android, щоб отримати найкращі результати. Забуття оновлення є одним із найважливіших факторів, який може залишити телефони Android відкритими для атаки.

Останні повідомлення