Як налаштувати програвач звукозапису, щоб отримати максимум від вашого вінілу

Незалежно від того, чи є у вас прослуховування вищого рівня, чи ви випадковий аналоговий слухач, щоб отримати максимальну віддачу від своєї колекції вінілів, потрібно більше, ніж просто покласти програвач звукозапису на стіл і опустити голку. Без належного налаштування ваш програвач може підсилювати шум, вистрибувати з пазів і навіть пошкодити ваші записи.

Основи дня рекордів

  • Як почистити вінілові платівки
  • 10 найкращих альбомів для Record Store Day
  • Огляд вертушки Crosley C6
  • Urban Legends хоче залучити Мігоса та міленіалів у вініл

Ми зібралися з професійним гуру-гуру Гарі Альперном із True Audiofhile, щоб дізнатись більше про те, як правильно налаштувати програвач звукозапису. Якщо ваш програвач звукозаписів ніколи не був належним чином налаштований, ці невеликі налаштування можуть зробити вашу дорогу аудіосистему набагато солодшою, а також захистити ваші дорогоцінні записи. Це досить складний процес, тому справа не для полохливих, і більшість магазинів вертушок також за мінімальну плату відрегулюють для вас програвач. Однак, якщо ви справжній саморобник, це керівництво, яке ви шукали.

Ми також працювали з True Audiofhile, щоб показати вам, як правильно чистити та підтримувати зростаючу колекцію. Якщо вам цікаво дізнатись більше про те, як збирати та зберігати записи в першу чергу, обов’язково перегляньте нашу статтю про те, як створити та зберегти вінілову колекцію.

Вас бентежить якась термінологія нижче? Перегляньте глосарій внизу та обов’язково коментуйте будь-які питання!

Вирівняйте свій стіл

Перше, що ви хочете зробити, щоб ваші записи крутилися правильно, це вирівняти стіл як по осі X, так і по Y. Для цього поставте рівень на своєму поворотному столі, поверніть його обличчям до себе і відрегулюйте ніжки вашого столу - практично всі столи мають регульовані ніжки, вірте чи ні, поки він не прочитає рівень. Потім, тримаючи рівень на блюді, розкрутіть його на 90 градусів так, щоб він був перпендикулярним до першого прочитання. Вирівняйте стіл і за цією віссю. Перш ніж рухатися далі, обов’язково ще раз перевірте оригінальну вісь, щоб переконатися, що вона все ще рівна. Продовжуйте регулювати кожну вісь, поки таблиця не прочитає рівень в обидві сторони.

Відрегулюйте силу відстеження

Кожен поворотний стіл постачається із запропонованою виробником силою відстеження, яка становить величину ваги, накладеної на тонарм, щоб утримувати голку в канавці та отримувати найкращий звук.

Як показано на відео вище, найпростіший спосіб відрегулювати силу відстеження - збалансувати тонарм (змусити його плавати трохи вище вертушки, скручуючи противагу), а потім обнулити датчик сили відстеження, який зазвичай з'являється на передній частині противагу. Звідти повертайте противагу та циферблат проти годинникової стрілки, доки циферблат не покаже на найнижчому кінці спектру сили відстеження, що постачається виробником. Опинившись на нижньому кінці діапазону, спробуйте додати невеликий тиск і слухати, поки не знайдете чутну солодку пляму.

Деякі противаги не мають вбудованих датчиків сили відстеження, тому вам доведеться використовувати цифрову шкалу для вимірювання сили зниження. Цифрові ваги можна знайти в дуже дешевих Інтернетах, і це може спростити (і точніше), ніж довіряти циферблату.

Встановіть криву тангенціального вирівнювання

Коли майстер для вашого запису був вирізаний, його вирізав токарний верстат, який повільно обертався всередину до середини запису. Щоб отримати якнайкращий звук із вашої платівки, ви хочете, щоб ваша тонарма імітувала криву “дотичного вирівнювання” токарного верстата, який її розрізав. Налаштування тангенціального вирівнювання, як правило, вимагає переміщення картриджа назад або вперед в головну оболонку. Якщо у вас немає спеціального інструменту вирівнювання, подібного до того, що видно з відео вище, найкращим способом встановити криву є використання вуха. Почніть з картриджа посередині головної черепашки і трохи посуньте його до себе або подалі від себе, а потім слухайте. Знайдіть місце, де ваші улюблені альбоми звучать найкраще, і дотримуйтесь його.

Встановіть свій зеніт

Ви завжди хочете, щоб стилус / голка вашого картриджа була ідеально перпендикулярна канавці запису. Оскільки багато картриджів виготовляються вручну, багато хто не ідеально вишиковуються в центрі від заводу. Ви можете відрегулювати свій картридж за допомогою гвинтів у головній оболонці, щоб переконатися, що він ідеально знаходиться в центрі та перпендикулярно - в зеніті. Коли це зробите, обов’язково дивіться виключно на голку / стилус, бо це єдиний момент, який має значення. Навіть якщо картридж виглядає дивним, якщо ваша голка знаходиться в центрі та перпендикулярі, це добре.

Тактова швидкість

Ви хочете, щоб ваш стіл працював із належною швидкістю 33 1/3 об / хв (або 45 об / хв протягом 45 с) під час обертання. У багатьох таблицях є вбудовані стробоскопи та регулювання швидкості, щоб переконатися, що все ідеально, але деякі - ні. Якщо ви хочете переконатись, що ваш стіл працює у формі «верхньої частини», ви можете придбати комплект для тестування швидкості післяпродажного обслуговування, щоб перевірити його. Головне - переконатися, що ваш стіл правильно змащений. Кожен стіл має підшипник, який обертається з постійною швидкістю, і якщо цей підшипник збитий, це може вплинути на висоту ваших записів. Якщо швидкість вашого вертушки не точна, і у вас немає регулювання швидкості, ви можете спробувати змастити цей підшипник. Іноді зношений ремінь також може вплинути на швидкість - запасні ремені майже завжди можна придбати для столів з ремінним приводом, але вам, можливо, доведеться погугліти.

Встановіть вертикальний кут відстеження та кут граблі стилуса

Кожен тонарм має різний кут опускання, коли потрапляє на рекорд. Якщо ваш поворотний стіл дозволяє вам регулювати його, ви можете змінювати кут нахилу тонарма, поки не знайдете місце, яке, на вашу думку, звучить найкраще. Деякі люди кажуть, що найкращим кутом є той самий, що і оригінальний токарний верстат, але інші розходяться з цього приводу. Як зазвичай, найкраще використовувати вуха для того, що, на вашу думку, звучить найкраще.

Встановіть свій азимут

Азимут - це сума, яку ваша голка нахиляє ліворуч або праворуч у канаві запису. У ідеальному світі ви хочете, щоб стилус / голка вашого запису сиділи ідеально перпендикулярно поверхні канавки, щоб він захоплював як лівий, так і правий аудіоканали окремо і однаково. Якщо камера вашої тонарми нахилена ліворуч або праворуч, вона буде підхоплювати більшу чи меншу частину кожного каналу, коли вона нахиляється до тієї чи іншої сторони жолобка, забезпечуючи каламутне стереозображення, а в рідкісних випадках взагалі відсутнє стерео. Ви хочете відрегулювати свою тонарму так, щоб у вас було максимальне розділення каналів, переконавшись, що вона не нахилена вліво чи вправо. Для цього ви можете використовувати спеціальний глюкометр і запис із тестовими тонами, але найкращий спосіб перевірити - це використовувати вуха - особливо тому, що ви, мабуть, не збираєтеся скидати великі гроші на глюкометр і тестувати записи.

Встановіть свій антикейт

Пази платівки концентричні і постійно тягнуть стилус / голку платівки до центру. Anti-skate - це регулювання, яке дозволяє змінювати величину горизонтальної сили, що розміщується на стилусі / голці, утримуючи стилус у центрі канавки. Перевірте свій антикейт у першій третій, середній третині та останній третині запису та використовуйте вуха, щоб переконатися, що це добре звучить. Почніть із нижньої сторони налаштувань, рекомендованих виробником, і повільно додайте силу проти ковзани, поки вам це не звучить найкраще - з найкращим мінімальним викривленням. Налаштування проти ковзанів майже завжди розташоване в задній частині тонарми, позаду підшипника, забезпечуючи при цьому найменший тиск для максимального ефекту.

Глосарій термінів:

Плінтус: Основа вертушки.

Блюдо:Прядильний диск, який записує, лежав зверху.

Tonearm:Кронштейн вертушки, який плаває над рекордом, і завершується стилусом / голкою, яка фізично сидить у канавках на вінілі.

Противага:Кругла регульована вага, що дозволяє змінювати тиск вниз на тонарм.

Манометр сили відстеження:Круговий калібр, який вільно обертається перед противагою, який можна повертати в тандемі з противагою для визначення тиску вниз.

Головна оболонка:Кінець тонарма, який тримає картридж на місці, і з'єднує картридж і стилус із тонармом вище.

Анти-ковзани:Регулювання, що дозволяє змінити величину горизонтальної сили, яка застосовується до тонармера. Протидіє зусиллям тягової рукоятки, що втягується в центр поворотного столу та боковину канавки.

Картридж:Утримує стилус / голку і перетворює його рух в електричний сигнал.

Стилус / Голка:Крихітний фізичний об'єкт, який сидить у канаві запису і читає аналоговий аудіо матеріал.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found