За допомогою Digital Payment та AI Китай оздоровлює торговий автомат

Торговий автомат для овочів та фруктів. Чоловік користується торговим автоматом із холодильником, який зберігає фрукти та овочі. Клієнти можуть платити за допомогою QR-кодів на своїх телефонах. AFP / Getty Images AFP / Getty Images

Чоловік підходить до торгового автомата на станції метро Шеньчжень, щоб перекусити. Але замість банки газованої води або пакета чіпсів, його варіанти набагато екзотичніші. Так, доступні основні закуски, але також випічка, тофу та курячі ніжки - делікатес китайської кухні. Якщо він хоче більше різноманітності, інша машина пропонує свіжі продукти, включаючи варену локшину, підготовлені яйця, свіжі овочі та картоплю фрі, нарізану кубиками з картоплі. Щоб все це змити, він може взяти свіжовичавлений апельсиновий сік або свіжу кокосову воду, вилиту з справжнього кокосового горіха.

Забудьте газети та поп-музику. У Китаї торгові автомати - це магазини повного набору послуг.

"Раніше попит споживачів був простим: вони просто хотіли води, коли", - сказав Ларрі Сонг, менеджер з продажу компанії Thintop Technology, шенженський виробник торгових автоматів, цифрових вивісок та інших комерційних продуктів. "Але зараз вони купують всілякі речі".

”Попит споживачів був простим: вони просто хотіли води, кола. Але зараз вони купують всілякі речі ”.

Автомати пропонують не лише їжу. Клієнти можуть придбати іграшки, книги, косметику, електроніку та ідентифікаційні етикетки домашніх тварин. Машини в китайських університетах пропонують набори для самотестування на ВІЛ. І гігант електронної комерції Alibaba об’єднався з Ford, щоб представити автомобільний торговий автомат.

Поки товари різноманітні, ідея залишається такою ж, як і у торгових автоматів минулого: вкладіть трохи грошей у машину, і вийде товар. Але чим відрізняються самі торгові автомати - вони розумні та вишукані. Сучасні, енергоефективні машини підключені до мережі, що дозволяє операторам контролювати запаси. Датчики відстежують рух транспорту та споживчі покупки на основі часу доби, дня тижня та відповідних погодних умов.

Вони також більш соціальні. Залучення клієнтів посилюється завдяки інтерактивним функціям аудіо, відео та сенсорного екрану. Залежно від попиту ціни регулюються дистанційно в режимі реального часу. А завдяки додаткам часті покупці отримують безкоштовні напої та інші винагороди.

"Технологія стає більш зрілою", - сказав Сонг. Заснована десять років тому компанія Thintop, в якій працює понад 100 людей, окрім внутрішнього ринку, виготовляє ці розумні торгові автомати для клієнтів у США, Великобританії, Канаді, Франції та Румунії.

Інтелектуальний торговий автомат Thintop Розумний торговий автомат від Thintop. Окрім продуктів харчування та напоїв, компанія виробляє торгові автомати, що видають різні товари. Thintop Technology Company Компанія Thintop Technology

Але примітним є спосіб оплати, який свідчить про зміну звичок китайців, від готівки до цифрової. Оплата безперебійна: машини повинні вмістити лише два найпопулярніших мобільних гаманця - Alipay та WeChat Pay.

"Не потрібно брати готівку, ми просто використовуємо наш мобільний телефон", - сказала Сонг. У США, оскільки немає домінуючої мобільної платіжної системи, машини все ще повинні вміщувати готівку та кредитні картки.

Легкість оплати зростатиме, оскільки виробники продовжують вдосконалювати такі біометричні можливості, як розпізнавання відбитків пальців, обличчя та голосу. KFC у Китаї експериментує з технологією розпізнавання обличчя, яку користувачі використовують при оплаті своїх замовлень. Подібні технології переходять на торгові автомати.

Джефф Орр, директор з досліджень ABI Research, сказав, що технологія змінює досвід купівлі. Наприклад, під час відбору зразків косметичних товарів, розумні торгові автомати сфотографують клієнта, а потім фактично нанесуть різні обличчя та макіяж на обличчя людини.

Так, ви можете придбати живих крабів у торгових автоматах у Китаї. Vanhalligan / Flickr Вангалліган / Flickr

"Ви хочете мати більш тісні стосунки між брендом і кінцевим споживачем", - сказав Орр.

Розумні торгові автомати існують і за межами материкового Китаю. На Тайвані, на історичній вулиці Діхуа в Тайбеї, туристи можуть придбати гравіровані палички для їжі у торговому автоматі. Китайською, японською або англійською мовами клієнти вибирають матеріали для ручки - дерево або пластик. Вони набирають слова, які потрібно вигравіювати, і їх можна перекласти іншими мовами при створенні. Через три хвилини та 6,60 доларів відпускаються індивідуальні палички для їжі.

І звичайно, є Японія, де розумні торгові автомати вже давно існують і є одним з передових у створенні деяких найунікальніших і найсучасніших торгових автоматів у світі. Як і в Китаї, японські торгові автомати також працюють безготівково, включаючи інтерактивні дисплеї та інші розумні функції.

Хоча розумні торгові автомати не такі поширені в штаті, вони існують. Swyft - це одна компанія, яка створює апаратне та програмне забезпечення для «автоматизованих роздрібних магазинів», що включає штучний інтелект, який не тільки контролює запаси, але також може збирати дані про те, як користувачі здійснюють покупки. Ті кіоски Best Buy, які ви бачите в аеропортах? Їх робить Swyft.

Торгівля більше не стосується лише товарів, вона також відповідає потребам у послугах. Орр сказав, що це "перегляд торгового автомата, що він несе і яка його мета". Наприклад, тривимірні принтери можуть дати можливість продавати такі товари, що персоналізуються, такі як опудала тварин, ювелірні вироби, дрібнички та плакати. Клієнти обиратимуть кольори, стилі, розміри, компоненти та якість. Готові до вживання їжі також будуть пристосовані до індивідуальних клієнтів, які вибирають інгредієнти та розміри порцій.

"Це може сформувати майбутнє вендингу", - сказав Орр.

За словами Орра, корпорації також можуть використовувати торгові автомати для спрощення повсякденних, повторюваних ІТ та завдань управління запасами всередині своїх офісів. Традиційно працівник, який потребує нового зарядного пристрою для телефону, комп'ютерного кабелю або миші, повинен подати запит на закупівлю за допомогою телефонного дзвінка або електронної пошти. Потім ІТ-працівник реагує на запит, реєструє його в системі, виписує деталь і доставляє. Це трудомісткий процес. Однак автоматизовані торгові кіоски можуть зменшити кількість задіяних кроків, а також запобігти крадіжці офісу.

Це відновлює значення ІТ-підрозділів. "Це дозволяє їм мати справу з вищими можливостями та потребами людського капіталу, а не бути складом запасних частин", - сказав Орр.

Нажившись на промисловості, яка коштує 12 мільярдів доларів

До 2025 року, за прогнозами, світовий ринок інтелектуальних торгових автоматів сягне $ 12 млрд. Орр зазначив, що країни, які впроваджують машини наступного покоління, мають інфраструктуру, яка підтримує Інтернет речей, і "підключають безліч різних машин до нової мережі".

Окрім стандартних станцій метро, ​​автовокзалів та залів очікування, торгові автомати з’являються в більшості шкіл, аеропортів, торгових центрів, адміністративних будівель, житлових комплексів та відкритих майданчиків.

Прогнозується, що зростання буде особливо сильним у Китаї, де ВВП на душу населення трохи перевищує 8000 доларів. Галузеві аналітики очікують, що попит зросте, коли він досягне 10 000 доларів. Китай має одну машину на 7600 чоловік. Порівняйте це з Великобританією, де є приблизно один торговий автомат на 142 особи; США, у яких є одна на кожні 45; та Японія, яка має по одному на кожні 23.

Звичайно, населення Китаю майже втричі перевищує кількість США, Великобританії та Японії. Крім того, китайці застосували послуги на замовлення для парасольок, спортивних товарів, аксесуарів для телефонів та іншої електроніки - всі вони підходять для торгової торгівлі. Завдяки цій статистиці легко зрозуміти, чому торгові автомати є прибутковим бізнесом у Китаї.

[Ми спостерігаємо] пожвавлення ринку торгових автоматів.

І венчурні капіталісти користуються можливостями. У вересні Blue Lake Capital, GGV Capital, Yunqi Partners та Zhen Fund взяли участь у раунді фінансування серії-A на суму 15 мільйонів доларів у Citybox, китайському операторі торгових автоматів за підтримки Alibaba. В останні роки Horizon Ventures та Carlyle також інвестували у цей простір.

В одинадцятому столітті китайці винайшли автомат з продажу олівців з монетами. Протягом наступного тисячоліття галузь майже не розвивалася. Однак сьогодні виробники, стартапи, роздрібні конгломерати та інвестори змінюють це.

"Ринок все ще ранній, [але ми спостерігаємо] пожвавлення ринку торгових автоматів", - сказав Орр.

Останні повідомлення