Посібник із технічного етикету

Технічний етикет

Скажіть своє прохання та спасибі. Леді перші. Вилка йде з лівого боку тарілки.

Правила звичок та етикету у повсякденному житті добре встановлені, і для більшості з нас це ще з дитинства. Але коли BlackBerrys, iPod і ноутбуки входять в рівняння, все стає трохи туманніше. І всі бачили людей, яким можна було б використати ніжний продукт у правильному напрямку: ідіот, який у п’ятизірковому ресторані базікав на мобільний телефон, хлопець у метро з закрученими до максимуму навушниками на шиї, або ж забула дівчина у свій iPhone, поки її дата за столом шукає найшвидший спосіб зробити вихід. Але це не завжди так просто.

Наприклад: Чи менш обдумано демонструвати фотографії з ночі, коли інші люди хочуть їх побачити, або публікувати їх у Facebook, коли вони можуть не лестити для всіх? Скільки смайликів в електронному листі забагато? І коли вам абсолютно потрібно мати телефон у вібрації?

На щастя для нас, соціально невмілих технічних кретінів, у таких речей є влада. Томас П. Фарлі писав Сучасні манери: Посібник мислячої людини до соціальних грацій, написав колонку про етикет для журналу Town & Country, веде WhatMannersMost.com і наразі працює над своєю наступною книгою, яка буде зосереджена виключно на технічному етикеті. Ми сіли з гуру ввічливих речей, щоб скласти деякі основні вказівки щодо обіймання пристосувань, не підводячи всіх навколо вас за стіною.

Електронна поштаЕлектронна пошта

Як найбільш налагоджена форма цифрового спілкування, багато людей вже розібралися в тонкощах електронної пошти. Але це лише породжує сподівання на правильну поведінку. Почнемо з того, що багато людей схильні відмовлятися від умов належного письма лише тому, що роблять це на комп’ютері. Вам не потрібно розпочинати електронні листи з фірмового бланка чи інших подібних реліквій світу друку, але опускаючи великі літери та відсутність розділових знаків, або - що ще гірше - використовуючи всі великі літери, - все вийшло. "Усі ці" Е. Е. Каммінгси "просто думають, що швидкість важливіша за пунктуацію чи орфографію", - говорить Фарлі. "Не будь таким ледачим. Перевірка правопису зробить для вас 99 відсотків роботи ".

Над знайомством може бути ще одна поширена помилка. Якщо ви когось не знаєте, не переходьте прямо до прізвиська, навіть якщо воно здається очевидним. Можливо, у вас виникне спокуса надіслати електронною поштою [email protected] з повідомленням „Ей Джо”, але самовпевненим є припущення, що він їде Джо, якщо ви його особисто не знаєте, і це може запустити вас не на ту ногу. Коли безпечно переходити? "Зачекайте, поки людина відповість і підпише псевдонім", - говорить Фарлі. "Тоді у вас є вільне правління, щоб ним користуватися".

І стежте, як ви використовуєте ці коробки CC та BCC. Вірте чи ні, функція копіювання не була винайдена для боротьби з колегами, а сліпа копія копії - не для глузування під час низки відповідей електронною поштою за спиною когось іншого. "Використовуйте CC, коли є справжня причина, коли когось слід включити до розмови", - говорить Фарлі. "Не використовуйте його, щоб витягнути кинджали для когось на роботі". Окрім того, що вони поганого смаку, обидва методи можуть нанести вам удар, коли сторони починають усвідомлювати, що їхні контакти з вами перестали бути приватними.

Що стосується спірних питань смайликів, Фарлі вважає, що вони стерпні, якщо ви тримаєте їх лише у парі в будь-якому даному повідомленні. Коли ви підете набагато далі, настав час для іншого середовища. "Якщо щось таке нюансове, що вам доводиться сюди вводити смайлик, сюди нахмуритися, підморгувати, це, мабуть, розмова, яка заслуговує на те, щоб вести її по телефону", - говорить Фарлі.

Мобільні телефони

Стільникові телефони можуть бути найбільш наріканими з усіх цифрових пристроїв, і з поважної причини. Вони перетягують приватні розмови на публіку, підштовхують робоче життя до особистого, а завдяки інноваціям текстових повідомлень та смартфонів служать цілодобовими відволікаючими пристроями. Але кілька простих прийомів можуть перешкодити вам стати тим, хто постійно ловить крижані відблиски в проходах супермаркетів.

Номер один, просто замовчуй. Це може здатися очевидним, але з будь-якої причини люди, як правило, входять у свій особистий світ по телефону і втрачають повну перспективу того, наскільки вони голосні - особливо в і без того галасливих місцях, де здається нездатність почути вечірку з іншого боку подумки перекласти на "треба кричати в телефон, щоб вони могли мене почути". Просто знизивши свій голос, ви полегшите найбільший роздратування, пов’язаний із мобільним телефоном, і зробите світ також тихішим.

І знайте, коли просто прибрати телефон. Кінотеатри та касовий апарат у вашому місцевому Starbucks виділяються як найчастіше згадувані місця, щоб тримати його в кишені, але Фарлі каже, що він є особливим стикером для того, щоб повісити слухавку перед тим, як зайти в ліфт, де люди навколо вас буквально полонять до вашої розмови і лише за кілька футів. "Немає нічого прикрішого, ніж застрягти в переповненому ліфті, а хтось просто базікає".

Як щодо того, коли ви просто спілкуєтесь з кимось? Такі дії, як витягування телефону та покладання його на стіл в обід, ніби це ще один учасник партії, є абсолютним ні-ні. "Повідомлення, яке ви справді надсилаєте людині, з якою ви:" Ви не дуже цікаві для мене, щоб затримати мою увагу на весь цей обід ", - говорить Фарлі. “Як би хтось почувався, якби ти висунув телевізор і поставив його на стіл їдальні? Це той самий ефект ".

Грамотна робота з голосовою поштою - це двостороння вулиця. З одного боку, Фарлі каже, що абонентам потрібно тримати короткі повідомлення, які вони залишають іншим людям, оскільки не всі встигають слухати 10-хвилинний рахунок вашого дня. На протилежному кінці вам слід сказати про те, щоб насправді прослухати повідомлення, які люди залишають вам, перш ніж їм передзвонити, оскільки попросити їх переказати деталі, які вони вже залишили в повідомленні, марно витрачає свій час.

Коли вібрація доречна? Якщо ви хлопець і тримаєте телефон у кишені, Фарлі наполягає на тому, щоб якомога частіше це шлях, щоб мінімізувати занепокоєння інших, коли ви отримуєте дзвінки. Якщо ви жінка і носите свою в сумочці, де, можливо, ви не відчуваєте, що вона спрацювала, сигнал дзвінка - це нормально, але спробуйте дотримуватися дзвінка за замовчуванням і уникайте неприємних звукових ефектів і музики. Мелодії зворотного дзвінка, які замінюють звук дзвінка, який абоненти чують з іншого боку, музикою, також можна сприймати як зухвалий. Не всі хочуть бути підданими вашому вибору мелодій, оскільки вони чекають, поки ви відповісте.

Що стосується обміну текстовими повідомленнями, знайте, коли їх використовувати, а коли ні. Фарлі згадує свого друга, який годинами чекав вдома підрядника басейну, лише щоб дізнатися, що підрядник надіслав йому повідомлення, щоб повідомити, що він не приїде. Він ніколи не отримував повідомлення, оскільки його телефон не підтримував текстові повідомлення. Мало того, що підрядник помилився, припустивши, що текстове повідомлення потрапить до його клієнта, він чітко скопіював зв’язок і використав текстове повідомлення, щоб уникнути необхідності пояснювати себе по телефону. Поганий етикет - і ділова практика - з обох рахунків.

Що підводить нас до чергового надто поширеного зловживання технологіями: використання останньої хвилини повідомлень друзям, щоб покрити вашу реальну запізнення. Можливо, вам стане легше повідомити своєму другові, що ви все ще на відстані машини в той момент, коли ви повинні зустрітися з ними в ресторані, але це не робить вас менш пізнім. "Раніше, не маючи можливості зв'язатися з кимось, ви знали, що вони чекають, у вас не було можливості зв'язатися з ними, і ви наполягали на тому, щоб встигнути вчасно", - говорить Фарлі. "Зараз люди думають:" Якщо я запізнюся на 15 хвилин або на півгодини, я просто надішлю їм текстові повідомлення ". Але це все ще неважливо".

Соціальна мережа

Twitter, MySpace та Facebook в основному створили абсолютно нову нішу для взаємодії в Інтернеті. Але, як і у випадку з будь-яким носієм, правила прийнятного та того, що перетинає межу, ще не повністю розроблені. Найважливіша аксіома, яку потрібно зрозуміти: не всі мають однакові стандарти, як і ви. "Ваші межі не будуть такими, як у всіх", - говорить Фарлі. Ваші друзі можуть складатися з приятелів коледжу та близьких друзів, але ви ніколи не знаєте, чий бос, колеги чи батьки дивляться на їх сторінку.

Приклад: не просто обклеюйте ті фотографії свого друга пивним бонгом, бо ви думаєте, що вони веселі. "Якщо ви були на вечірці і зробили чудові, смішні та звинувачуючі фотографії всіх своїх друзів, ви хочете двічі подумати, перш ніж розміщувати їх у Facebook, і отримати їх дозвіл перед тим, як це зробити". Підхід Фарлі, як правило, полягає у створенні та опублікуванні альбому за умови, що в ньому немає нічого обурливого, а потім діліться ним лише з друзями, які були там, залишайте за собою можливість позначити себе і завжди пропонуйте видалити всі фотографії, які друзі не є комфортно з. Те саме стосується старих фотографій, які можуть повернутися до епохи, яку ви пам’ятаєте з любов’ю, але ваші друзі воліють забути. Запитайте спочатку, опублікуйте пізніше. Навіть якщо це трохи консервативно, ваші друзі, як правило, оцінять додаткову увагу.

А як щодо тих прохань про подругу від вашого начальника чи вашої 60-річної тітки? Якщо ви не хочете, щоб вони були обізнані з усіма подробицями вашого життя, подумайте про використання обмеженого доступу (наприклад, обмежений профіль у Facebook), який зменшить те, що вони бачать, лише до основ. Таким чином, ви уникнете незручності кинути їх, але збережете конфіденційність. Якщо ви дійсно не хочете когось подружити або вважаєте це недоречним, як викладач із проханнями друзів від учнів, не бійтеся натискати цю кнопку відмовити. Просто будьте готові пояснити себе особисто, якщо ваш відхилений “друг” задає питання. Фарлі вважає, що послідовна політика робить це найпростішим, тому Джефф із маркетингу не почуватиметься відокремленим, коли дізнається, що ви відмовились від нього через вашу політику "відсутність колег". (Встановлення політики "заборонено" не може бути настільки дипломатичним.)

У Twitter легко отримати бачення тунелю, коли твіти туди-сюди між друзями стають майже розмовою. Але ніколи не забувайте, що це все транслюється для всіх. Фарлі застерігає, щоб приватні дані не пропускались у повідомленнях друзям у Twitter (“@gainrelyemployed поздоровлення з новою роботою!”), Коли людина може не хотіти, щоб це знала вся її база в Twitter (“@gainrelyemployed ви планували дати нам два за тиждень? ").

Перегляньте наш подкаст на Facebook Tabuos.

Миттєві повідомлення

Для тих з нас, хто протягом дня проводить будь-яку помітну кількість часу перед комп’ютером, увійшовши до таких клієнтів, як AOL Instant Messenger та Yahoo! стали як друга природа. Вони є чудовим способом багатозадачності, але ви також можете перетворитись на відволікання або тягар для деяких людей, якщо не будете обережні.

Заради себе візьміть звичку залишати повідомлення. Вони не тільки дають іншим людям зрозуміти, чи варто вам перемовляти телефон, вони врятують вас від небажаних перебоїв, коли ви зайняті або просто не встигнете поговорити. У цій самій примітці обов’язково поважайте статус інших людей та повідомлення про відсутність. "Якщо ви ніколи раніше не спілкувались з кимось, я хотів би бути впевненим, що це справді хтось, хто вітає ваше ім'я, що з'являється на екрані", - говорить Фарлі. "Будьте обережні, використовуючи його, щоб не втручатися в чуже життя, коли це не вітається".

І як тільки ви почнете розмову, зробіть спробу насправді не відставати від неї. Кожному потрібно буде відходити від письмового столу час від часу, коли розмова триває протягом двох годин, але швидке “brb” творить чудеса, щоб усунути двозначність, коли ви раптом перестаєте відповідати. "Якщо ви перебуваєте в розпалі бурхливої ​​розмови, вам не слід просто підніматися і йти геть, так само, як ви не просто відклали слухавку в середині речення і пішли геть", - говорить Фарлі. .

Як і в електронних листах, ви також хочете легко розглядати смайлики та абревіатури. "Якщо справа починає виглядати як якийсь урядовий документ, оскільки існує так багато абревіатур, це вже ледве спілкування", - говорить Фарлі. "Це справді перемагає мету всього цього миттєвого спілкування, коли людина повністю спантеличена тим, що саме ви намагаєтесь сказати". І смайлики: поводьтеся спокійно, якщо ви не хочете, щоб люди думали, що ви дев’ятирічна дівчинка.

Золоте правило

Вам не потрібно запам’ятовувати довгий перелік порад та підказок, щоб ненавмисно не впасти у врівноваженість та гідність своїми технічними іграшками. У Фарлі набагато простіша аксіома: «Завжди пам’ятай, що люди є більш важливими пристроями». Подумайте про торговця магазину, який змушує вас чекати біля каси з готівкою в руках, щоб відповісти на телефон, щоб поговорити з кимось із миль, який може коли-небудь зайти щось купити. Це не має сенсу. "Ви не можете забути, що у вас є живі людські істоти поруч із вами, і вони заслуговують на вашу увагу, перш ніж ви звернете увагу на свої пристрої", - говорить Фарлі. "Якщо ви будете дотримуватися цього правила, ви, мабуть, зможете вирішити 90 відсотків етичних дилем, коли справа стосується техніки".

Останні повідомлення