Facebook запустить Athena, супутникового інтернет-провайдера

SpaceX GeoTel

Набридла монополія, яку більшість постачальників послуг Інтернету мають над своїми громадами? Як щодо іншого типу телекомунікаційного гіганта?

У публічно розкритих електронних листах FCC та у підтвердженні Wired Facebook заявив, що прагне запустити власний супутник під назвою Athena, щоб запропонувати широкосмугові послуги в "необслуговуваних і недостатньо забезпечених" районах. Супутник із низькою орбітою навколо Землі планується запустити десь на початку наступного року, і спочатку він матиме місію "обмеженої тривалості". Цілком імовірно, що Facebook може потім знову запустити Athena на більш тривалий час, якщо її початкова пробна версія виявиться успішною.

«Хоча нам наразі нема чого ділитися з конкретними проектами, ми вважаємо, що супутникові технології стануть важливим фактором для наступного покоління широкосмугової інфраструктури, що дозволить забезпечити широкосмугове підключення до сільських регіонів, де зв’язок з Інтернетом відсутній або не існує ", - сказав представник Facebook про Афіну.

Вже в травні цього року IEEE Spectrum висловив припущення, що Facebook працює над проектом супутникового Інтернету, посилаючись на електронні листи з FCC - і це далеко не одне. І SpaceX, і OneWeb прагнуть передавати Інтернет через супутник до недоотримуваних громад; SpaceX запустив перші два із запланованого великого парку супутників Starlink для цієї мети в лютому і отримав схвалення FCC для плану в березні.

На даний момент проект Facebook далеко не такий амбіційний. Цей перший супутник здається випробуванням більше, ніж будь-що інше, оскільки Інтернет з низькоземної орбіти потребує сукупності супутників (а-ля Starlink) для реального покриття.

Тим не менш, цікаво подивитися, що планує Facebook, особливо зважаючи на те, що попередні спроби такого роду послуг не працювали добре. На початку цього року компанія вирішила відмовитись від спроб побудувати власний інтернет-дрон після чотирьох років розробки. Ми побачимо, наскільки добре коштує цей останній проект.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found