Ксанга, ми навряд чи знали вас: Ода найзапеклішій соціальній мережі за всю історію

логотип xangaВи пам’ятаєте Ксангу? На початку 00-х років це була досить грізна платформа для ведення блогів, де проживають страждаючі згадки та болісні флірти підлітків та молодих людей у ​​всьому світі. І хоча його зірка почала згасати ще кілька років тому, зараз вона дійсно знаходиться на межі зникнення - і це ганьба, адже в ній розміщуються одні з найбезглуздіших речей в Інтернеті.

У мене в середній школі була Ксанга, і я впевнений, що це остаточний доказ того, що ваша передньо-лобова кора в цьому віці жахливо недорозвинена. Ксанга був настільки глибоко емоційним, що я не був би здивований, якби ви сказали мені, що Dashboard Confessional насправді був просто дуже витонченим музичним роботом, який об’єднав колективний вміст сайту в жалібні балади.

І саме це зробило це чудовим! Це було так сердечно на рукаві, сумна сестра мішка занадто кричущого MySpace і занадто молодого LiveJournal. І це абсолютно духовний дядько принаймні третини Tumblr. Ви просто знаєте ту Анжелу Чейз з Моє так зване життя все було б над цим. І зараз він закриється, якщо не зможе залучити 60 000 доларів США за рахунок краудфандингової кампанії. Поки що їхні зусилля щодо збору коштів йдуть досить добре, зібрано майже 20 000 доларів, і це триває до 15 липня.

Але дні безкоштовної Ксанги закінчились. У разі успішного збору коштів генеральний директор Джон Хілер пояснює, що Xanga перейде на платну модель підписки, щоб користувачі могли користуватися послугами без реклами. І це може бути проблемою, оскільки вже існує низка безкоштовних сервісів, які витіснили потребу в Xanga - люди можуть вести блоги на WordPress або Tumblr, або просто використовувати Facebook, Twitter та Instagram, щоб висловити свої почуття спільноті або громадськість.

Tumblr міцно тримається того, що могло б бути сьогодні аудиторією Xanga, і, хоча нещодавнє придбання Yahoo спонукало користувачів, навряд чи вони вирішать, що ненавидять це так сильно, що хочуть заплатити за підписку на Xanga - вони просто перейдіть на наступну чудову безкоштовну платформу.

Отож, коли ми спостерігаємо за останніми великими помираючими захопленнями колись могутньої платформи для ведення блогів, ось кілька причин, чому я справді скучаю за цим смішним сайтом:

Це породило “eProps”

Ви можете щось «сподобатись» у Facebook та «улюбити» у Twitter, але користувачі Xanga дали один одному «eProp», про що набагато смішніше думати і говорити. Чи можете ви уявити, якби фраза "e-prop" вторглась у нашу колективну свідомість так само, як це зробили "подобається" чи "друг"? Світ був би безглуздішим місцем. "EProps" звучить як щось, що сказав би похмурий дорослий, який прикидається підлітком, але це РЕАЛЬНО. Або це було реально. RIP eProps, RIP Xanga. Мені також подобається, що ви можете давати максимум два eProps одночасно комусь. Чому два? Це було чудово довільно.

У ньому була функція під назвою “Пульс”, яку він описав як “безтурботний міні-блог”

Я ніколи не користувався Pulse, оскільки протягом кількох місяців у 2004 році я був лише відвідувачем Ксанги, а Pulse розпочав свою діяльність у 2007 році. Але думка про те, що компанія називає одну із своїх послуг «безтурботним міні-блогом», мене бентежить. Чому це не турбує? Це нова функція на веб-сайті, що занепадає. Це повинно нервувати, щоб проявити себе. У будь-якому випадку це повинен бути "міні-блог, заповнений тривогою".

Загальний 2004 рік

В основному, Ксанга чудова, бо це капсула часу початку 2000-х. Тоді, коли ми думали, що можемо включити eProps у своє життя. Ще колись називати щось «веб-журналом» було прийнятно. Я знаю, що люди все ще ним користуються, і я можу бути упередженим, тому що познайомився з ним у дні його слави, але Ксанга повинен бути принаймні збереженим істориками на випадок, якщо ми якось втратимо всю іншу інформацію про те, що відбувалося у 2000-х.

І, звичайно, вони переконаються, що ми на короткий момент були трохи самозакоханими та самозалученими, передаючи свою особисту інформацію, примусово обмінюючись оновленнями ... о, почекайте секунду. Ми все ще робимо однакові речі. Просто розповсюджений на різних платформах, і, як правило, з кращим правописом та граматикою та графікою. А нещодавнє додавання Facebook, яке дозволяє використовувати анімовані смайлики, щоб продемонструвати свій настрій, є абсолютно зворотним ефектом Xanga. Ксанга заповнена безглуздістю, але вона є прототипом соціальних медіа, якими ми зараз користуємось, і я сподіваюся, що принаймні збережемо її в архіві.

Якщо ви теж хочете здійснити подорож по провулку пам’яті Xanga, є кілька блогів Xanga, які роблять саме це. Все це лише доводить, що ви ніколи не надто емоційні до Інтернету.

xanga angst

Останні повідомлення