Пояснення щодо політики конфіденційності Facebook

Перегляньте повний архів Загальних положень та умов.

Ласкаво просимо до першого видання Загальних положень та умов, щотижневої колонки, де ми розбиваємо заплутану халепу умов користування веб-сайтами та послугами, політику конфіденційності та інше адвокатське мумбожумбо на мову, яку може зрозуміти будь-хто. Цього тижня ми маємо справу з непомітною політикою конфіденційності Facebook, також відомою як "Політика використання даних".

З огляду на свою історію, яка відмовлялася від проблем, пов’язаних із конфіденційністю користувачів, Facebook розбив Політику використання даних на кілька частин, очевидно намагаючись полегшити її розуміння. Він також виключив багато загадкових юридичних фраз, які часто використовуються в політиці конфіденційності. І все-таки, приблизно на 8 700 слів, документ залишається майже непроникним. Давайте трохи спростимо справи, чи не так?

Частина 1. Ваша конфіденційність, інформація та (невизначено) спосіб їх використання

Що Facebook знає про вас

Це просто: Facebook може записувати та отримувати доступ до всієї інформації, якою ви ділитесь у Facebook - все це. (Хоча він не завжди може поділитися цією інформацією з рекламодавцями чи іншими сторонніми розробниками - про це пізніше.) Він також може отримати доступ до інформації, яку інші користувачі Facebook діляться про вас у Facebook. Нарешті, він може отримати доступ до різноманітної інформації з веб-сайтів, які ви відвідуєте, за допомогою кнопки «Подобається» - навіть якщо ви в той час не входили в Facebook. Насправді вам навіть не потрібно мати обліковий запис Facebook, щоб соціальна мережа збирала певні шматочки даних.

Якщо припустити, що у вас є обліковий запис Facebook, ось якнайшвидший список інформації, яку Facebook, напевно, збирає про вас:

 • Ім'я
 • Вік
 • Стать
 • Адреса електронної пошти
 • Мережі
 • Фото та відео
 • Теги та дані особи (для пропозицій міток) Оновлення: Детальніше про тривожні можливості розпізнавання обличчя Facebook читайте тут. (Дякуємо, мишці!)
 • Які профілі ви переглядаєте
 • З ким ви спілкуєтесь через Facebook Messenger
 • Сімейний стан
 • «Сподобалось» (будь-коли ви натискаєте кнопку «Подобається» на Facebook або сторонній веб-сайті)
 • Списки улюблених речей (фільми, музика, книги тощо)
 • Політична приналежність
 • Які веб-сайти ви відвідуєте і коли
 • Все, що ви купуєте за допомогою кредитів Facebook
 • Тип браузера
 • Тип операційної системи
 • IP-адреса
 • Місцезнаходження GPS
 • Ідентифікаційний номер користувача
 • Ім'я користувача

Державне проти приватного

Ваші загальнодоступні дані: Facebook дозволяє зробити певну інформацію приватною або зробити всю вашу інформацію загальнодоступною. Однак навіть якщо ви налаштуєте параметри конфіденційності, щоб зробити все приватним, деяка інформація є загальнодоступною, незалежно від того, що ви робите. Всю публічну інформацію може побачити кожен, навіть якщо у нього немає облікового запису Facebook. А “будь-хто” включає інші веб-сайти, ігри та різні веб-програми. Завжди загальнодоступна інформація - те, що Facebook називає «основною інформацією» - включає:

 • Ім'я
 • Фотографії профілю
 • Фотографії на обкладинці
 • Стать
 • Ім'я користувача
 • ідентифікатор користувача
 • Коментарі, зроблені на загальнодоступних веб-сайтах, які використовують плагін для коментування Facebook
 • Коментарі, зроблені на публічних веб-сайтах через плагін для коментування Facebook про вас іншими людьми

Окрім цих деталей, решту інформації, яку ви вирішите поділитися з Facebook, можна зробити більшою чи меншою мірою приватною. Facebook також досить добре пояснює, як може використовуватися інформація, якою ви публічно ділитесь. З Політики використання даних:

Вибір зробити вашу інформацію загальнодоступною також означає, що ця інформація:

 • можуть бути пов’язані з вами (тобто, ваше ім’я, фотографії профілю, обкладинки, часові шкали, ідентифікатор користувача, ім’я користувача тощо) навіть поза Facebook;
 • може з’являтися, коли хтось робить пошук у Facebook або в загальнодоступній пошуковій системі;
 • будуть доступними для інтегрованих у Facebook ігор, програм та веб-сайтів, якими ви та ваші друзі користуєтесь; і
 • буде доступний кожному, хто використовує наші API, такі як наш API API.

Ваші приватні дані: Facebook дозволяє зробити більшість інформації, якою ви ділитесь, приватною. Що означає "приватне", вирішувати вам. Ви можете поділитися з усіма своїми друзями або скористатися опцією “налаштувати”, доступною у кожному вікні оновлення стану, що дозволяє вам ділитися оновленням статусу чи фотографією з певними людьми, але не з іншими. Щоб дізнатись, як перевірити або оновити налаштування конфіденційності, натисніть тут або читайте далі.

“Як Facebook використовує ваші дані” (або щось подібне)

Цей розділ легко стає однією з найважливіших частин Політики використання даних Facebook - у ньому є "використання даних" прямо в назві! Це також є найбільш заплутаною, нікчемною частиною всього кривавого документа.

Facebook, за всіма показниками, є рекламною компанією - саме так він заробляє гроші. Продаж реклами здійснюється шляхом збору всієї вищезазначеної інформації про своїх користувачів, а потім використання цих даних для продажу „націлених оголошень” - оголошень, на які ви, швидше за все, натиснете, ніж для будь-кого.

Як частина своєї Політики використання даних, Facebook викладає ситуації, для яких він залишає за собою право використовувати вашу інформацію, а також деякі приклади використання цієї інформації. Зверніть увагу, що я сказав "контури", а не "пояснює", "деталі" або будь-яке інше слово, яке означає, що Facebook насправді розповідає вам про щось варте тут. Крім того, зауважте, що я сказав “деякі приклади” - Facebook не говорить нам всі про те, як він може використовувати ваші дані, лише деякі милі приклади.

Отже, для чого Facebook використовує вашу інформацію? Це: «Ми використовуємо інформацію, яку ми отримуємо про вас, у зв’язку з послугами та функціями, які ми надаємо вам та іншим користувачам, таким як ваші друзі, наші партнери, рекламодавці, які купують рекламу на сайті, та розробники, які створюють ігри та додатки. та веб-сайти, якими ви користуєтесь ".

Що означає "у зв'язку з" тут, залишається тривожно неясним. Facebook відвертає кілька прикладів, але не перераховує всі способи використання вашої інформації, як я вважаю.

Однак там сказано, що вся інформація, яку ви надаєте Facebook - тобто все, що ви робите на Facebook, або все, що робить хтось із ваших друзів на Facebook, що посилається на ваші дані, - доступна компанії. Facebook також залишає за собою право використовувати ваші дані, якщо у них є:

 • отримав ваш дозвіл
 • сказав вам, що це зробить (через Політику використання даних)
 • або видалив будь-яку особисту інформацію, таку як ваше ім’я

Іншими словами, Facebook залишає за собою право використовувати вашу інформацію, як тільки вважає за потрібне, доки вона “у зв’язку з послугами та функціями”, які вона надає. Що означають "послуги" чи "функції", гадайте.

Підсумок: Цей розділ надзвичайно розмитий, і він повинен змусити вас насторожитися щодо того, щоб взагалі мати обліковий запис Facebook.

Деактивувати проти Видалити

Facebook дозволяє два рівні розрізання зв’язків із соціальною мережею: деактивація, яка просто ставить ваш обліковий запис на паузу; та видалення, яке повністю видаляє всі ваші дані з Facebook та його серверів.

Вимкнути: Якщо ви просто деактивуєте свій обліковий запис, ви все одно з’явитесь у «списку друзів» своїх друзів, а це означає, що інформація все ще може бути доступна Facebook або будь-якому сторонньому веб-сайту, грі чи додатку, які отримують доступ до списків контактів ваших друзів . Ви також можете легко повторно активувати свій рахунок у будь-який час.

Щоб деактивувати свій рахунок, натисніть тут.

Видалити: Видалення вашого облікового запису остаточно, і його не можна скасувати, як тільки ви це зробите. Більшість з вас дані будуть видалені з серверів Facebook, але процес триває до 90 днів. (Чому це займає так багато часу, Facebook не каже.) Але будьте обережні: Навіть якщо ви видалите свій обліковий запис, певна інформація, як-от усі ваші розмови з іншими користувачами Facebook або публікації в групах, залишиться на сайті, як і є не пов'язаний виключно з вашим обліковим записом. Тож майте це на увазі.

Щоб остаточно видалити свій обліковий запис, натисніть тут.

Частина 2. Спільний доступ

Кнопка Facebook подобається

Це одна область, де речі стають складними. Як зазначалося вище, ви маєте можливість вибору способу обміну (більшою частиною) вашої інформації. Проблема в тому, що ваші друзі також мають таку здатність - і частина інформації, якою вони діляться, включає дані про вас.

Наприклад, навіть якщо ваші налаштування конфіденційності позначені якнайшвидше, інші можуть бачити коментарі, які ви залишаєте до оновлень стану, фотографій, посилань або відео, які вони діляться; особа, яка його розмістила, контролює, хто бачить оновлення та всі пов’язані коментарі.

Крім того, навіть якщо ти ховаєшся ваш списку друзів, ви з’явитесь у списках друзів своїх друзів, які можуть бути загальнодоступними або доступними для сторонніх веб-сайтів або додатків.

Коротко, будь-який вміст, який стосується вас, але контролюється кимось іншим, не в ваших руках.

Facebook дозволяє контролювати налаштування конфіденційності для кожного оновлення статусу. Ось інструкції, які дає Facebook, які пояснюють, як це працює:

Щоразу, коли ви публікуєте вміст (наприклад, оновлення статусу, фотографію чи реєстрацію), ви можете вибрати конкретну аудиторію або навіть налаштувати свою аудиторію. Зробити це,

 • просто натисніть на значок спільного доступу та виберіть, хто може його бачити. Виберіть цю піктограму, якщо хочете щось зробитиГромадський. Вибір зробити щось публічним - це саме те, як це звучить. Це означає, що будь-хто, включаючи людей поза Facebook, зможе побачити його або отримати до нього доступ.
 • Виберіть цю піктограму, якщо хочете поділитися своїм FacebookДрузі.
 • Виберіть цей значок, якщо хочетеНалаштувати Ваша аудиторія. Ви також можете використовувати це, щоб приховати свою історію від конкретних людей.
Якщо ви когось позначите тегом, ця людина та її друзі зможуть побачити вашу історію незалежно від того, яку аудиторію ви вибрали. Те саме справедливо, коли ви схвалюєте тег, який хтось інший додає до вашої історії.

Facebook тут також зазначає, що вам слід “завжди думати перед тим, як розміщувати повідомлення, особливо тому, що“ інформація, якою ви ділитесь у Facebook, може бути скопійована або повторно поділена кожною людиною, яка її бачить ”. Дійсно порада мудреця.

Контактна інформаціяFacebook дозволяє знаходити людей, шукаючи адресу електронної пошти або номер телефону, пов’язаний з обліковим записом цього користувача у Facebook. Однак ви можете змінити свої налаштування конфіденційності, щоб лише ваші поточні друзі могли знайти вас таким чином (або друзі друзів, або хтось, хто має таку інформацію). Щоб змінити це, натисніть «редагувати налаштування» в розділі «Як ви підключаєтеся» та виберіть свій параметр у першому варіанті у спливаючому вікні.

Facebook також дозволяє людям знаходити вас через свого імпортера контактів, який імпортує людей, з якими ви пов’язані, скажімо, через Gmail.

Мобільний доступНе дивно, що інформація, яку ви розкриваєте Facebook, може бути доступна через мобільні пристрої ваших друзів (або в додатку, або через мобільний веб-сайт Facebook). Цією інформацією ваші друзі зможуть повторно поділитися через їх мобільні пристрої.

Друзі, які діляться з вами

Посилання та теги: Сюрприз! Ваші друзі на Facebook можуть ділитися з вами посиланнями. Один із способів це зробити - "позначити" посилання, яким вони діляться на ваше ім'я. Ви можете переглядати кожне посилання, до якого додано теги, автоматично затверджувати кожне посилання, або налаштовувати його таким чином, щоб певні люди могли автоматично додавати теги до вас, тоді як інші повинні попередньо отримати ваше схвалення. Щоб встановити це, виберіть у налаштуваннях конфіденційності опцію “Графік часу та позначення” та виберіть свої уподобання.

Позначення тегом повідомлення або нитки коментарів дозволяє лише тим, хто має дозвіл, переглядати інформацію, яка може бачити тег.

Групи: Ви маєте вибір, приєднуватися чи ні до групи Facebook. Однак, коли у вас є, будь-хто в цій групі може запросити вас до підгруп. Ваше ім’я буде відображатись як “запрошене” до підгрупи, доки ви не ввімкнете або не вимкнете.

Сторінки: Просто припустіть, що все, що ви робите, пов’язане зі Сторінкою у Facebook, яке є загальнодоступним та часто використовується бізнесом та виданнями, є загальнодоступним. "Подобання" Сторінці - це загальнодоступне схвалення, і ваші друзі на Facebook можуть побачити, що вам "сподобалось" певну сторінку в їхній стрічці новин. Коментарі на Сторінках також є загальнодоступними - тому будьте обережні, що говорите на Сторінці.

Журнал активності: Facebook дозволяє переглядати деякі дії, пов’язані з вашим обліковим записом Facebook, наприклад веб-сайти чи продукти, які вам сподобалися, або посилання, якими ви поділилися. Щоб переглянути це, натисніть на свій “Журнал активності”, який з’явиться під вашим зображенням обкладинки на Вашій шкалі часу. На цій сторінці ви можете "не схожий" або видалити кожну дію.

Частина 3. Веб-сайти та сторонні програми

Платформа Facebook: Це послуга, яку пропонує Facebook, що дозволяє веб-сайтам, іграм та іншим стороннім програмам отримувати доступ до вашої інформації на Facebook.

Програми та ваша інформація: Ваша особиста інформація на Facebook поширюється в Інтернеті завдяки програмам - як тим, якими ви особисто користуєтесь, так і тими, якими користуються ваші друзі.

Перш ніж встановлювати програму, її потрібно затвердити. Кожна програма вимагає отримати доступ (і зберігати на власних серверах) до частин ваших даних Facebook. Деякі програми хочуть мати невеликий доступ; деякі хочуть багато чого. Але пам’ятайте: програми часто можуть отримати доступ до вашої інформації просто тому, що ваш друг схвалив її. Facebook надає вам можливість обмежувати типи даних, до яких можуть мати доступ програми ваших друзів, але вам доведеться зняти галочку з кожної категорії інформації окремо в розділі "Програми, ігри та веб-сайти" у налаштуваннях конфіденційності. Для цього відредагуйте свої налаштування в підрозділі «Як люди передають вашу інформацію до програм, якими вони користуються».

Вхід через Facebook: Коли ви вирішили увійти на сторонній веб-сайт із вашими обліковими даними Facebook, Facebook надає цьому веб-сайту ваш ідентифікатор користувача Facebook, але не надає цьому веб-сайту вашу адресу електронної пошти. Деякі сайти можуть автоматично зв’язати вас із вашим обліковим записом Facebook, якщо ви використовуєте одну і ту ж адресу електронної пошти для входу в обидва.

Соціальні плагіни: Facebook описує соціальні плагіни як «маленький шматочок Facebook», вбудований в інші веб-сайти. Найпоширеніший соціальний плагін - це кнопка "Подобається" та "Поділитися". Кожного разу, коли ви відвідуєте веб-сайт із будь-яким соціальним плагіном Facebook (тобто більшість веб-сайтів), поки ви все ще ввійшли в Facebook, Facebook отримує інформацію про ваше відвідування цього сайту (ваше ім’я, браузер, IP-адреса, дата та час вашого відвідування тощо). ) Частина цієї інформації передається Facebook навіть якщо ви не ввійшли в систему або не маєте облікового запису Facebook.

Facebook отримує цю інформацію, встановлюючи файли cookie на ваш комп’ютер (про це нижче). Ці файли cookie використовуються для показу оголошень на Facebook та поза ним. Facebook заявляє, що не використовує інформацію для створення "профілю" щодо вас або ваших звичок перегляду, але вона може використовуватися без вашої особистої інформації або як частина групи даних "для загального покращення оголошень та інформації, яку ми отримуємо до вивчати, розробляти або тестувати нові та існуючі товари чи послуги ". Ці дані зберігаються протягом 90 днів.

Миттєва персоналізація: Facebook співпрацює з багатьма веб-сайтами, такими як Rotten Tomatoes, для надання "миттєвої персоналізації". Це означає, що якщо ви ввійшли в Facebook, один із цих веб-сайтів-партнерів може отримати доступ до вашої «загальнодоступної інформації», а також до вашого ідентифікатора користувача та списку друзів. Це дає вам можливість коментувати сайт і бачити, як ваші друзі у Facebook користувались цим сайтом.

Сайти, з якими Facebook співпрацює, є:

 • Bing - соціальний пошук
 • Пандора - персоналізована музика
 • TripAdvisor - соціальні подорожі
 • Yelp - Місцеві відгуки друзів
 • Гнилі помідори - огляди фільмів друзів
 • Clicker - персоналізовані телевізійні рекомендації
 • Scribd - Соціальне читання
 • Документи - Співпраця з документами
 • Zynga - Соціальні ігри (The Ville, Zynga Slingo та 7 інших ігор)
 • Kixeye - Соціальні ігри (Військовий командир та Бойові пірати)
 • EA - Соціальні ігри (SimCity Social)

Щоб вимкнути миттєву персоналізацію, натисніть «редагувати налаштування» під підрозділом «Миттєва персоналізація» в розділі Додатки, ігри та веб-сайти в налаштуваннях конфіденційності. (Можливо, вам доведеться закрити відео про миттєву персоналізацію, перш ніж ви зможете фактично отримати доступ до налаштувань конфіденційності.) Закривши неприємне спливаюче відео, зніміть прапорець внизу екрана.

Примітка: Якщо ви вже відвідали веб-сайт із миттєвою персоналізацією з дозволеною функцією, то на цьому веб-сайті (і Facebook) можуть зберігатися дані ваших відвідувань.

Пошукові системи: Ви можете вибрати, чи відображати ваш профіль Facebook у пошукових системах, таких як Google. Ця опція вмикається автоматично. Щоб вимкнути його, натисніть тут і зніміть прапорець «увімкнути загальнодоступний пошук» внизу,

>> Наступна сторінка: Реклама, відстеження Facebook, а також шанси та кінці

Частина 4. Реклама

Ваша «основна інформація» та будь-яка інша інформація, якою ви публічно поділилися або надали доступ до Facebook іншим способом, можуть бути використані соціальною мережею для розміщення реклами.

Рекламодавці: Коли хтось рекламує у Facebook, соціальна мережа дозволяє їм вибрати точну демографічну групу, на яку вони хочуть орієнтуватися. (Ви можете спробувати зробити тут своє власне оголошення.) Ця інформація походить з вашого профілю в Facebook та активності на сайті.

“Соціальний контекст”: Facebook часто поєднує рекламу з іншим вмістом з Інтернету, який пов’язаний - так само, як це роблять Google та багато інших рекламодавців в Інтернеті.

Рекламні історії: Рекламні історії - це як оголошення ваших друзів. Вони створюються на основі ваших дій у Facebook (сподобалися, відповідають на запрошення тощо) і відображаються там же, де розміщуються оголошення на вашій інформаційній панелі стрічки новин Facebook.

Вміст Facebook: Facebook іноді рекламує власні функції на основі послуг, якими ви або ваші друзі користуєтесь. Отже, якщо ви використовуєте інструмент імпорту контактів Facebook, Facebook може повідомити друзям, що ви це зробили, або навпаки.

Частина 5. Технологія відстеження Facebook

Facebook використовує cookie-файли, пікселі (невидимі блоки коду, вбудовані у веб-сайт) та інші подібні технології для відстеження того, що ви робите в Інтернеті.Facebook любить говорити про те, як ці зібрані дані допомагають покращити Facebook, але пам’ятайте: це основний спосіб збору ваших даних. Іншими словами, коли люди скаржаться на те, що Facebook "шпигує за вами", це технології, про які вони говорять.

Ви можете заблокувати ці файли cookie та пікселі за допомогою плагіна веб-переглядача, як-от Do Not Track Plus або Ghostery.

Частина 6. Шанси та кінці

В кінці Політики використання даних Facebook він передає різноманітну іншу інформацію, наприклад, як зв’язатися з компанією, що робити, якщо користувач Facebook помирає, та детальну інформацію про те, як він дотримується законодавства певних країн. Жодне з них, напевно, життєво важливо для більшості користувачів, але це варто переглянути.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found