Що таке Live View і чому його слід використовувати на дзеркальній дзеркальній камері?

dslr-live-view

Якщо вас бентежить функція перегляду в прямому ефірі на вашій камері, не хвилюйтеся; процес його використання не може бути простішим. Протягом десятиліть фотографи традиційно знімали сцену, переглядаючи оптичний видошукач своєї камери. У дні кіно це був єдиний спосіб сфотографувати вашу фотографію, але з розвитком дзеркальної камери, а згодом і беззеркальної камери, майже всі системи сьогодні дають вам можливість використовувати режим перегляду в реальному часі (це, власне, лише режим на беззеркальних камерах).

У загальних рисах перегляд в режимі реального часу знімає те, що бачить ваша камера безпосередньо з датчика зображення та відображає на РК-екрані. На дзеркальних дзеркальних фотокамерах це означає замикання дзеркала та відкриття затвора, щоб датчик завжди був підданий світлу, повністю минаючи оптичний видошукач. Є кілька переваг - і деякі недоліки - у зйомки в цьому режимі. Ось як це максимально використати.

Навіщо використовувати живий перегляд?

Перша перевага використання режиму перегляду в реальному часі полягає в тому, що в порівнянні з видошукачем ви отримуєте набагато більше зображення того, що може бачити ваша камера. Особливо виграють від цього ті, хто практикує такі жанри, як пейзажна фотографія. Чому? Що ж, у жанрі, де мало місця для помилок, більший екран дає вам більш детальну перспективу. Це допомагає отримати ідеальну експозицію, композицію та фокус.

Автофокус також є більш точним при використанні режиму перегляду в режимі реального часу, оскільки фокус відбувається безпосередньо на самому датчику зображення, а не на окремому датчику автофокусування. Крім того, ви можете зосередити увагу на речах, які знаходяться набагато ближче до країв кадру, порівняно із системою автофокусування у видошукачі DSLR. На найновіших камерах це також може дозволити фокусування розпізнавання об’єктів, як виявлення обличчя чи очей. Поки точність зростає, швидкість фокусування може знижуватися. Зеркальні дзеркальні фотокамери Nikon вдаються до більш повільного автофокусування з виявленням контрасту в режимі реального часу, тоді як дзеркальні камери Canon використовують більш швидкий фазовий автофокус у поєднанні з виявленням контрасту і в результаті отримують набагато менший штраф.

Перегляд у режимі реального часу також значно полегшує фокусування вручну завдяки збільшеному екрану. Деякі камери навіть мають опцію “підсилення фокусу”, яка є особливістю, яка виділяє області з найбільшою контрастністю, щоб ви могли візуально побачити, де фокус найгостріший. Це корисно для всього - від пейзажів до знімків натюрмортів до позуючих портретів. Для найкращих результатів ми радимо використовувати штатив, який дозволить вам зробити крок назад і не турбуватися про підтримку стабільності камери.

Ви також можете переглянути попередній перегляд глибини різкості в режимі реального часу. Що-небудь, хто любить кремове боке, буде приємно це знати. У поєднанні з покращеною точністю фокусування це означає кращі результати на широких діафрагмах з невеликою глибиною різкості.

Ще однією перевагою зйомки в режимі реального часу є відображення гістограми. Якщо ваше зображення буде занадто темним або занадто яскравим, ваша гістограма відразу це відобразить, і вам не доведеться коситись на найсвітліші моменти і гадати, видуті вони чи ні. Можливість миттєвого перегляду гістограми допомагає визначити, чи потрібно вносити зміни до експозиції, пришвидшуючи процес створення та заощаджуючи час на редагування. Це набагато швидший процес, ніж постійне фотографування та перегляд.

Кнопка огляду живого перегляду Nikon D810

У той час як більшість нових і висококласних камер мають можливість бачити композиційну сітку у видошукачі, старші та деякі камери початкового рівня цього не роблять. Однак майже всі камери з режимом перегляду в реальному часі дозволять побачити композиційну сітку під час використання цієї функції. Отже, якщо ви хочете застосувати, наприклад, правило третин, ви можете правильно розташувати предмет на правій або лівій вертикальній лінії сітки, не маючи необхідності вгадувати, де вони повинні бути.

Навіщо використовувати видошукач?

На додаток до більш повільного автофокусування, режим перегляду в реальному часі на дзеркальних дзеркальних фотокамерах, як правило, має довший час затемнення затвора та повільніші показники серійної зйомки. Ті, кому потрібно рухатись швидкими темпами - наприклад, журналісти та вуличні фотографи - не зможуть працювати настільки ефективно, якби знімати в режимі реального часу.

Іншим серйозним недоліком є ​​істотно скорочений час автономної роботи. Оптичний видошукач майже не використовує енергію, а дзеркальні дзеркальні фотоапарати часто можуть робити тисячі фотографій за один заряд акумулятора. Однак у режимі живого перегляду ви можете отримати лише кілька сотень, оскільки безперервне живлення датчика та екрану забирає багато соку.

Але фотографи, які можуть бути більш методичними у своєму підході і їм не потрібно знімати тисячу фотографій одночасно, повинні помітити, що вони більше уваги приділяють деталям і бачать загальне покращення своєї фотографії за допомогою перегляду в режимі реального часу. Це не для кожної ситуації, але там, де це доречно, це потужний інструмент та реальна перевага сучасних дзеркальних дзеркальних фотокамер перед аналогами кінофільмів.

Останні повідомлення