Як скинути PRAM та SMC на Mac

Інформація про безпеку cia macbook руткіт pro запас зображенняОстаннім часом ваш Mac поводиться дивно чи аварійно? Чи несправні індикатори та індикатори? Чи не відмовляється він правильно заряджатись навіть за допомогою нового акумулятора? Чи працює операційна система занадто повільно? У вас проблеми з різними типами з'єднань? Відповіддю на ці проблеми може бути проблема з вашим PRAM або SMC. Це частини вашого Mac, які, як правило, працюють у фоновому режимі безшумно, щоб переконатися, що всі налаштування - особливо апаратно-орієнтовані - функціонують відповідно до розроблених.

Однак іноді ці налаштування можуть заплутатися або зв’язатися у вузли з різних причин. Коли це трапляється, ви часто можете виправити ситуацію, скинувши ці частини на своєму Mac. Нижче ми покажемо вам, як саме це робиться.

Примітка. Скидання цих частин на вашому Mac, як правило, безпечно, але це не гарантія. Переконайтеся, що спершу спробуєте базову перезавантаження та інші способи усунення несправностей, і перед початком роботи створіть резервну копію даних. Це також скине будь-які персоналізовані налаштування, які у вас можуть бути, тому вам може знадобитися трохи попрацювати, як тільки ви почнете робити резервну копію.

Скидання налаштувань PRAM / NVRAM

PRAM / NVRAM контролюють основні налаштування, що дозволяють MacOS бути… ну, MacOS. Сюди входять стартові шрифти, скільки часу потрібно для клацання речей, швидкість миші, гучність динаміків, конфігурація порту та безліч інших робочих аспектів. Їх часто можна відрегулювати за допомогою меню налаштувань або іншими способами, але PRAM також можна повністю скинути, щоб допомогти вирішити проблеми, що виникли.

О, і щодо цієї назви: Ця пам'ять колись називалася PRAM (параметр RAM), але тепер технічно є NVRAM (енергонезалежна оперативна пам'ять), і оскільки абревіатури, як правило, тримаються, терміни дещо взаємозамінні.

Крок 1: Вимкніть свій Mac, як зазвичай.

Крок 2: Запустіть Mac знову, але як тільки ви почуєте звуковий сигнал запуску, натисніть і утримуйте кнопку Команда, Варіант, P, і Р. клавіші одночасно.

Крок 3: Продовжуйте натискати клавіші, доки не пролунає другий звуковий сигнал і комп’ютер не перезавантажиться. Це знак того, що PRAM було перезавантажено - ви можете відмовитись від клавіш вже зараз.

Крок 4: Увійдіть ще раз і перевірте, чи не зникають проблеми, які вас мучили раніше. Якщо їх немає, перезавантаження PRAM / NVRAM спрацювало. Однак майте на увазі, що це не завжди працює. Натомість ви можете отримати сірий екран, який просто липне, як на вашому Mac не впевнений, що робити під час натискання клавіш. Це може статися через проблему з клавіатурою та іншими підключеними пристроями. Від'єднайте всі інші аксесуари, переконайтеся, що вашій клавіатурі не потрібні нові акумулятори, і повторіть спробу.

Скидання SMC

SMC (контролер системного управління) - це не дані, а скоріше апаратне забезпечення, яке керує важливими фізичними аспектами вашого Mac - тобто налаштуваннями живлення, датчиками температури, світлодіодними індикаторами. Якщо у вас виникають проблеми з налаштуваннями та інші проблеми з апаратним забезпеченням, SMC може працювати неправильно, особливо якщо ви раніше намагалися налаштувати деяке обладнання. Це може бути особливо небезпечним, оскільки неполадка SMC може призвести до перегріву та різних проблем із живленням. На щастя, ви можете скинути SMC до початкових заводських налаштувань, що може вирішити такі серйозні проблеми. Однак процес цього відрізняється залежно від того, використовуєте ви настільний Mac або Macbook.

Настільні Mac

Крок 1: Вимкніть свій Mac, як зазвичай. Потім від'єднайте шнур живлення від стіни.

Крок 2: Зачекайте принаймні 15 секунд.

Крок 3: Знову підключіть шнур живлення, зачекайте ще кілька секунд, а потім знову увімкніть Mac. Це воно! SMC повинен перезавантажитись і, сподіваємось, вирішити вашу проблему.

Macbook

Крок 1: Перевірте, чи батарею можна вийняти, оскільки новіші комп'ютери Mac не мають знімних батарей, і кроки відрізняються. Крок 2 ми розділимо на дві частини для різних типів MacBook.

Крок 2 (для Macbook зі знімними батареями): Вийміть акумулятор і відключіть Mac. Це може виглядати мертвим, але ви все одно можете скинути SMC. Просто натисніть кнопку живлення і порахуйте до п’яти, перш ніж відпустити. Тепер знову вставте акумулятор і запустіть машину, як зазвичай.

Крок 2(для Macbook без знімних акумуляторів): Підключіть Macbook до джерела живлення та вимкніть Mac. Після вимкнення натисніть і утримуйте кнопку Shift, Варіант, Контроль, і Потужність кнопки одночасно. Потримайте їх приблизно секунду, а потім відпустіть. Зачекайте кілька секунд, а потім знову натисніть кнопку живлення, щоб увімкнути Mac.

Останні повідомлення